Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватися

Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватисяФасад – найголовніша сторона будинку: вона показує всю задумку і стиль окремо взятого житла. Завдяки фасаду, можна зрозуміти фінансовий стан людини, його уподобання і смаки. Для того щоб він виглядав дійсно якісно, варто провести шпаклівку будівлі. Важливим етапом в ремонті є обробка зовнішньої сторони стіни або фасаду. На жаль, сама звичайна шпаклівка для внутрішніх робіт не підійде: для фасаду та інших зовнішніх робіт існує свій, окремий вид шпаклівки.

Вимоги

Шпаклівка для зовнішніх робіт повинна бути набагато більш якісної і несприйнятливою до різних подразників, ніж суміш для внутрішніх робіт. Крім того, вона набагато дорожче своїх конкурентів.

Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватися

Яким самим головним вимогам повинна відповідати шпаклівка для зовнішніх робіт?

 • Несхильність до впливу сонячних променів і високих температур.
 • Несприйнятливість до вологи.
 • Презентабельний зовнішній вигляд.
 • Морозостійкість.

Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватися

Шпаклівка, яка позиціонується як зовнішня, повинна відповідати всім основним вимогам, озвучених вище. Природно, існують різні спеціалізовані види шпаклівки для обробки фасаду: приміром, зимова, фінішна, водостійка і так далі. Саме тому потрібно вибрати правильний вид шпаклівки, який підходить для вас.

Види

Слід вибирати шпаклівку, в залежності від стану вашого фасаду, будинку та інших факторів.

Основні види фасадної шпаклівки для зовнішніх робіт по консистенції:

Також рекомендуємо прочитати:Яка шпаклівка краще: гіпсова або полімерна
Стартова шпаклівка Кнауф
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

 • Стартова;
 • Фінішна;
 • Універсальна.
 • Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватися

  Стартова, біла шпаклівка повинна вирівняти стіну, а також вона обов’язково повинна витримувати всі навантаження майбутньої обробки. Подібна шпаклювальна суміш має зернисту структуру, з нею досить легко працювати. На відміну від стартової шпаклівки, структура фінішної суміші – дрібнодисперсна. Вона морозостійка, володіє низькою міцністю і наноситься тонким шаром: він не повинен перевищувати 4 мм. Існує ще третій, більш рідкісний вид фасадної шпаклівки: він є універсальним і може виконувати функції як стартової, так і фінішної шпаклівки.

  Види шпаклівок, в залежності від основи:

  • Акрилова.
  • Латексна.

  Акрилова шпаклівка призначена для бетону: вона може бути як стартової, так і фінішної: вона наноситься шаром до 2 мм. Перед нанесенням акрилової шпаклівки, поверхню стіни потрібно обробити грунтовкою. Така шпаклівка є досить токсичною: тому роботу потрібно виконувати в респіраторі і спеціальному костюмі. В іншому випадку, можна отруїтися різними парами і шкідливими речовинами.

  Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватися

  Існує ще більш якісний вид шпаклівки – латексна суміш. Вона пластична, довговічна і не утворює тріщин після висихання. Самий головний недолік латексної шпаклівки – висока ціна. Якщо у вас є можливість придбати даний дорогий варіант шпаклівки, то її потрібно обов’язково купити: він безпечний для людини, на відміну від більш дешевого типу шпаклювальної суміші.

  Технічні характеристики

  З подібною сумішшю можна працювати практично при будь плюсовій температурі: не рекомендується проводити оздоблювальні роботи при температурі нижче двох-трьох градусів. Більшість видів шпаклівки висихає через півтори години після її замішування. На відміну від сумішей для внутрішньої обробки, фасадна шпаклівка висихає до трьох годин, що помітно спрощує роботу.

  Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватися

  Часто подібна шпаклівка продається в мішках: її можна зберігати до шести місяців. Вся важлива інформація обов’язково повинна бути написана в інструкції.

  Застосування силіконової шпаклівки

  Силіконова шпаклівка досить схожа на латексну суміш: у них спільна основа на смолі. Вона паропроникна, володіє досконалою вологостійкістю і має відмінне зчеплення з поверхнею стін.

  Дана шпаклівка не підійде для новачків в ремонтному справі: з нею дуже складно працювати.

  Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватися

  Це – елітний вид шпаклювальної суміші, він є ідеальним варіантом для багатих людей, які бажають отримати якісний результат. Найкращі виробники силіконової шпаклівки – німецькі компанії «Henkel» і «Kreisel». З вітчизняних виробників силіконової шпаклівки можна відзначити російського виробника «ГЛІМС-Продакшн».

  Фінішна шпаклівка: найважливіша інформація (відео)

  Інструкція

  Для того щоб шпаклівка добре лягала на стіну, її перед самим процесом шпаклювання варто обробити грунтовкою глибокого проникнення.

  Фасадна шпаклівка для зовнішніх робіт: що це і як нею користуватися

  Приготувати саму шпаклівку нескладно: достатньо змішати суху суміш з водою: для більшості типів шпаклювальних сумішей вистачить 1/3 відра води. Після того, як ви висипали суху суміш у відро з водою, варто все ретельно змішати за допомогою будівельного міксера або вручну. Робити це потрібно два рази: після першого перемішування потрібно почекати близько п’яти хвилин.

  Під час роботи з кутами варто використовувати алюмінієві куточки.

  Перший шар шпаклівки варто наносити за допомогою великого шпателя у важкодоступних місцях можна використовувати більш маленький шпатель. Досить часто після першого шару стіна все ще залишається нерівній: саме для цього наносять кілька шарів шпаклівки. Після того, як ви закінчили наносити стартову шпаклівку, варто почекати деякий час після цього можна наносити фінішний шар шпаклювальної суміші.

  Фінішна шпаклівка наноситься тонким шаром: не більше 1-2 сантиметрів. Мета останнього шару – зробити стіну ще більш рівною. Саме від фінішної шпаклівки залежить зовнішній вигляд майбутнього фасаду: саме тому до нього треба підійти відповідально.

  Як шпаклювати фасад (відео)

  Майбутній результат, а також зовнішній вигляд стіни будуть залежати не тільки від обробки, але і від того, наскільки якісно була підготовлена стіна до даного процесу.