Зміст

 • Як захистити ковані вироби від корозії?
 • Яку вибрати грунтовку?
 • Технології фарбування
 • Як вибрати ковальську фарбу?
 •  Порядок фарбування

Існує безліч методик виготовлення кованих огорож: холодна і гаряча різновиди кування, зварювання і безліч інших методів. Вибір того чи іншого способу дозволяє домогтися певного колірного ефекту.

Ковані ворота з елементами під позолоту

Але, крім нюансів і тонкощів ковальської майстерності, гарного естетичного та антикорозійного ефекту можна досягти за допомогою ковальської фарби.

Найкращим варіантом для фарбування воріт в умовах помірного клімату є фарба виробництва Німеччини.

Метал, з якого виготовлені різні ковані вироби, за допомогою фарби можна прийняти за різні матеріали. Широкий асортимент кольорів дозволяє добитися подібного ефекту.

Який саме відтінок вибрати для фарбування – вибір власника. Ворота можуть бути витримані в одній колірній гаммі з будинком і будівлями ділянки, а можуть контрастувати з ними. Використання спеціальної фарби для кованих виробів дозволяє змінювати колір воріт, так і їх відтінок.

Ковальські фарби можна змішувати між собою, отримуючи самі сміливі відтінки для фарбування поверхонь.

Як захистити ковані вироби від корозії?

Фарбування воріт ковальської фарбою допоможе захистити ковану красу від корозії. Перед тим, як фарбувати ворота, потрібно виконати роботи по підготовці поверхонь до фарбування.

Фарбування кованих воріт

Алгоритм виконання робіт з антикорозійного захисту кованих воріт.

 • Очищення від іржі.
 • Грунтовка поверхні, призначеної для фарбування.
 • Нанесення на ворота спеціальної ковальської фарби, з подальшим захистом пофарбованої поверхні спеціальними речовинами.

Головне – це очистити метал від іржі. Фарбувати по іржі ні в якому разі не можна! Наше завдання – не замаскувати іржу, а саме позбутися від неї. Ось кілька способів:

 • Піскоструминне очищення. Придбання піскоструминного апарата дуже актуально, якщо ви стали власником кованих воріт. Досвід показує, що якщо фарбування воріт робиться один раз в рік чи два роки, оренда піскоструминного апарату може вилитися в досить значну суму. Загалом, остаточний вибір – за вами.
 • Очищення за допомогою жорсткої дротяної щітки.
 • Застосування наждачного паперу. Теж досить ефективний спосіб, але потрібно враховувати, що для очищення воріт від іржі слід використовувати самі жорсткі її види.
 • Яку вибрати грунтовку?

  Ґрунтовка потрібна для того, щоб захистити ковані ворота від корозії та для того, щоб шар фарби лягав рівніше і краще. В деякі види грунтовок додаються речовини, які перетворюють хімічний склад іржі.

  Різновиди покриттів для воріт

  Складова частина інших – інгібітори (речовини, які сповільнюють процес окислення металу). Як запевняють виробники, використання таких грунтовок дозволяє як мінімум удвічі збільшити термін експлуатації фарб, що наносяться поверх грунтовки.

  Технології фарбування

  Отже, з’ясовано фарбування поверхні проводиться після попереднього грунтування. Багато фахівців рекомендують використання грунту і фарби в парі.

  Досвід показує, що якщо пофарбувати металевий виріб молотковою фарбою, ефект буде дійсно приголомшливим.

  Різновиди барвистих покриттів для воріт

  Однак, потрібно зазначити, що назва «молоткова фарба» – не зовсім коректне. Швидше, молотковим можна назвати ефект від її використання. Барвники ж відомі під назвою акрилових (алкідно-акрилових).

  Пофарбувати ковані ворота можна наступними способами.

