Фінішна шпаклівка для гіпсокартону

Фінішна шпаклівка для гіпсокартонуШпаклівка гіпсокартону своїми руками – важливий етап підготовчих робіт перед остаточною обробкою поверхні. Вивчивши його один раз, ви зможете якісно зашпаклювати під гіпсокартон стіни, стелю, перегородки.

Економна або якісна?

Професійні будівельники використовують два методу шпаклівки – швидкий і досить якісний, і тривалий, але і ще більш якісний.

Детальніше про них:

  • Перший спосіб – це шпаклівка гіпсокартону в один шар. Відбувається вона дуже швидко, але можна отримати досить хороший результат, якщо працює майстер. Даний метод використовується протягом багатьох років і включає в себе лише два етапи – шпаклівку і затірку. Поверхня в результаті виходить рівна, красива і готова до подальшої обробки.
  • Другий спосіб включає в себе відразу кілька етапів, він більш тривалий і трудомісткий, але і результат буде набагато цікавіше. Спочатку, відбувається шпаклівка стартовим шаром і затирка дрібним наждачним папером, потім, цей етап повторюється. Наступним же етапом даного способу є обклеювання поверхні склохолстом, який здатний забезпечити максимальне зчеплення матеріалів, а також хороший захист від тріщин, розтягування, осипання шпаклівки. Після, залишається тільки завдати фінішний шар шпаклівки і провести остаточну затірку.

Якісна шпаклівка гіпсокартону своїми руками вимагає і грунтування стін. Це дуже важливий етап, який значно підвищує якість виконаних робіт.

Який саме спосіб шпаклівки гіпсу вибрати, вам підкаже подальша обробка або вимоги до якості робіт. Якщо ви робите ремонт у господарському або промисловому приміщенні, то досить буде одного або двох шарів шпаклівки, якщо ж ремонт будинку або офісу, скажімо, під венеціанську штукатурку або фарбування, то слід дуже постаратися і, навіть якщо дуже не хочеться, зробити шпаклівку у три шари з обов’язковим грунтуванням стін і нанесення склополотна.

Також рекомендуємо прочитати:Потрібно ґрунтувати стики у гіпсокартон
Флізелінова стрічка або серпянка
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

Фінішна шпаклівка для гіпсокартону

Оздоблення стиків і шпаклівка кутів

Під час шпаклівки гіпсокартону, обов’язково варто звернути увагу і на оздоблення стиків, так як це досить проблемні місця, в яких обробка може тріскатися і обсипатися, псувати зовнішній вигляд і всю роботу.

Обробка стиків гіпсокартону – найважливіший процес, який необхідно провести правильно, з урахуванням усіх вимог. Тут і грунтовка гіпсокартону, і рівномірне нанесення серпянки на стики, і шпаклівка по серпянке. Після, затирка наждачним папером з дрібним зерном.

Тепер необхідно провести шпаклівку кутів гіпсокартону – складну, але дуже потрібну роботу. Залежить вона, по більшій мірі, від типу конструкції з гіпсокартону, якою ви займаєтеся.

Отже, якщо це радіусна конструкція, наприклад, арка, то слід скористатися спеціальним пластиковим куточком, закріпити який на поверхню можна за допомогою степлера. Якщо ж робота йде з прямими кутами, то у продажу є металевий куточок, який відмінно вирівнює кути шляхом простого закріплення на саму шпаклівку.

Як зробити

Фінішна шпаклівка необхідна не завжди, але вона дуже важлива при обробці житлових приміщень, наприклад, якщо на стіни або стелю з гіпсокартону буде наноситися фарба або шпалери. Отримавши за рахунок фінішної шпаклівки ідеально гладку поверхню, після остаточної обробки поверхонь з гіпсокартону, ви зможете отримати результат, найбільш наближений до ідеального.

Процес роботи:

  • Фінішна шпаклівка гіпсокартону своїми руками проводиться на вже підготовлений шар. Наприклад, це може бути сама шпаклівка або стеклохолст. Ви можете працювати з вже готовою сумішшю або ж зробити її самі, вивчивши інструкцію виробника.
  • Намагайтеся робити нанесення фінішної шпаклівки максимально рівно і акуратно, нехай це і довго, але результат вас точно порадує. Якщо ж на поверхні оброблюваного ГКЛ залишилися деякі нерівності, прибрати їх можна дрібною наждачкою, а потім, затерти і зовсім нульовкою. Але краще, щоб таких моментів не відбувалося. Намагайтеся працювати тонко, не поспішаючи, накладаючи шпаклівку на поверхню рівномірно.
  • Після того, як фінішна шпаклівка ГКЛ завершена і добре просохла, її слід якісно заґрунтувати і приступати до остаточної обробки.

    Фінішна шпаклівка для гіпсокартону

    Шпаклівка ГКЛ своїми руками (відео)