Бетонні підлоги відрізняються довговічністю і витривалістю, тому їх часто влаштовують в промислових приміщеннях і виробничих цехах. Крім того, бетонна підлога знаходить застосування при будівництві приватних майстерень і гаражів. Проте є у нього і слабке місце – верхній шар. При його пошкодженні функціональні і естетичні властивості поверхні знаходяться під загрозою. А пошкодити верхній шар можуть вологість, різкі перепади температури, хімічні речовини, а також інтенсивні експлуатаційні навантаження, в результаті чого бетон починає турбуватись. Для захисту покриття та його декорування сьогодні застосовується найпростіший і дешевий варіант — фарбування бетонної підлоги спеціальними фарбами.

Фарбування бетонної підлоги

Зміст

 • Огляд фарб для бетонної підлоги
 • Підготовка поверхні бетонної підлоги
  • Знепилювання
  • Зміцнення
  • Грунтовка
 • Інструменти для фарбування
 • Інструкція з фарбування бетонної підлоги
 • ? Огляд фарб для бетонної підлоги

  Для фарбування бетонних підлог можуть використовуватися фарби акрилові, епоксидні, уретан-алкідні, акрилово-силіконові.

  Акрилові фарби стійкі до контакту свлагой і впливу високої температури. Вони бувають глянцевими, напівматовими і матовими. Розчиняти їх можна звичайною водою або спеціальними розчинниками. Поверхня, покрита акриловою фарбою, готова до експлуатації вже через дві доби. Потрібно враховувати, однак, що ці фарби не наносять на старе епоксидне чи поліуретанове покриття.

  Акрилово-силіконові фарби наносяться також в два шари з інтервалом між нанесеннями близько 3-х годин. Саме за такий час поверхню підлоги повністю висихає. Розбавляють такі фарби водою – до 20-30%.Цей тип фарб має два суттєвих недоліки: перший – низька ступінь стирання і другий – обмежена колірна гамма.

  Уретан-алкідні фарби характеризуються більшою покривістістю, ніж акрилові склади, але підлога забарвлюється, як правило, також у два шари. Такий тип фарб найбільш стійкий до стирання, і це забезпечує тривалий термін експлуатації. Допускається їх розбавлення уайт-спіритом – до 10-15%. Поверхня, пофарбована такими складами, буде лише глянцевою, але палітра пропонованих кольорів дуже багата.

  Епоксидні фарби складаються з двох компонентів, які змішують безпосередньо перед нанесенням. Змішування проводиться за допомогою спеціального міксера. В якості основи на підлогу спочатку наноситься шар грунтовки – фарба, розбавлена водою на 20%. Після цього наноситься ще 1-2 шари фарби. Через добу вже по бетонній підлозі можна ходити, але повне затвердіння фарби відбудеться тільки через 7 днів. Дана фарба володіє досить високою стійкістю до стирання, однак колірна гамма невелика (всього кілька кольорів).

  ? Підготовка поверхні бетонної підлоги

  Довговічність пофарбованого бетонної підлоги і його експлуатаційні властивості багато в чому залежать від того, наскільки якісно була оброблена поверхня. Попередня підготовка бетонної підлоги до фарбування включає в себе три процедури:

  • знепилювання;
  • зміцнення;
  • грунтовка.

  Перед тим як провести якісь роботи необхідно оглянути підлогу, щоб переконатися у відсутності на ньому плям бітуму, лакофарбових і пально-мастильних матеріалів і т. д. При наявності слідів зазначених рідин необхідно видалити їх за допомогою миючих засобів.

  ? Знепилювання

  Практика показує, що всі бетонні підлоги, незалежно від застосовуваної технології, порошать в тій чи іншій мірі. Тому, щоб максимально зменшити пиловиділення, перед фарбуванням бетонного покриття обробляють його поверхневий шар.

