Пробкові підлоги не дарма користуються загальною любов’ю. Вони мають красиву фактуру — неповторну, індивідуальну, незвичайну. Вони теплі і м’які. Екологічно чисті і міцні. Область застосування цього виду підлогового покриття настільки широка, що її можна порівнювати і з ламінатом, і з лінолеумом, які вже кілька років тримають лідируючі позиції за ступенем популярності серед жителів Росії. На додаток до всім цим властивостям пробкова підлога дуже простий у догляді. Саме про останній і піде мова в цій статті, адже від того, яким чином буде здійснюватись догляд за корковим підлогою багато в чому залежить довговічність і краса це покриття.

Пробкова підлога — краса, тепло, затишок

Зміст

 • Переваги пробкових підлог
 • Недоліки пробкових підлог
 • Заходи щодо захисту нового коркового покриття
 • Правила догляду за підлогою корковим
 • Поради та рекомендації
 • ? Переваги пробкових підлог

  Пробка має ряд переваг, які вигідно виділяють її з натовпу інших підлогових покриттів.

  По-перше, це її екологічність. Коркові покриття виробляються з подрібненої пробки по технології спрессовывания. В якості сполучного междуслойного компонента використовується деревна пил на смолах, яка також належить до категорії екологічно чистих матеріалів.

  По-друге, пробка дуже тепле і м’яке покриття. По такій підлозі приємно ходити, він пружинист і еластичний. А в тих квартирах і будинках, де є маленькі діти пробкова підлога взагалі не замінимо.

  По-третє, пробкові підлоги прості у догляді. Їх можна мити за допомогою миючих засобів, пилососити, підмітати, чистити щітками, загалом, робити все те ж саме, що і з ламінатом і лінолеумом.

  По-четверте, пробкові підлоги легко піддаються ремонту. У разі пошкодження вам не доведеться повністю демонтувати «понівечене» покриття, достатньо буде просто видалити деформований ділянку і замінити його на новий.

  По-п’яте, пробка володіє відмінними тепло – і звукоізоляційними властивостями, що дозволяє нормалізувати вологість і температуру в приміщенні і надійно огородиться від сторонніх звуків.

  Різноманітність кольорів — головний козир пробки

  ? Недоліки пробкових підлог

  До недоліків пробкових підлог можна віднести їх високу, у порівнянні все з тими ж лінолеумом і ламінатом, вартість, недовговічність і складність монтажу. Якщо паркет або ламінат можна укласти самостійно, то з пробкою це не пройде. Справа в тому, що даний тип підлогових покриттів потрібно укладати на ідеально рівну поверхню — найменші виїмки або горбки можуть пошкодити пробку. Крім цього, сам виріб досить тонке і м’яке, що може стати причиною його пошкодження під час монтажу. Тому процес укладання пробкових підлог повинен проходити за суворим контролем фахівців.

  Укладання пробкового підлоги — заняття не з простих

  ? Заходи щодо захисту нового коркового покриття

  З метою збільшення терміну служби нове коркове покриття слід обробити спеціальним складом, наприклад, німецьким Meister. Наносять його нерозбавленим за допомогою мікрофібрового мопа або волоті для протирання.

  Інструкція:

 • Налийте трохи засобу на підлогу і розподіліть його по всій поверхні, уникаючи пропусків.
 • Через півгодини нанесіть засіб повторно, щоб підсилити ефект.
 • Залиште склад для підсихання на 8-12 годин (в цей час ходити по підлозі можна).
 • По закінченні вказаного часу відполіруйте підлога за допомогою мікрофібрового мопа.
 • Новеньке покриття, оброблений захисним складом, виглядає дивовижно

  ? Правила догляду за підлогою корковим

  Для збільшення терміну служби пробкові покриття слід експлуатувати при середній вологості повітря близько 50% і температурі від 20 до 25 градусів. У зимовий час, коли вологість повітря знижується, фахівці рекомендують використовувати кімнатні зволожувачі, які запобіжать всихання пробки і поява дрібних тріщин на її поверхні.

  Доглядати за корковим підлогою просто: його можна пилососити, протирати вологою ганчіркою, мити за допомогою миючих засобів. Пробка не боїться вологи, однак допускати надмірного зволоження не варто і мова йде не тільки про миття підлоги, але і про випадковому пролитті рідин, які потрібно негайно витерти.

  Мити пробку найкраще м’якими миючими складами, які не містять агресивних компонентів і розчинників. Жорсткі щітки, абразивні засоби і металеві скребки і зовсім варто виключити — вони можуть пошкодити поверхню, залишивши на ній подряпини.

  Для видалення жирних плям можна застосувати дрібнозернисту шкірку, а якщо після неї на підлозі залишаться дрібні дефекти, то їх легко можна нівелювати воском або лаком. Наносити останні потрібно тільки на пошкоджену ділянку.

  Пробкові підлоги, на жаль, не вічні, тому вимагають періодичного оновлення. Для цих цілей існують поліуретанові лаки, які наносяться на попередньо очищену від старого лаку поверхню. За допомогою шкурки або спеціальної шліфувальної машини зніміть шар старого лаку, пилососом зберіть його залишки і нанесіть свіжий лак. Сохне він протягом 12 годин, і після цього часу ви помітите, як ваш пол змінився і знову заграв усіма кольорами веселки.

  ? Поради та рекомендації

  Щоб ваше коркове покриття служило вам як можна довше, потрібно подбати не тільки про його чищенні і митті, але і про те, в яких умовах воно буде експлуатуватися. Так, меблі на ніжках може досить серйозно пошкодити поверхню м’якою пробки, а щоб цього не сталося, приклейте на нижню частину ніжок спеціальні фетрові або коркові накладки — вони не дадуть меблів «провалюватися» і псувати основу.

  Для захисту коркової підлоги, який настелений в передпокої, використовуйте килимок — він затримує частинки піску і бруду, які можуть стати причиною появи подряпин. Однак, килимок килимка ворожнечу. Килими з латексної або прогумованою основою «не уживуться» з пробкою в одному периметрі — вони обов’язково будуть залишати на підлозі чорні сліди, видалити які з поверхні пробки практично неможливо.

  Як бачите, догляд за корковим підлогою нескладне і не вимагає від вас якихось надздібностей — все просто і легко. Використовуйте наші поради і ваше підлогове покриття прослужить вам довгі роки.