ЕПТ монітори — що це? Принцип роботи

Персональні комп’ютери до появи технології рідкокристалічних екранів оснащувалися ЕПТ монітори. Вони виділяються великими габаритами і великою масою.

ВАЖЛИВО. Використання ЕПТ моніторів не енергоефективно. Зокрема, споживання електрики такими дисплеями порівнянно з потужними лампами розжарювання.

Якість одержуваного зображення характеризується високою чіткістю. Тому цей вид моніторів затребуваний для графічного дизайну растрових зображень.

ЕПТ монітори — що це? Принцип роботи

ЕПТ монітори — що це?

Зміст статті

  • ЕПТ монітори — що це?
  • Принцип роботи

ЕПТ монітор обладнаний вакуумною скляною трубкою. Звернена до користувача внутрішня частина цього елемента зсередини покрита особливим складом — Luminofor. Це особливе напилення випромінює світло при бомбардування електронами. Склад цього шару у кольорових ЭЛТ пристроях включає складні елементи на базі рідкоземельних металів. Яскравість і період світіння, створюваного люмінофором, залежить від процентного вмісту і властивостей застосовуваних компонентів.

ЕПТ монітори — що це? Принцип роботи

Принцип роботи

Формування зображення на такому дисплеї відбувається з допомогою електронно-променевої гармати. Прона випромінює потік електронів, які проходять через спеціалізовану металеву маску і спрямовуються на внутрішню частину скляної поверхні дисплея.

Потік заряджених электрочастиц на шляху до фронтальної поверхні екрана перетворюється в модуляторі інтенсивності, який прискорює систему. В основі функціонування знаходиться принцип різниці потенціалів. За рахунок проходження через модулятор заряджені частинки отримують багато енергії, затрачуваної на підсвітку пікселів. Електрони надходять на luminofor, далі енергія електронів сприяє світінням визначених ділянок екрана. Активація пікселів забезпечує формування картинки.

ДОВІДКА. У звичайних кольорових ЭЛТ-моніторах використовується колірна палітра RGB.

ЕПТ монітори — що це? Принцип роботиУ корпусі встановлено три електронних випромінювача. Вони генерують один з 3 базових відтінків, і передають пучок электрочастиц на певні області люмінофорного шару. Інтенсивність світіння кожного тони палітри різна. Цей параметр змінюється таким чином, що підвищивши потужність кожного з трьох пучків до граничного показника, сформується білий світ. За рахунок комбінування всіх трьох базових тонів при мінімальному рівні вийде піксел сірого або чорного кольору. Маска – це елемент конструкції, що забезпечує точне підсвічування електронним променем необхідного ділянки екрану. Конструктивні особливості маски визначаються різновидом кінескопа і брендом. Якості цього елемента впливає на чіткість картинки (растровость).