Дозвіл монітора: що це – super resolution, які бувають дозвіл екрану

Перед тим, як придбати новий монітор, користувачі хочуть дізнатися про характеристики, здібності на які потрібно звернути увагу. Одна з найважливіших характеристик будь-якого сучасного монітора — це дозвіл.

Дозвіл монітора: що це   super resolution, які бувають дозвіл екрануЩо мається на увазі під дозволом? Зазвичай мова йде про загальну кількість дозвільних пікселів, з яких і формується зображення на дисплеї. Сьогодні на ринку дуже великий вибір різних моніторів з різними дозволами. Вони підходять для кількох цілей і завдань, тому користувачам залишається вибрати, яка модель підходить їм за ціною і своїми характеристиками.

Роздільна здатність дисплея відрізняється в залежності від того, який розмір пристрою. Багато людей і зовсім вважають, що розмір дисплея, а також дозвіл — це одне і те ж. Приміром, якщо діагональ екрану 17 дюймів, то це не значить, що його дозвіл буде тільки 1024 на 768 або 1280 на 1024. Дозвіл екрану варіюється від моделі до моделі. Дорогі моделі можуть похвалитися більш високим, а монітори, які коштують дешевше, володіють значно меншим. А також дозвіл екрану можна вибрати в залежності від моделі. Наприклад, кожен користувач може поставити дозвіл 800 на 600 пікселів, проте в такому випадку якість «картинки» буде менше.

Для того щоб отримати як можна більш якісне зображення, потрібно поставити максимальна роздільна здатність, яка підтримує екран. В такому разі можна буде з комфортом дивитися фільми, грати в комп’ютерні ігри або читати текстові документи.

Super resolution в моніторі: що це

Зміст статті

  • Super resolution в моніторі: що це
  • Які бувають дозволу екрану монітора
  • Які найпопулярніші дозволу для монітора

Ця унікальна технологія являє собою підсумок досліджень, які тривають вже не перший рік. Дослідження були проведені для поліпшення якості «картинки». Сьогодні ця технологія дозволяє отримати практично ідеальне зображення як для домашнього перегляду, так і для невеликого кінотеатру. Суть технології полягає в тому, що вона здатна адаптувати дозвіл.

У цій технології знайшов застосування спеціальний чіп, що дозволяє обчислити максимально можливі втрати дозволу в разі, якщо потрібно зробити так зване «розширення зображення». Саме тому технологія дозволяє позбутися від будь-яких артефактів зображення, які виникають під час масштабування. Після цього включається спеціальний фільтр, який дозволяє зробити зображення ще більш реалістичною і «чистою».

Безпосередньо під час процесу ретушування зображення цей чіп здатний підвищити коефіцієнт контрастності. З-за цього вдається досягти ідеально чіткої картинки і максимально якісного зображення. Це особливо важливо під час перегляду динамічних фільмів, коли зображення постійно змінюється.

Значення цієї технології особливо велика у випадку з іграми. З її допомогою можна досягти вражаючих результатів і під час обробки фотографій або відеозаписів. Можна з упевненістю сказати, що ця технологія незамінна для дизайнерів, які займаються обробкою старих фотографій та відеороликів, які потребують поліпшення.

Які бувають дозволу екрану монітора

За останні роки на ринку з’явилося так багато виробників моніторів, що можна заплутатися. Кожен з виробників встановлює певний дозвіл на кожну лінійку своїх моніторів, тому ці пристрої розрізняються масою характеристик. Чим більшим дозволом має монітор, тим вищою буде якість картинки. Саме тому дорогі моделі можуть похвалитися високим дозволом екрану, а дешеві — низьким.

Дозвіл монітора: що це   super resolution, які бувають дозвіл екрануЩо означає високий дозвіл екрану? Сьогодні це формат FullHD (1920 х 1080 пікселів). На екранах з таким дозволом можна з комфортом дивитися фільми та грати в останні новинки ігрової індустрії. Зазвичай таке вимагається для моніторів, призначених або для графічної роботи або для перегляду фільмів та ігор. Для інших завдань цей дозвіл буде надмірною.

Низьке — це дозвіл менше 1600 пікселів. Такі монітори можна використовувати для офісної роботи. Приміром, такого дозволу буде цілком достатньо для роботи з програмами Ворд, Ексель і так далі. Але також цього дозволу вистачить і для максимально комфортного серфінгу по Глобальній павутині.

Важливо відзначити той факт, що велика дозвіл — це не тільки більш високу якість картинки. У деяких випадках зображення може бути занадто маленьким. Тоді власникам монітора доведеться зробити все, щоб змінити на меншу. Саме тому перед тим, як придбати який-небудь монітор, потрібно попросити продавця продемонструвати на ньому який-небудь фільм. В такому випадку зробити вибір буде простіше.

Які найпопулярніші дозволу для монітора

Дозвіл екрану може поділятися залежно від того, яке співвідношення сторін у тій або іншій моделі. Саме цей фактор є визначальним під час вибору тієї чи іншої моделі монітора. Зазвичай для екранів, володіє співвідношенням 4 до 3, найпопулярнішими дозволами є 1024 на 768, 1280X1024, 1600 на 1200, 1920 на 1440, а також 2048X1536.

Дозвіл монітора: що це   super resolution, які бувають дозвіл екрану Якщо ж мова йде про формат 16 до 9, то дозвіл може бути іншим: 1366 на 768 або 1600 на 900, 1920 x 1080, 2048 на 1152, і навіть 3840X2160.

Вивчити всі монітори, представлені на ринку, то найпопулярнішим дозволом можна назвати 1280Х1024. І також можна звернути увагу на вирішення 1366X768 та 1920Х1080. Вони теж користуються популярністю. Перший варіант часто зустрічається в моніторах, які були випущені досить давно, а другий варіант — це сучасний формат.

В деяких бідних країнах найчастіше мова йде про 1024 на 768, однак це застарілий формат, який вже неактуальне у Європі і Північній Америці. В Росії все ще зустрічаються монітори з таким дозволом, це трапляється порівняно рідко. Не дивно, що незабаром цей формат поступиться за популярністю 1920Х1080.