Ефективні способи зігнути гіпсокартон

Ефективні способи зігнути гіпсокартонСпочатку гнучким матеріалом вважається арочний гіпсокартон. Він спеціально створений для того, щоб робити вигини на матеріалі, надавати йому потрібні форми. Але якщо з якихось причин ви не хочете використовувати цей вид ГКЛ, можна гнути гіпсокартон звичайний, і зробити це неважко своїми руками.

 

Як правильно гнути

Просто так зігнути гіпсокартон може вийти лише в тому випадку, якщо ви працюєте з арочним матеріалом, чия товщина дозволяє проводити з ним певні дії. Якщо ж взяти стандартний ГКЛ, приміром, стіновий або вологостійкий, то тут необхідна особлива технологія.

Вода

Він передбачає використання води: лист потрібно зволожити.

Гіпс як складова будь-якого листа гіпсокартону, матеріал пористий і м’який. Це означає, що він відмінно вбирає вологу, внаслідок чого стає ще м’якше. А ось з м’яким листом і можна робити, що завгодно: поки він в такому стані, йому можна надати бажану форму, не боячись травмувати лист.

Багато хто помилково думають, що м’який вологий гіпсокартон висохне і знову прийме колишню форму. Це не так: висохши, він збереже ту форму, що ви надали листа.

Ефективні способи зігнути гіпсокартон

Також рекомендуємо прочитати:Вологостійкий гіпсокартон
Лицьова сторона гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

Скільки потрібно часу

Це дуже важливий момент! Лист гіпсокартону пензликом, можна і валиком, промочите водою кімнатної температури. Щоб лист повністю промок і став м’яким, повинно пройти 5-15 хвилин, але не більше того.

По закінченню цього часу можете гнути гіпсокартон так, як потрібно. Якщо радіус згинання великий, цей спосіб буде ідеальним. Але якщо передбачається маленький радіус, подібна технологія може призвести до того, що лист трісне і навіть зламається.

Ефективні способи зігнути гіпсокартон

Голчастий валик

Другий спосіб полягає в застосуванні спеціального голчастого валика. Цей валик можна купити в магазині будматеріалів.

Далі дійте так:

  • Валиком пройдіться по листу з двох сторін – ви продырявите так своїми руками і картон, і невеликий гіпсовий шар;
  • Лист стане гратчастим, що збільшить його сгибаемость;
  • Перед тим, як почнете гнути лист, знову ж змочіть його водою тієї ж звичною кімнатної температури.

Гратчастий зволожений лист нескладно зігнути своїми руками.

Ефективні способи зігнути гіпсокартон

Ніж

Можна скористатися гострим ножем.

Як зігнути гіпсокартон з допомогою ножа:

  • З одного боку аркуша зробіть малі надрізи, прорізавши сам картон;
  • Робляться надрізи перпендикулярно вигину через 2-5 см;
  • Чим менше передбачається радіус вигину, тим частіше ставляться надрізи;
  • Якщо передбачається увігнута конструкція, то робляться надрізи всередині аркуша;
  • Якщо потрібно зігнути гіпсокартон назовні, надрізи варто робити з лицьової сторони гіпсокартонного листа.

Кількість надрізів залежить від радіуса: чим він більше, тим більше і надрізів, ніж радіус менше, тим рідше доведеться надсекается лист. Пам’ятайте, що в даному разі будь-яка смуга гіпсокартону гнеться тільки уздовж аркуша.

Можна зігнути матеріал і фрезою, але цей спосіб використовується рідше, оскільки він досить трудомісткий. Фреза виставляється на глибину, так вона вибирає майже весь гіпс. Чим меншим повинен бути радіус вигину, тим частіше здійснюється вибірка гіпсового сегмента.

Ефективні способи зігнути гіпсокартон

Як гнути арочний гіпсокартон

Даним способом майстри намагаються гнути гіпсокартон для арок і не тільки, адже використовувати його можна і для створення інших конструкцій. Арочний гіпсокартон являє собою досить тонкий лист, всього 6,5 мм, крім того, армований скловолокном, який і надає додаткової пластичності і так тонкому матеріалу. Вам не буде потрібно спеціального інструменту або складних процесів, досить просто укладати лист на каркас необхідної форми і закріплювати її на саморізи або шурупи.

Прикро тільки те, що монтаж арочного гіпсу має величезну кількість недоліків. В першу чергу, це вартість кожного аркуша. Далі, необхідно розглянути і дуже незручну порізку матеріалу зі скловолокном всередині. Ну і, нарешті, такий матеріал бажано монтувати в два аркуші, що ще більш складно і затратно по часу, адже вкрутити саморіз в арочний ГКЛ дуже непросто.

Якщо розглядати проекти з арочним ГКЛ, подвійним монтажем і високою ціною за цей матеріал, то робота іноді виходить в 5-6 разів дорожче, ніж робота зі стандартними листами.

Як гнути профіль

Профіль під ГКЛ гнути дуже просто, так як для цього нам необхідно буде скористатися тільки ножицями по металу або болгаркою, щоб зробити з нього надрізи. Правильно порізаний металевий оцинкований профіль ви зможете зігнути за будь-якої необхідної колу. В принципі, тут все, залишається тільки робити монтаж, створювати короб, каркаси, обшивати їх ГКЛ і завершувати конструкцію шпаклівкою і декоративними роботами.

Ефективні способи зігнути гіпсокартон

Як гнути гіпсокартон (відео)