Зміст

  • Фіксатор-запор
  • Фіксатор у вигляді гака
  • Фіксатор-пастка

Встановлюючи ворота для гаража, також необхідно потурбуватися про їх фіксації у відкритому положенні. Адже дуже часто незадіяні стулки легко можуть самостійно закритися від найменшого пориву вітру і пошкодити ваш автомобіль.

Фіксатори для розпашних воріт

Щоб уникнути такого інциденту, необхідно встановити фіксатор стулки воріт. Причому в цьому випадку ви не тільки зможете захистити автомобіль, але і самого себе, так як при різкому закритті гаражних стулок, вони можуть травмувати і людини.

Зробити такі фіксатори своїми руками досить легко.

Фіксатор-запор

Найбільш простий і поширений варіант, який підійде для будь-якого гаража. Принцип дії фіксатора подібний віконного шпингалету, тільки має великі розміри і серійно не випускається, тому його доведеться виготовити своїми руками.

1. Для початку потрібно приготувати сталеві трубки діаметром 16 мм і довжиною близько 15 див. Оскільки гаражні ворота мають дві стулки, знадобиться два комплекти.

2. Потім під підготовлений патрубок підбирається пластина, ширина якої повинна бути близько 10 см, а довжина відповідати параметрам патрубка. Він приварюється до пластині посередині за допомогою зварювального апарату.

3. Якщо полотно воріт гаража обшита деревом, то для фіксації пластин в них необхідно просвердлити отвори. Потім пластини кріпляться до нижньої частини за допомогою болтів. Якщо ж металеве полотно, то пластину можна приварити своїми руками прямо до нього. Можна приварити направляючий патрубок і без пластини

4. Далі, потрібно зробити своїми руками штир, довжина якого повинна бути на 60 мм більше, ніж направляючого патрубка. До того ж довжина може залежати від розташування гаража. Адже становище відкритих стулок іноді вище, ніж сам під’їзд, а штир повинний опускатися в забиту в грунт трубу близько 10 див.

5. Потім до верхнього краю штиря необхідно приварити під 900 важіль, який буде використовуватися в якості рукоятки. Також її можна зробити, зігнувши край штиря, розігрівши його до червоного кольору за допомогою газового пальника.

6. Далі, потрібно відкрити стулки гаражних воріт і залишити їх у цьому положенні. Потім відзначити місце розташування майбутніх труб під фіксацію штирів. Труби повинні убиватися в грунт не менш ніж на 30 см і стирчати з нього не більше 5 див.

Таким шпінгалетів можна фіксувати ворота гаража і в закритому стані.

Для цього в нижній частині коробки необхідно зробити отвори відповідного діаметру під штир.

Простий фіксатор у вигляді гака

Фіксатор у вигляді гака

Цей спосіб фіксації стулок воріт гаража також досить простий, і зробити його своїми руками буде нескладно.

1. У першу чергу потрібно виготовити петлю під гак. Для її виготовлення знадобиться металевий кутник 50 мм довжиною близько 80 див. На одній стороні куточка потрібно просвердлити 3 отвори під кріплення. На іншій стороні, по його краях свердляться два отвори під гак діаметром.

2. Потім потрібно виготовити своїми руками гак. Для цього використовується сталевий прут діаметром 12 мм., Довжина пруту повинна становити близько 1,2 м, з одного боку, його потрібно зігнути у вигляді кільця, а з іншого — під 900. Для цього потрібно спочатку розігріти за допомогою газового пальника до червоного, а потім затиснути в лещатах і надати відповідну форму.

3. Потім під гак треба зробити навіс. В цьому випадку також можна використовувати куток 50 мм довжиною 15 см Під кріплення з одного боку куточка свердляться два отвори, а з іншого боку прямо по центру одне, на нього буде навішуватись гак.

4. Потім необхідно приступити до кріплення всіх деталей. Спочатку на полотно потрібно прикріпити навіс. Якщо воно з дерева, то куточок кріпиться за допомогою саморізів, на металеве полотно його можна приварити зварюванням. Далі, петля держателя заводиться в отвір навісу і остаточно загинається.

5. Після цього потрібно своїми руками прикріпити петлю прямо до коробки. Так як і у випадку з навісом, на дерев’яний короб вона кріпиться саморізами, а на металевий з допомогою зварювання. Оскільки петля має два отвори, то і стулки можуть відкриватися в двох положеннях. Їх можна повністю відкрити або залишити трохи прочиненими, в будь-якому випадку, вони будуть надійно зафіксовані.

Фіксатор-пастка

Це пристосування має досить складну конструкцію, оскільки фіксація відбувається автоматично. Потрібно лише довести полотно до фіксатора, а він, у свою чергу, зробить справу.

Для виготовлення знадобиться профільна труба 50/30 мм, металева пластина довжиною близько 30 см і шириною 5 см.

1. Для початку профільна труба закопується в грунт. Щоб конструкція була більш надійною, її краще забетонувати на глибину близько 40 див. Попередньо в трубі робиться отвір під металеву пластину, яка в подальшому і виступить в ролі фіксатора.

2. Далі, один край пластини робиться під конус, до нього приварюється невелика накладка, яка виступає на 20 мм за її край і робить елемент схожим на гак. Потім з іншого боку і посередині просверліваются отвори, одне з них послужить для її кріплення, а інша під пружину.

3. Коли профільна труба буде повністю встановлена, за допомогою болта до неї прикручується підготовлений фіксатор. Потім до труби в нижній частині приварюється кільце, за яке чіпляється другий кінець пружини, яка, в свою чергу, повертає фіксатор у вихідне положення.

4. Щоб вона перебувала в горизонтальному положенні, з боку пружини на трубу приварюється стопор, який можна зробити з обрізків металу. Для фіксації воріт гаража їх досить придавити до виготовленої конструкції.