Закріпити на гіпсокартонний лист невелику фоторамку або фанерну поличку можна за допомогою звичайного шурупи або саморізи. Однак кріплення більш важких конструкцій вимагає обов’язкового застосування одного з існуючих видів дюбелів для гіпсокартону.

Як вибрати дюбелі для листів гіпсокартону, так щоб і в ціні, і як знайти той самий компроміс?

Різновиди

Існує безліч типів кріпильних деталей, застосовуваних при установці гіпсокартонних виробів. Але важливо підібрати найбільш доречні вироби для конкретного випадку. Крім того, слід знати правила встановлення описуваних елементів кріплення, що забезпечить надійність і довговічність формованої конструкції.

Дюбель, використовуваний для кріплення ГКЛ виробів, повинен відповідати ряду вимог:

 • мати антикорозійне покриття;
 • бути виготовленим з якісного і міцного металу;
 • распорочные елементи деталі повинні забезпечувати якісну фіксацію гіпсокартонного підстави до базової поверхні будови.

Всі дюбелі для гіпсокартону відрізняються тим, що зроблені з гарпунному распорному принципом, що забезпечує міцне і надійне кріплення.

Існує дві основні групи дюбелів для гіпсокартону:

 • прохідні;
 • разжимающиеся.

Прохідні дуже зручні для кріплення на стелю. Найбільш часто застосовуються для встановлення масивних люстр, інтер’єрних софітів і спортивного інвентарю. Пружинний прохідний дюбель складається з металевого стержня з різьбою, складних стопорних крил і пружинного механізму. У порожнечі з внутрішньої сторони гіпсокартонної конструкції пружинний механізм розкриває стопорні гаки-крила, тим самим створюючи надійне кріплення.

Кінець пружинного дюбеля для гіпсокартону може бути зроблений у вигляді кільця, півкільця, гвинта або штанги. Необхідний тип наконечника підбирають, орієнтуючись на тип предмета, який необхідно прикріпити (наприклад, наконечник у формі кільця зазвичай використовують при кріпленні електропроводів, а у формі півкільця гака – для підвішування різної світлотехніки). Пружинний дюбель ідеально підходить для монтажу елементів до гіпсокартонних стін, облицьованих плиткою. Щоб вирішити, який вид фіксаторів описуваного типу підійде для вашої конструкції, варто докладніше розглянути переваги та особливості застосування кожного з видів дюбелів.

Дюбель моллі

Дюбель molly точно не можна віднести до дешевого кріпленню, ціна на нього дійсно висока, але і в якості сумніватися не доводитися.

Принцип роботи дюбеля моллі:

 • Під дюбель свердлом робиться отвір з восьмимиллиметровым діаметром;
 • Після цього моллі вставляється в ГКЛ, двухзубцовый бортик впритул притискають до листу, що допомагає запобігти прокручування анкера на етапі фіксації;
 • Потім йдуть в комплекті з дюбелем molly гвинтом конструкція викруткою підтискається до листа по внутрішній різьбі.

Потрібно відзначити, що скручується центральна частина втулки, що і дає надійну фіксацію моллі в гіпсокартоні. Заклепка буде на місці.

Переваги molly:

 • Здатність витримувати досить високі навантаження;
 • Є опція демонтажу в разі необхідності;

Шурупи моллі йдуть в одному комплекті з дюбелями.

Дрива

Driva – один з найпопулярніших видів кріплення. Випускається дрива у двох видах – пластиковому і металевому.

Також рекомендуємо прочитати:Саморізи для гіпсокартону
Саморіз для гіпсокартону
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Пластиковий дюбель driva купується частіше, так і в продажу його більше.

Як кріпити дюбель driva:

 • Просвердлите отвір в 6 мм;
 • Вставити дюбель;
 • Хрестової насадкою врежьте його в ГКЛ як стандартний саморіз;
 • Після цього вкручуйте шуруп або саморіз діаметром 3,5 або 4,5 мм у внутрішню крестовідную щілину дюбеля driva.

От і все. Труднощі можуть виникнути лише у підборі потрібного самореза. Вибираючи саморіз, враховуйте, що driva має довжину в 23 мм(пластик) і 33-44 мм (метал).

