Енергозберігаючий режим монітора – як відключити і включити на моніторі або ноутбуці

Енергозберігаючий режим монітора   як відключити і включити на моніторі або ноутбуціІноді налаштування комп’ютера заважають нормальній роботі за комп’ютером або іграми. Якщо постійно на екран виходить напис, де написано «енергозберігаючий режим», навряд чи це сподобається геймерам. Через певний час після завершення активності, екран стає чорний і не йде до натискання будь-якої кнопки. Як прибрати енергозбереження при включенні, якщо він не потрібен?

Як вимкнути на моніторі?

Зміст статті

  • Як вимкнути на моніторі?
  • Як вимкнути на ноутбуці
  • Навіщо потрібно енергозбереження
  • Як включити назад?

Для того щоб прибрати енергозберігаючий режим, потрібно робити найпростіші дії. Необхідно натиснути на меню «Пуск», а потім вибрати пункт, де написано «Вимикання». Після цього з’явиться додаткове меню, що дозволяє вивести з «Сплячого режиму».

Якщо ж мова йде тільки про екрані комп’ютера, то в такому випадку необхідно пошукати в меню монітора енергозбереження. Для того щоб це зробити, буде достатньо натиснути на клавіші монітора і зайти в меню. Зазвичай розташування цього режиму різниться в залежності від моделі монітора і його виробника, однак, найчастіше меню знаходиться поруч з меню, яке використовується для регулювання яскравості і контрастності. Після перемикання комп’ютер переходить на аналоговий режим, який зручний.

Енергозберігаючий режим монітора   як відключити і включити на моніторі або ноутбуціПід час стандартної роботи екрана в ньому зазвичай активні лише 2 блоку. Мова йде про горизонтальною розгорткою, а також про вертикальної розгортці. Якщо ж користувачеві вдасться відключити горизонтальну розгортку, то в такому випадку витрата буде дещо менше.

ВАЖЛИВО! Слід розуміти, що при такому варіанті витрата енергоспоживання знизиться лише до 90% від стандартного, однак, цього буде цілком достатньо для того, щоб знизити витрати на електрику.

Однак якщо відключити вертикальну розгортку, то витрата електрики буде нижче в рази. Проблема полягає в тому, що користуватися екраном може бути не так вже й зручно, тому у всьому потрібно знати міру. В іншому випадку можуть виникнути неприємні наслідки.

Також використовується і режим, що дозволяє відключити відразу 2 блоку розгортки. Тоді енергоспоживання буде мінімальним, проте при такому режимі повернутися до нормальної роботи буде набагато складніше, адже це займе приблизно стільки ж часу, як і включення екрану з так званого «холодного режиму».

Як вимкнути на ноутбуці

Найчастіше користувачі вимикають і вмикають енергозберігаючий режим за допомогою меню «Пуск». Це самий простий і надійний спосіб, який доступний в більшості випадків. Також можна зайти в меню, яке називається «Персоналізація». Для того щоб це зробити, потрібно клікнути по робочому столу правою кнопкою миші, а потім вибрати відповідний пункт у меню. Цього буде достатньо для того, щоб увійти в цей режим, щоб вимкнути або включити. Іноді система пише, що вимикати такий режим не рекомендується. Потрібно просто не звертати уваги на це повідомлення і вийти.

Енергозберігаючий режим монітора   як відключити і включити на моніторі або ноутбуціПотім користувачеві потрібно знайти налаштування електроживлення. Там же знаходяться і налаштування, які дозволяють знизити енергоспоживання. Впоратися з таким налаштуванням під силу кожному користувачеві, якому потрібно збільшити час автономної роботи свого ноутбука. Зазвичай саме для цього і використовується енергозбереження.

У випадку з ноутбуком є цілий ряд особливостей. Зокрема, включивши такий режим, ноутбук буде працювати значно повільніше. Це пов’язано з тим, що ефективне енергозбереження можливе лише за умови, що в ноутбуці будуть відключені деякі функції. Саме тому ті, хто воліє грати в комп’ютерні ігри, рідко використовують цей режим. Якщо він включений, то ігри можуть гальмувати. Тоді грати буде некомфортно.

ВАЖЛИВО! Рекомендується включати енергозберігаючий режим тільки під час офісної роботи або при виконанні завдань, які не вимагають великої продуктивності.

З ноутбуками існує маса особливостей. Наприклад, деякі виробники передбачили окрему кнопку поряд з клавіатурою, яка призначена для включення енергозберігаючого режиму. Вона дозволяє добитися відмінного результату при будь-яких обставин. У такому разі програмні засоби енергозбереження і зовсім не потрібні.

Навіщо потрібно енергозбереження

Це має величезне значення як для навколишнього середовища, так і для роботи самого монітора і економії електроенергії.

Енергозберігаючий режим монітора   як відключити і включити на моніторі або ноутбуціЯкщо проігнорувати той факт, що потрібно включати енергозбереження, то ресурс екрана буде вичерпаний набагато швидше. Саме тому багато рекомендують якомога швидше включити цей режим, якщо монітор новий. Так як нові монітори коштують достатньо дорого, то для того, щоб заощадити гроші на ремонт або придбання нового екрану, варто задуматися над тим, як багато грошей можна заощадити за допомогою енергозбереження.

Однак головна причина того, що цей тип роботи екрану користується такою популярністю, полягає в економії. Саме тому багато покупців роблять все можливе, щоб їх пристрій працював у такому режимі як можна більш тривалий час. Не дивно, що виробники додають цей тип роботи як в бюджетні монітори, так і в досить дорогі. Вся справа в тому, що в деяких державах тарифи на електроенергію можуть здивувати тих, хто не звик платити за електрику занадто багато.

Зокрема, деякі моделі моніторів з енергозберігаючим режимом споживають значно менше енергії. Це особливо важливо для тих, хто проживає в Європі, де електрика коштує досить дорого.

ДОВІДКА! Так зване «ощадливого енергоспоживання» з’явилося ще в минулому столітті. Сьогодні воно є в кожному сучасному моніторі.

До речі, якщо мова йде про ноутбуках, то з його допомогою можна продовжити режим роботи пристрою так сильно, що може здатися, ніби ноутбук заряджали кілька разів. Більше того, економія заряду акумулятора дозволяє заощадити масу часу під час включення пристрою, так як тепер на це потрібні лічені хвилини.

Енергозберігаючий режим монітора   як відключити і включити на моніторі або ноутбуці

Як включити назад?

Для того щоб включити енергозберігаючий режим, можна скористатися або стандартними засобами операційної системи, або якимось додатками від розробника ноутбука або монітора.

Якщо мова йде про стандартні засоби, то краще всього скористатися панеллю управління. Для цього потрібно зайти через меню «Пуск» в «Панель керування», а потім вибрати меню, яке відповідає за електроживлення. Після цього можна приступати до настроювання.