Фаска на ламінаті: що це, відмінності U і V-подібною фасок

Вибір підлогового покриття є сьогодні непростим завданням при виконанні ремонту або будівництва нового приміщення, так як в даний час з’явилося досить багато цікавих варіантів по укладанню такого покриття. Якщо подивитися в минуле, то таких варіантів було всього кілька. Це:

  • Дерев’яна підлога;
  • Паркет;
  • Лінолеум.

При цьому, як правило, використовували лінолеум або дерев’яний пол з натуральної дошки пофарбованої статевої фарбою.

Але з того часу багато чого змінилося. При будівництві нового будинку або ремонті, як правило, наймають дизайнера, який займається дизайнерським оформленням приміщення, в тому числі і підлогового покриття. Цьому сприяє великий вибір різноманітних підлогових покриттів, у тому числі і ламінату.

Чому на це покриття все частіше звертають увагу як будівельники, так і власники квартир? Цей матеріал має ряд переваг:

  • Відносно недорогий;
  • Легкий в укладанні;
  • Має широку палітру відтінків і велику зносостійкість.

Важливо пам’ятати, вибираючи підлогове покриття необхідно знайти золоту середину між ціною і якістю. Ламінат надає безліч варіантів, які задовольняли цим умовам.

Що являє собою фаска на ламінаті

Зміст статті

  • Що являє собою фаска на ламінаті
  • Відмінності U і V-подібною фасок
  • Який ламінат краще: з фаскою чи ні

Фаска на ламінаті: що це, відмінності U і V подібною фасокФаска на ламінаті: що це таке, фото ви бачите вище. Протягом кількох років, з того часу, як з’явився у продажу ламінат, як матеріал для підлогового покриття, він не стояв у своєму розвитку на одному місці, а постійно еволюціонував. На початку з’явився ламінат, який в зібраному вигляді являв собою єдине підлогове покриття, як цілісний масив.

З часом з’явилося покриття, що має фаску по краях ламінованої панелі. Перші фаски були схожі на літеру V і цей тип покриття отримав відповідні назву. Трохи пізніше з’являється покриття з U-образними краями. Давайте далі розглянемо, як розібратися в такому великому розмаїтті цього класу підлогових покриттів.

Перше, з чим варто визначитися, так це з пріоритетами. Що покупець буде ставити в главу кута, від того і залежить остаточний вибір товару. Так, якщо покупець обмежений у своїх фінансових можливостях, то, швидше за все, він вибере покриття без фасок і з мінімальною зносостійкістю. Причому, навіть в цьому сегменті товару досить багато найрізноманітніших варіантів, особливо в колірній гамі. При інших пріоритетах, особливо, якщо це стосується дизайнерського оформлення, вибір може бути зовсім іншим. Давайте розглянемо, в чому відмінність всіх цих варіантів.

Відмінності U і V-подібною фасок

Фаска на ламінаті: що це, відмінності U і V подібною фасокЯкщо говорити про відмінності в фасках, то в першу чергу необхідно розглянути технологію виготовлення матеріалу. З технологічної точки зору V-образну зняти фаску набагато простіше. Тому така різниця у вартості покриттів. Якщо говорити про естетичні і дизайнерських аспектах, то тут, як відомо, про смаки не сперечаються. Давайте розглянемо основні відмінності панелей.

U-подібна фаска. Це наймолодший з часу появи на ринку тип. Основним відмінність цього типу є форма фаски, яка утворюється з допомогою видавлювання її на спеціальному обладнанні. Причому чим вище клас товару, тим якісніше виготовляються краю панелей.

Основною перевагою є те, що фаски також ламіновані, і захищені, як і основна поверхню панелі. Зазвичай такі панелі володіють високою зносостійкістю і добре тримають вологу. Завдяки фасці створюється враження, що підлога виготовлена з натуральної дошки. Останнім часом на ринку з’явилося досить багато ламінату цього класу, виготовленого в Китаї. На відміну від відомих європейських брендів він володіє меншою ціною, що приваблює покупців, але і меншою якістю.

V-образна фаска. Цей тип фаски виходить шляхом фрезерування кромки панелі. Після цього зріз зафарбовується спеціальною фарбою. Як і в попередньому випадку створюється ефект натуральної дошки. Залежно від виробника, вологостійкість і зносостійкість буде досить високою, але з часом фарба змивається або міняє свій колір і псує зовнішній вигляд підлоги.

Ламінат без фаски. Крім того, що цей тип покриття має, як вже було написано вище, мінімальну ціну, інших переваг перед своїми більш дорогими братами він не має. А недоліків достатньо багато.

В першу чергу це нерівності на місцях стиків панелей між собою як поздовжні, так і поперечні. Через недосконалість обладнання в місцях з’єднань з’являються щілини. А в них з часом потрапляє волога, що ламінат і розбухає, а потім втрачає свій вигляд. Чим якісніше і дорожче ламінат, тим менше ці щілини, але вони все одно є. Але ціна компенсує всі ці недоліки.

Який ламінат краще: з фаскою чи ні

Фаска на ламінаті: що це, відмінності U і V подібною фасокОтже, проаналізувавши різні типи ламінатів, прийти до однозначного висновку, який з них краще, неможливо. Так як важливо визначитися, під яким кутом будемо розглядати це питання. Якщо дивитися з боку зносостійкості до різного роду зовнішніх впливів, то, звичайно, ламінат з фаскою набагато краще. Його можна більш якісно укласти і виглядати він буде краще, але от ціна інколи вирішує все.