Епоксидна грунтовка: правила використання та особливості складу

Епоксидна грунтовка: правила використання та особливості складуЕпоксидні склади використовуються для робіт по металу та бетону. Ті, що призначені для металевих конструкцій, частенько використовуються для ремонту авто, зокрема, для кузовного ремонту – якісного захисту металу.

Склад

Даний розчин являє собою саму епоксидну основу з додаванням компонентів, які підвищують показники міцності і покращують захист покриття. Розчин піддається полімеризації після того, як у нього додають затверджувач.

Грунтовка по бетону може бути однокомпонентної або двокомпонентної.

Епоксидна грунтовка: правила використання та особливості складу

Що являє собою однокомпонентна грунтовка:

 • У неї дуже висока адгезія, бо цим грунтом часто підготовляють поверхні, зчеплення з якими вельми проблематично;
 • Використовується цей склад і для кераміки, і для ПВХ, і для деревини, і для лінолеуму;
 • Розчин є пожежобезпечним;
 • Нарешті, з даними складом легко працювати самостійно, оскільки не доводиться змішувати компоненти, дотримуватися пропорції, розчин готовий до застосування.

У двокомпонентної ґрунтовки трохи інші характеристики.

Двокомпонентна грунтовка для бетону

Даний склад у більшості випадків застосовується, якщо ви зібралися встановлювати систему наливних підлог. Але не тільки в цьому випадку має сенс користуватися двокомпонентної епоксидної грунтовкою – якщо поверхня має високий знос, її (грунтовку) варто додати в розчин, щоб міцність поверхні істотно зросла.

Також рекомендуємо прочитати:Склад полімерної грунтовки
Грунтовка по масляній фарбі
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

Епоксидна грунтовка: правила використання та особливості складу

Особливості двокомпонентної грунтовки:

 • Висока зносостійкість покриття, що гарантує тривале збереження хороших експлуатаційних якостей;
 • Висока здатність проникнення, що теж не найкращим чином позначається на міцності, адже така обробка буквально ніколи не має тріщин і не відшаровується;
 • Висихає даний склад через добу, а повна полімеризація настане приблизно через сім днів – покриття після цього готовий до навантажень;
 • На вологі поверхні ні в якому разі не варто наносити такий склад, це зробить зчеплення розчину з оздобленням вкрай низьким.
 • Розчин на підлогу може наноситися самими різними способами, наприклад, гумовою шваброю, кельмою, шваброю, терткою. Зазвичай на упаковці з грунтовкою вказується і основний інструмент для роботи та орієнтовний витрата складу.

  Грунтовка під наливні підлоги (відео)

  Епоксидна Грунтовка ГОСТ

  Читаючи склад і характеристику тієї чи іншої грунтовки, завжди дивишся відповідність ГОСТ. Деякі рядки в цій характеристики уточнюються вимогами ГОСТ. Наприклад, при вказівці таких компонентів як сольвент, толуол, це уточнення обов’язково.

  Епоксидна грунтовка: правила використання та особливості складу

  Ви можете побачити і такий рядок у характеристики: «Адгезія по ГОСТ», або ж ступінь блиску, якщо такі дані вказані, перед вами якісний виріб.

  Там же вказуються і запобіжні заходи роботи з сумішшю, що робити, якщо вона випадково потрапила на шкіру або в очі.

  Цинконаполненная епоксидна грунтовка: характеристики

  Така грунтовка застосовується як ґрунтувальний шар у системі фарбування сталевих покриттів. При цьому система фарбування може бути не тільки епоксидної, але каучукова, поліуретанова, акрилова.

  Застосовується вона і в якості самостійного фінішного покриття конструкцій, які особливо схильні до впливу зовнішніх кліматичних факторів.

  Епоксидна грунтовка: правила використання та особливості складу

  Характеристики даного типу грунтовки:

  • Рекомендована для ґрунтування металевих поверхонь, що обробляються методом струменевого очищення в епоксидних системах з наступним корозійних категоріями – С3, С4, С5-1, С5М.
  • Ця грунтовка може витримати короткочасне вплив вологи, масел, різних химрастворов, якщо вони потрапляють на поверхню у вигляді бризок або парів випаровування.
  • Використовувати грунтовку можна 8 годин після перемішування, якщо температура в приміщенні +23.
  • Пил не пристає до прогрунтованої поверхні протягом 10 хвилин.
  • Колір цинконаполненной двокомпонентної ґрунтовки сірий. Розріджувачем служить ксилол.

  Обов’язковою умовою при ґрунтуванні повинна бути суха поверхня. Температура повітря не нижче плюсових п’яти, а вологість не нижче 85%. Наноситься грунтовка на поверхню або розпиленням або пензлем.

  Якщо ви використовуєте розпилювач, після змішування дайте складу постояти півгодини. Так ви усунете небезпека появи повітряних бульбашок при подальшій роботі.

  Інші питання

  Епоксидна грунтовка: правила використання та особливості складу

  Поради по роботі з даним матеріалом:

 • Якщо ви купили двокомпонентний склад, його вже продають з затверджувачем і розбавляти його не треба. Якщо ж в комплекті є друга банку, ви розмішуєте їх в необхідній пропорції.
 • Продається епоксидний грунт і в балончику, аерозольне нанесення грунтовки спрощує процес ремонту.
 • Поверхня перед нанесенням грунту потрібно продути, пройтися по ній пылесборной серветкою, а ще знежирити її антисиликоном.
 • Первинні грунти наносяться тонким і прозорим шаром, просушувати його потрібно не менше години при звичайній кімнатній температурі.
 • Вторинні грунти наносять вже в три шари.
 • Завжди перевіряйте грунт вже після висихання на наявність/відсутність дефектів. Якщо потрібно, доведеться виконати шліфування по сухому або мокрому. А ось дотирать грунт до шпаклівки або металу не можна.

  Правила використання та особливості складу (відео)