Фактурна штукатурка в інтер’єрі: краща альтернатива шпалерам

Фактурна штукатурка в інтерєрі: краща альтернатива шпалерамПорівняно недавно все, що можна було зробити за допомогою штукатурки, так це вирівняти поверхню і своїми руками підготувати її до подальшої обробки. Сьогодні ж фінішна обробка та фактурна штукатурка – речі взаємопов’язані, і в сучасному інтер’єрі зовсім не рідкісні.

 

Які види зустрічаються частіше

Класифікація фактурної штукатурки досить об’ємна, цей матеріал розрізняється і по наповнювача, і за сполучній елементу, і за способом, яким вона наноситься безпосередньо на стіну.

Кращою справедливо вважається штукатурка, в якій наповнювачем служить кам’яна крихта. Але вдалою альтернативою цій штукатурці можна вважати матеріал з додаванням синтетичних гранул та/або нейлонових волокон.

Фактурна штукатурка в інтерєрі: краща альтернатива шпалерам

Види штукатурки (за сполучній елементу):

 • Мінеральна. База цієї штукатурки вапно або цемент. Вона може бути в будь-якій кімнаті, але якщо якісь вібрації властиві цьому простору, на штукатурці можуть утворитися тріщини. Тому, якщо ви живете, наприклад, біля залізної дороги, це не кращий варіант обробки.
 • Акрилова. Універсальний вид штукатурки. Базою даного виду є дисперсія акрилових смол. У ванній і в туалеті цей вид штукатурці ідеальний, так як він не боїться вологості, так само як і не боїться перепадів температур. Тому і на кухні можна використовувати акрилову штукатурку.
 • Силікатна. Відрізняється великою надійністю, високою міцністю. Але до вібрацій ця штукатурка так само малоустойчива. База цього виду – рідке калієве скло. Якщо говорити про незаперечні плюси, так це однозначно не маркість штукатурки, вона майже не брудниться.
 • Силіконова. Зроблена вона на основі в’яжучих полімерів. Це, мабуть, найдорожча фактурна штукатурка.
 • Фактурна штукатурка в інтерєрі: краща альтернатива шпалерам

  На кухні відмінно буде виглядати акрилова штукатурка, а в передпокої – мінеральна або силікатна.

  Також рекомендуємо прочитати:Перегородки в передпокої
  Венеціанська штукатурка в передпокої
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
  Правильна шпаклівка для пластику

  Як зробити самому

  Головне, чим примітна така фактурна штукатурка – це її декоративний ефект. Тобто, фактуру буквально створюєте ви самі, використовуючи нескладні художні прийоми. Робота в певній техніці, припустимо, набризк, висихання штукатурки – і поверхню можна фарбувати. Це ще більше робить штукатурку привабливою: з шпалерами буває складно потрапити в потрібний колір для інтер’єру, знайти той самий відтінок. Палітра фарб дає більше можливостей.

  Фактурна штукатурка в інтерєрі: краща альтернатива шпалерам

  Розібрати конкретну історію преображення – кращий спосіб показати можливості фактурної штукатурки в інтер’єрі. Приклад – техніка «марсельський віск».

  Марсельський віск – це витончена імітація старого каменю, або фактурною пробки, або кори дерева. Зазвичай зверху поверхню фарбується, на неї наноситься віск. Цей прийом використовується, якщо інтер’єр повинен бути в стилі прованс.

  Чим примітний марсельський віск:

  • Не вимагає ідеально рівної поверхні стін;
  • Щоб зробити базовий шар, потрібно нанести пластининий мазок з допомогою терки;
  • Після того, як поверхня висохне, вона патинується колерованным воском;
  • Віск можна наносити рукавичкою або губкою на чисту поверхню;
  • Попередньо віск потрібно офарбити;
  • Після цього поверхню ошкурюєиься, наноситься другий восковий шар, і можливо, вже іншого відтінку;

  Фактурна штукатурка в інтерєрі: краща альтернатива шпалерам

  Звичайно, на дуже нерівні стіни, з видимими нерівностями, відразу наносити таку штукатурку не можна. Спочатку, все ж, вирівняйте і загрунтуйте поверхню.

  Не обов’язково прованс повинен бути стилем житла, щоб використовувати цю техніку. Але вона має «французький смак», тому саме тема Франції найкращим чином поєднується з марсельським воском.

  Декоративна штукатурка в інтер’єрі (відео)

  Як працювати

  Припустимо, ви вирішили перетворити стіни в коридорі. Спочатку стіну потрібно традиційно вирівняти і зашпаклювати. Потім на вже висохлу поверхню нанести два шари грунтовки, і знову чекати висихання.

  Після цього вузьким шпателем штукатурку потрібно нанести на гладилку.

  Фактурна штукатурка в інтерєрі: краща альтернатива шпалерам

  Особливості роботи з штукатуркою:

 • Тон майбутнього малюнка стіни задасть перший шар, базовий. Ви працюєте кельмою, руху короткі, заокруглені. Кожний новий рух має йти в довільному напрямку.
 • Принцип роботи – зліва направо. А от знизу нагору або зверху вниз – не настільки важливо.
 • Після того, як фактурна штукатурка буде нанесена на поверхню, ви побачите, що утворився рельєф. Перший шар буде сохнути 8 годин.
 • Другий наноситься тієї ж кельмою, коли ви наносите штукатурку хрест-навхрест, робіть короткі, переривчасті рухи.
 • Важливий момент – руху хрест-навхрест допомагає з’явитися узору типу метелик. Шпатель в одну сторону – ви наносите матеріал, шпатель в іншу – ніби знімаєте надлишки. Виходить, що рельєф першого шару ви ховаєте, але прожилки мармурової фактури все ж виступають назовні.

  Висохлий другий шар часто обробляють наждачним папером, а після цього наносять віск, або прозорий, або з невеликим декоративним ефектом.

  Інтер’єрні стилі

  Не тільки колірна гамма і тип матеріалів визначають стильову приналежність кімнати, фактура вже точно не в меншій мірі допоможе це зробити.

  Фактурна штукатурка в інтерєрі: краща альтернатива шпалерам

  Використання фактурної штукатурки в різних стилях:

  • Модерн – виберіть для передачі цього стилю штукатурку, яка передає рослинні мотиви, плавні лінії, вигини;
  • Етно – десятки варіацій, передавальних тематичні барельєфи або візерунки, що використовуються в передачі стилю такі інструменти як валик, кельма, трафарети, робиться розтушовування і т. д.

  У декоративної штукатурки є всі можливості, щоб змінити інтер’єр, не дати йому стати типовим, звичним, порожнім. А деякі художні навички допоможуть у роботі, і перетворять ремонт в справжній творчий процес.

  Венеціанська декоративна штукатурка в інтер’єрі (відео)

  Галерея: фактурна штукатурка в інтер’єрі (20 фото)