  • Фарбування за допомогою пензля. Оптимальний варіант – округла кисть з твердою щіткою. Процес нескладний, але вимагає певної обережності. Якщо не дуже відповідально підійти до роботи, результат, м’яко кажучи, не виправдає очікувань.
  • Аерозольна забарвлення – використовуються спеціальні барвники в балончиках.
  • Порошкове фарбування. Рекомендують використовувати, коли при монтажі не використовувалася зварювання.
  • Фарбування електростатичним методом. Мабуть, самий міцний і надійний вид фарбування. Недолік – висока вартість, оскільки доводиться застосовувати особливе устаткування.
  • Патинування – нанесення невеликої кількості патини для додання металу ефекту старовини. Наноситься на поверхню дуже маленькими мазками (при цьому створюється ефект потертості).

  Основні переваги фарбування молотковою фарбою:

  • Фарбування молотковою фарбою не вимагає надто скрупульозної підготовки поверхні. Цілком достатньо очищення від пилу та іржі.
  • Фарбування воріт молотковою фарбою – це об’єднання робіт «три в одному»: одночасно грунтовка, фарбування і нанесення захисного антикорозійного покриття для металу.
  • Якщо пофарбувати поверхню правильно, можна не замислюватися про часті її ремонту.
  • Дуже гарний зовнішній вигляд.

  Як відомо, фарби по металу мають три ефекти: матовий, глянсовий і молотковий (молотковий ефект, через естетичності й характерного малюнка, найпоширеніший).

  При використанні барвників з матовим і глянсовим ефектом такого малюнка не буває.

  Серед інгредієнтів, що входять до складу молоткової фарби, силіконові добавки-речовини, що викликають хімічне перетворення іржі, фарбувальна емаль, дрібні частки скла, пудра з алюмінію.

  За допомогою силіконового наповнювача і частинок загартованого скла створюється захист від шкідливої дії води. Алюмінієва пудра створює можливість для кращого зчеплення фарби з офарблює поверхнею.

  Варіант з молотковою фарбою є, таким чином, ідеальним, щоб забарвити ковані ворота.

  Як вибрати фарбу ковальську

  Як вибрати ковальську фарбу?

  Розглянемо деякі види фарби з молотковим ефектом від різних виробників.

  • «Hammerite» – англійська фарба по металу. Вважається однією з найкращих. По-перше, з нею дуже приємно працювати. Мабуть, це найкращий варіант для нанесення фарби пензликом. По-друге, по естетичності отриманого результату ця фарба – поза конкуренцією. Її відрізняє благородний ефект старого металу. Забарвлене кований виріб виглядає так, як ніби його виготовили у ковальському цеху. Нанесення на поверхню невеликої кількості патини посилить ефект благородної старіння металу.
  • Фарба «Поліметал» від компанії «Polisan» (Туреччина). За ціною дешевше, ніж «Хаммерайт», але якість досить хороше. Безумовне достоїнство – багата колірна гамма. Недолік: обмежені можливості нанесення (бажано наносити фарбопультом). Хочете пофарбувати пензлем? Можна спробувати, але врахуйте: по-справжньому гарного результату зможе досягти виключно професіонал.
  • «Tambour» (Ізраїль). Якісний аналог турецької фарби «Поліметал»: переваги, недоліки і навіть марки різних кольорів – однакові.
  • Фарба Senta від фірми «Sentapol» (Туреччина).
  • «Поллер» — відмінна фарба, набагато дешевше імпортних аналогів. Якість фарбування – добрий. Єдиний недолік такої фарби – відсутність ефекту «три в одному»: перед фарбуванням поверхню вимагає грунтування.

  Фарбування дрібних елементів патиною

   Порядок фарбування

  Існує такий алгоритм нанесення молоткової фарби:

  • Очищення поверхні від іржі (при повторному фарбуванні – від залишків старої фарби), видалення пилу і бруду. Поверхню слід знежирити за допомогою ацетону.
  • Нанесення грунтовки.
  • Молоткова фарба ретельно перемішується. Після того, як грунт-емаль підсохла, можна фарбувати ворота за допомогою пензлика або фарбопульта. Якщо в процесі роботи емаль загусає, потрібно розбавити її за допомогою розчинника.
  • Перший шар фарби висох? Тепер наноситься другий шар (понад товсто, ніж перший). Фарба повністю висихає через добу, при цьому проявляється характерна, дуже красивий малюнок.