За ціною такі дюбелі під будь-гіпсокартон виглядають дуже привабливо, і що ще відрізняє дюбель – йому не потрібно вільний залистовое простір.

Залишилося згадати ще одну відому марку кріплення – fischer.

Fischer pd

Інакше fischer pd називають дюбель-метелик. Це трохи помилково, так як дюбелі-метелики під гіпсокартон випускають і інші виробники, але саме fischer pd більшою мірою асоціюється з цим видом дюбелів для листів гіпсокартону.

Складається fischer pd з пластикового підстави, тобто метелики, в яку загвинчується шуруп. В процесі монтажу метелик притискається до стику і міцно зчіплюється з шурупом. Таким чином, елемент має захист від випадання.

Fischer pd кріпити не складно, за ціною він досить привабливий. Fischer – одна з найпопулярніших кріпильних марок.

Дюбель-цвях

Самий популярний і широко відомий розпірний дюбель-цвях застосовується для кріплення виробу до бетонної основи. Розпірна частина цього дюбеля нейлонова і складається з трьох секцій. У хвостовій частині знаходиться прохідний отвір, яке полегшує загвинчування і забезпечує достатній осьовий хід шурупа. Дюбель тримається надійно через розпирання його стінок відразу в трьох напрямках.

Виріб використовується для наскрізного монтажу:

 • карнизів;
 • віконних рам;
 • дверних коробок;
 • рейок;
 • плінтусів і інших виробів.

Сталеві дюбелі для пристрілки використовуються при встановленні великовагових конструкцій, що здійснюється спеціальним дюбельным монтажним пістолетом.

Цей вид описуваного типу кріплення на ряду з дюбель-гвинтом, дюбель-мунго, дюбель-гвинтами, анкер-дюбелем та іншими кріпильними деталями застосовується досить рідко для установки гіпсокартонної обшивки. Фахівці обґрунтовують це тим, що розпірний елемент не забезпечує достатній рівень фіксації підстави стіни до гіпсової плити.

Саморіз

Дюбель-саморіз, що застосовується для монтажу ГКЛ, буває:

 • нейлоновим (марки ТТ22);
 • металевим (DRIVA).

Такі дюбелі застосовують для кріплення необхідних предметів на багатошарові або одношарові гіпсокартонні листи, що мають ізоляційне або декоративне покриття на внутрішній стороні. Вони розрізняються розмірами. Підбираючи потрібний параметр, зверніть увагу на те, щоб кріпильний елемент не був занадто довгим — він не повинен стирчати з іншого боку ДК-шару обшивки.

Особливо підходять такі деталі для роботи з міцним гипсоволоконным матеріалом. Незамінні саморізи і для прикручування до гіпсокартонної стіні якого-небудь важкого предмета. Для того щоб це зробити необхідно просто закрутити гвинт у заздалегідь зазначеному місці за допомогою викрутки або шуруповерта. Зазвичай кріпильний елемент без проблем вкручується в ГКЛ будь-якої товщини.

При товщині листа більшому, ніж 15 мм перед укручуванням саморіза потрібно просвердлити отвір.

 

«Метелик»

Дюбель, іменований «метелик», має універсальне призначення. Це деталь, що утворює при укрученні із зворотного боку аркуша своєрідний розкривний упор, який може витримати значні навантаження забезпечуючи максимальний розпір. Щоб дюбель не проворачивался, він забезпечений спеціальною манжетою. Перш ніж встановити дюбель-метелика потрібно спочатку висвердлити посадкове отвір.

Збираючись використовувати дюбель-метелика, врахуйте, що товщина закріплюється виробу не повинна перевищувати 5 мм

«Парасолька»

Як видно з назви цього дюбеля, працює він за принципом цього парасольки, тобто розкривається в просторі за плитою, тим самим забезпечуючи надійний упор. Дюбель-парасольку також потребуватиме попереднього свердління отвору перед установкою. Він відмінно підходить для ГК-стелі. Наприклад, при монтажі важкої люстри упори розкриті в просторі за аркушем рівномірно розподілять навантаження на значній площі.

