Екологічність ламінату: шкідливий ламінат для здоров’я

Екологічність ламінату: шкідливий ламінат для здоровяНа даний момент ламінат — один із найпопулярніших підлогових покриттів. Він відрізняється не тільки привабливим зовнішнім виглядом, але і іншими суттєвими характеристиками. На сучасному ринку представлена велика кількість різноманітних видів ламінату. Він приваблює покупців різними параметрами, починаючи від вартості і закінчуючи досить високим рівнем міцності. Але у багатьох виникає питання: чи безпечний він для здоров’я?

Існує кілька способів визначити шкоду, яку він може завдати. Все залежить від складу планок, а це означає, що перед покупкою важливо ретельно вивчити кожен компонент та його вплив на здоров’я людини.

Про те, як розібратися у всьому цьому різноманітті компонентів і не допустити прикру помилку при виборі, ви дізнаєтеся в цій статті. Вона буде цікава всім, кого хвилює екологічність настилу, який вони збираються покласти у себе вдома.

Екологічна характеристика компонентів ламінату

Зміст статті

 • Екологічна характеристика компонентів ламінату
 • Види ламіната за ступенем безпеки
  • Е1
  • Е2 — Е3
  • Е0

Для початку варто розібратися з складом покриття. У нього входять наступні складові.

Екологічність ламінату: шкідливий ламінат для здоровя

 • Деревно-стружкова плита. Це перероблене дерево, яке становить основу всього покриття і не представляє ніякої загрози для людини.
 • Смоли, які з’єднують разом шматочки дерева. У більшості випадків це або натуральні смоли, або штучні, але дуже високої якості. Не варто побоюватися назв «синтетичний» чи «штучний». Такі компоненти використовуються не тільки у виробництві підлогового покриття, але і при виготовленні іншої дерев’яної меблів, яка напевно знайдеться в кожному будинку. Це будь-які шафи, тумбочки або дерев’яні двері.
 • Завершальним елементом є покриття меламінової або акрилової смоли. Меламін змішується з формальдегідом, щоб вийшло в’язке речовина, яку використовують для нанесення поверхневого шару на дошки.

ВАЖЛИВО! Формальдегід є досить токсичною речовиною. Тому його наявність у складі ламінату часто лякає потенційних покупців.

Щоб відповісти на питання, чи є покриття шкідливим для здоров’я людини, практично повністю складається з натуральних компонентів, потрібно вивчити різні види ламінату, надані на ринку.

Види ламіната за ступенем безпеки

В цілому ламінат нешкідливий. Однак, враховуючи різну кількість формальдегіду, різні види неоднаково впливають на людину.

Існує спеціальне поділ усіх видів ламінату на особливі класи, які відрізняються один від одного за ступенем емісії, тобто ступеня безпеки даного покриття для людини.

Е1

Переважна більшість моделей сучасних європейських виробників відноситься до категорії Е1. Вона характеризується надзвичайно малою кількістю формальдегіду в складі, а тому таке покриття абсолютно нешкідливо для здоров’я.

Екологічність ламінату: шкідливий ламінат для здоровя

Е2 — Е3

Але все ж таки більш небезпечний ламінат існує, тому потрібно бути вкрай уважним при виборі. Такі моделі позначаються знаками Е2 і Е3.

Фахівці не рекомендують купувати їх для житлових приміщень, тому як може бути завдано істотної шкоди здоров’ю його мешканців.

Е0

Є і такі варіанти, які не містять небезпечного речовини зовсім і позначаються Е0. Але вони не так популярні, як покриття першої категорії через свою підвищеної вартості.

Екологічність ламінату: шкідливий ламінат для здоровя

Тепер ви знаєте все про екологічність ламінату і про те, як правильно вибирати покриття, яке буде абсолютно нешкідливим для здоров’я вас і ваших близьких.