  Шліфування бетонної підлоги поліпшить зчеплення фарби з основою

  Попередньо необхідно прибрати сміття, підмести підлогу, обробити і закрити шпаклівкою ями, вибоїни та інші нерівності. Далі проводиться шліфування поверхні за допомогою шліфувальної машини. Це поліпшить зчеплення шару фарби з основою.

  Видалення пилу пилососом

  Утворилася в результаті шліфування пил видаляють пилососом.

  ? Зміцнення

  Наступна процедура для підготовки поверхні – поверхні, що представляє собою зміцнення бетонної підлоги спеціальними складами – так званими топпінг. Це – просочення із суміші кварцу, цементу, пластифікаторів і барвників. які будуть захищати підлогу від утворення пилу, а ще від абразивної дії та стирання. Топінги мають і декоративну функцію: вони надають непривлекательному бетонної основи зернисту, глянсову або гладку фактуру.

  Зміцнена поверхню бетонної підлоги

  Завдяки своєму складу, топінги закупорюють пори бетону, перешкоджаючи його руйнування і забезпечуючи підвищення міцності покриття як мінімум на п’ять років.

  ? Грунтовка

  Ґрунтування поверхні проводиться з метою збільшення адгезії фарбувального матеріалу з бетонною основою. Грунтовка для бетонної підлоги одночасно просочує підлогу і знепилюють поверхню. його поверхню.

  Грунтування бетонної поверхні

  Універсальні грунтовки по бетону використовуються і в закритих приміщеннях і на відкритих поверхнях, де можливо атмосферний вплив. Дані грунтувальні склади являють собою акриловий фарбувальний матеріал, який швидко сохне і захищає бетонне покриття від шкідливого впливу води, бензину, соляних розчинів, мінеральних масел.

  ? Інструменти для фарбування

  Якісне нанесення фарбувального матеріалу забезпечується використанням спеціальних інструментів. Тільки з їх допомогою можна створити довговічне і міцне покриття. Не варто ігнорувати також індивідуальні засоби захисту.

  Інструменти для фарбування бетонної підлоги

  Для проведення фарбувальних робіт необхідно мати:

  • малярську кисть;
  • валик для нанесення фарби;
  • бюгель – ручку для валика;
  • захисні окуляри;
  • респіратор;
  • малярну стрічку;
  • захисні рукавички.

  ? Інструкція з фарбування бетонної підлоги

  Фарбування роблять при температурі бетонного покриття не менше 5°С, а в приміщенні – не менше 10°градусів Цельсія. Відносна вологість повітря не повинна перевищувати 80%. Основна задача фарби для бетонної підлоги – захист і знепилювання підстави. Залежно від її складу фарба володіє різними властивостями, такими як стійкість до хімічних речовин і механічних впливів, морозостійкість, приємний зовнішній вигляд.

  Бетонна підлога, пофарбований епоксидною фарбою

  Після хорошої підготовки поверхні вищевказаними способами можна починати фарбування підлоги:

  • перед застосуванням емаль ретельно розмішуємо;
  • перевіряємо температуру в приміщенні;
  • наносимо за допомогою валика або кисті 1-2 шари, розпилювачем – два-три шари (просушування кожного попереднього шару – не менше 20 годин).

  Фарба для бетонної підлоги володіє високою покривістістю і вже перший шар повністю вкрити бетонну поверхню, утворюючи однотонне і рівне покриття. Зазвичай розхід фарби складає від 80 до 100 мл/м2 для кожного шару.

  Нанесення першого шару фарби

  Через 2-3 години фарба вже не липне, через 8 годин по ній вже можна ходити, але повне висихання відбудеться через 96 годин — тільки тоді підлога буде готовий до механічних навантажень.

  Важливо! При виконанні робіт з просоченнями, ґрунтовками, лаками, фарбами для бетонних підлог у приміщенні необхідно забезпечити наскрізне провітрювання.

  У висновку можна з упевненістю сказати, що, розібравшись у різноманітті фарб для бетонних підлог, і зробивши правильний вибір, можна якісно захистити підлогу, продовжити термін його експлуатації, а також зекономити кошти на його ремонт у найближчі роки.