Якщо ви не дизайнер інтер’єрів, якщо ви ніколи не мали ніякого відношення до ремонту і жодного разу в житті не цікавилися новими модними тенденціями в оформленні квартир і будинків, то, швидше за все, вам буде складно самостійно займатися пошуком цікавих дизайнерських рішень, які перетворять ваше житло в оплот краси і стилю. Зокрема, ви навряд чи зможете придумати оригінальний дизайн підлоги з плитки або керамограніта, але… Не поспішайте впадати у відчай, адже прямо зараз ви дізнаєтеся про те, як створити підлогу, гідний згадки в книзі рекордів Гіннесса.

Дизайн підлоги з плитки — пол на всі часи

Зміст

 • Види керамічної плитки
 • Однотонні варіанти укладання плитки
 • Різні варіанти комбінування кольорів і візерунків
 • ? Види керамічної плитки

  Підлогової плитки на ринку море і зорієнтуватися серед усього цього розмаїття досить важко. Виявляється, існує десять різних видів керамічної плитки для підлоги, які відрізняються один від одного не тільки зовнішніми даними, але і способом їх виготовлення.

  • котто — купноформатная плитка, виготовлена методом одинарного випалу, з шорсткою поверхнею;
  • коттофорте — керамічна плитка з глазурованою поверхнею і малюнком, формована пресуванням;
  • метлахская — високоміцна плитка з тугоплавких сортів глини з малюнком, не схильним до стирання;
  • димарми — плитка з технічного фарфору з краями, оформленими у вигляді виноградної лози, що дозволяє створювати цілісні композиції без зазорів;
  • клінкер — міцна плитка з неемальованої поверхнею, яка може застосовуватися як всередині будівель, так і зовні їх;
  • керамограніт — плиткове покриття, що відрізняється граничною механічною міцністю і стійкістю до різноманітних впливів навколишнього середовища.

  Щоб підлогова композиція виглядала гармонійно, на одній площі використовуйте один і той же вид плитки. Можете експериментувати з квітами і малюнками, але з’єднувати різні типи керамічної плитки один з одним не рекомендується через відмінності їх технічних характеристик та товщини.

  ? Однотонні варіанти укладання плитки

  Не обов’язково створювати складні композиції з плитки, можна обмежитися традиційним дизайном, що передбачають використання однотонного керамічної плитки або плитки з однаковим візерунком. Комусь це здасться нудним, але погляньте на ці цікаві варіанти оформлення статі — вони анітрохи не тривіальні, а навіть по своєму оригінальні і хитрі.

  Дизайн підлоги з однотонної плитки. Варіант 1

  Плитка має досить незвичайний колір — бежево-голубий з розлученнями і переливами. Причому якщо придивитися, то можна помітити, що кожна плитка володіє індивідуальним дизайном, що перетворює підлогу в яскравий і стильний елемент інтер’єру.

  Дизайн підлоги з однотонної плитки. Варіант 2

  На цій фотографії на перший погляд теж немає нічого незвичайного, але погляньте на формат плиток — одні мають досить значні розміри, а інші, навпаки, занадто маленькі. Таке незвичайне поєднання надає приміщенню витонченість і індивідуальність. Виявляється, можна створити цікавий дизайн підлоги, маючи під руками лише однотонну плитку різного розміру.

  Дизайн підлоги з однотонної плитки. Варіант 3

  Однотонна плитка може виглядати цікаво і стильно, якщо вона імітує який-небудь матеріал, наприклад, ламінат або паркет. Одного цього буде достатньо, щоб створити бездоганно модний і запам’ятовується інтер’єр.

  ? Різні варіанти комбінування кольорів і візерунків

  Коли фантазія б’є ключем, а думки випереджають дії, тоді відкриваються безмежні можливості для творчості. Можна комбінувати різні кольори і візерунки, формати плиток і методи їх укладання, так взагалі, можна практично все.

  Комбінування двох кольорів

  Найпростіший варіант — скомбінувати однотонну плитку двох квітів, причому зробити це можна досить оригінально, наприклад так, як на цій фотографії. Складно буде, звичайно, обрізати плитки таким чином, щоб вони ідеально підійшли один до одного, але ніхто й не казав, що буде легко. Зате підлога вийде незвичайним і цікавим.

  Комбінування розмірів плитки

  Своєрідно виглядає керамічна плитка різного кольору і різного формату. Таке поєднання перетворює підлогу в справжній витвір мистецтва. Головне — правильно підібрати кольори та розміри, інакше ви можете ще на етапі монтажу гірко пошкодувати про власною ініціативою.

  Комбінування керамограніту, мозаїки

  Дизайн підлоги з керамограніта теж може бути цікавим і оригінальним, якщо використовувати для цього різні варіанти укладання (в даному випадку діагональний і горизонтальний) і мозаїку. Таким чином можна виділяти центральну частину приміщення або різні його зони: для кухні це може бути зона готування, для вітальні — зона біля каміна, для передпокою — зона біля входу.

  Комбінування візерунків

  На цьому фото керамічна плитка з однієї колекції, в яку входить фонова плитка (світло-бежева), набір декорів (візерункове плитка) і бордюр. Поєднання всіх елементів ідеально і не тільки тому, що цю колекцію придумав маститий дизайнер, а ще й тому, що всі кольори і фактури, що застосовуються тут, ідеально підходять один до одного.

  Шаховий дизайн плитки

  Теж представники однієї колекції, але різних кольорів. Чорний і білий — завжди ідеально підходять один одному, завжди виглядають чудово, завжди виграшний варіант.

  Оформлення підлоги різнобарвною плиткою димарми

  Можливо ви бачили коли-небудь клаптеві ковдри, правда, вони виглядають незвично і дуже красиво? Ось і підлога може бути точно таким же, якщо для його обробки використовувати різнокольорову плитку димарми. Вона створює ілюзію шахової дошки, ось тільки виготовлена така дошка з порушенням всіх правил і стандартів.

  Незвичайна керамічна плитка з яскравим принтом

  Зробити квартиру затишніше можна за допомогою незвичайної плитки з гарним візерунком. Техніка її укладання найпростіша (базова або сітчаста), але ось кінцевий результат вам обов’язково сподобається.

  Плитка на підлогу складної форми

  Ну і самий складний варіант — підлогова керамічна плитка складної форми, яка укладається з урахуванням різноманітних виїмок і виступів. Така підлога не помітити просто неможливо!

  Краса складається з деталей, деталі ви обираєте самі, а значить, все у ваших руках, в тому числі і затишок вашого будинку.