Щоб працювати з дюбелями цього типу було зручніше необхідно користуватися допоміжними інструментами, наприклад, спеціальними щипцями.

 

Дюбель зі свердлом для гіпсокартону

Можна зустріти і дюбель під будь-гіпсокартон зі свердлом на кінці. Це саморіз, який призначений для вкручування в матеріал.

Кріпити даний вид дюбелів для гіпсокартону краще на одношарових і багатошарових плитах матеріалу, у разі, якщо на внутрішній стороні перегородки є ізоляційне або декоративне покриття. По довжині такі дюбелі під гіпсокартон не повинні виходити за іншу сторону перегородки.

Для подвійного гіпсокартону

Вищевказаний дюбель підійде як раз для подвійного гіпсокартону. Подвійний гіпсокартон використовується в конструкціях особливої міцності або конструкціях, які повинні бути добре звукоізольовані.

Дюбелі для такого гіпсокартону повинні бути міцними, надійними, жорстко фіксуються в матеріалі.

Гвинтовий

Дюбелі, цвяхи, як прийнято їх називати, складаються з розпірного дюбеля і безпосередньо цвяха з гвинтовою нарізкою. Використовуються вони часто для стельових пустотілих конструкцій.

Дюбелі, цвяхи для гіпсокартону повинні добре укручуватися, але не крутитися, тому зіставляйте розміри і складність роботи.

Металевий

Металевий дюбель зазвичай виготовляється зі сплаву цинку. За ціною він практично завжди дорожче свого пластикового аналога, але це цілком зрозуміло – металеві ввертыши міцніше, рідше деформуються при фіксації, та і служать довше.

У громіздких конструкціях розумніше застосовувати саме металеве кріплення, а невеликі або легкі споруди цілком можуть бути зібрані за допомогою пластикових деталей.

 

Як кріпити пружинний дюбель

У просвердлений отвір просовується дюбель зі складеними разом крилами. Вбудована пружина повинна розправити крила дюбеля, як тільки вони досягнуть порожнечі.

Крила відмінно фіксують конструкцію, а гвинт кріпити можна викруткою або шуруповертом. Такий дюбель часто використовується для того, щоб повісити люстру.

Хімічні анкери

Таким анкерів для гіпсокартону не страшна навантаження при фіксації в матеріал.

Хімічний анкер – це капсула або патрон з клеїться сумішшю. Коли ви починаєте кріпити анкер, капсула роздавлюється та її склад змішується. Відбувається хімічна реакція і утворюється монолітне кріплення. Доповненням до цього анкеру служить сітчаста гільза, яка робить кріплення надміцним.

Особливості установки

Закрутити дюбель в ГКЛ під силу навіть початківцю майстру. Для цього досить знати декілька нехитрих правил:

 • Отвір у гіпсокартон, высверленное під дюбель-парасольку і будь-який інший тип дюбельного кріплення, повинно бути більше діаметра самої деталі, інакше лист може пошкодитися в процесі монтажу.
 • Якщо при установці дюбеля ви використовуєте електричний шуруповерт, то постарайтеся не допустити того, щоб кріплення провернувся на своєму місці в кінцевій точці — це може негативно вплинути на щільність його залягання. Для цього потрібно закрутити деталь не до кінця. Завершальні витки краще зробити вручну або акумуляторним шуруповертом з необхідною налаштуванням.
 • Після того як буде вставлений дюбель-парасольку і прикріплений необхідний предмет, отвір навколо кріплення можна замазати акрилом (якщо відстань велика, то ще й шпаклівкою). Акрил має гумову основу — це допоможе знизити тиск кріплення на ГКЛ.
 • Щоб дюбель-метелик був надійно закріплений потрібно спочатку просвердлити отвір потрібного діаметру, потім щільно притиснути рукою складні крила деталі і акуратно вставити її всередину отвору. До потрібного положення пружинний дюбель можна закрутити за допомогою звичайної викрутки або шуруповерта.

  Кріпильні елементи представлені сьогодні в найширшому асортименті, цінове різноманітність також приваблює. Вибір дюбелів залежить від складності конструкції, її функціоналу і зручності монтажу.

  Як правильно закрутити гвинт у гіпсокартон (відео)