Фінішна шпаклівка: значення та застосування

Фінішна шпаклівка: значення та застосуванняПеред декоративною обробкою стіни, її поверхня повинна знаходитися в ідеальному стані. Один з найдієвіших способів вирівняти стіну – прошпаклювати її. Найголовніший етап під час даного процесу – фінішна шпаклівка: саме завдяки фінішного шпаклювання, стіна стає як можна більш рівною і придатною для подальшого використання.

Шпаклівка фінішна: характеристики

Фінішна шпаклівка – завершальний етап під час шпаклівки стіни: з допомогою фінішної шпаклівки, стіну приводять в ідеальний стан.

Чим же обумовлюється її властивості:

 • Дрібні фракції. Можливість зробити стіну досить рівною і гладкою обумовлюються дрібними фракціями. Не секрет, що чим менше шматочки, тим більш якісною є суміш: саме тому фінішна шпаклівка є дуже якісною сумішшю. До того ж, у розчинів з дрібними фракціями набагато більш економна витрата.
 • Сама суміш біла: це важлива перевага, оскільки даний плюс дозволяє клеїти тонкі шпалери. Прошпаклеванная стіна не буде просвічуватися під шпалерами, оскільки біла шпаклівка фарбує стіни в світлий колір. Насамперед, біла фінішна шпаклівка рекомендується для бетонних або інших стін темного кольору. Якщо ви бажаєте поклеїти світлі шпалери на бетонну стіну, то біла шпаклювальна суміш підійде обов’язково.
 • Фінішна шпаклівка вологостійка. Її можна використовувати для вологих приміщень: приміром, це відмінно підійде для кухні або ванною.

Фінішна шпаклівка: значення та застосування

Додатковий захист і зміцнення стін ніколи не завадять: роль захисного шару стіни виконує фінішна шпаклівка.

Витрата фінішної шпаклівки на 1м2: використовуємо правильно

Витрата шпаклювальної суміші необхідно знати ще перед покупкою всіх інструментів і будівельних матеріалів, оскільки продавець в будівельному магазині може виявитися недобросовісним, і продати набагато більше матеріалу, ніж потрібно. Природно, він не виявиться зайвим, але у більшості людей бюджет обмежений, і їм потрібно якомога більше заощадити.

Також рекомендуємо прочитати:Витрата шпаклівки на 1м2 по гіпсокартону
Яка шпаклівка краще: гіпсова або полімерна
Чим краще шпаклювати стіни
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande

Фінішна шпаклівка: значення та застосування

По-перше, слід сказати, що витрата фінішної шпаклівки помітно нижче, ніж у стартовій. Низький витрата пояснюється дрібними фракціями та особливостями складу шпаклівки. Рекомендована товщина шару фінішної шпаклівки близько 1мм: більш товстий шар наносити не рекомендується, оскільки після того, як шпаклівка висохне, вона оплывет. Якщо дотримуватися всі рекомендовані умови, то середня витрата буде від 0,5 до 1 кг на 1м2. Приміром, у стартової шпаклівки приблизний витрата — 0,9 кг на 1м2.

Яка фінішна шпаклівка краще для стін

Існують певні норми та стандарти, яким повинна відповідати шпаклівка.

Яку ж фінішну шпаклівку можна вибрати:

 • Фінішна шпаклівка Ceresit. Це якісна суміш має відмінні технічні характеристики, і призначена для тих, хто бажає дійсно якісний результат. Після застосування даної шпаклівки, стіна буде рівною, міцною і гладкою.
 • Knauf HP. Такий варіант підійде для людей, які бажають зробити ремонт за невелику ціну. Час висихання – до 24 годин. Єдиний мінус – наявність великих частинок, які зможуть завадити при роботі.
 • Фінішна шпаклівка Scanmix. Дана суміш має відмінну вологостійкість і продається в мішках по 25 кг. Вона відноситься до високої цінової категорії, але результат буде дійсно якісним.
 • Фінішна шпаклівка: значення та застосування

  Якщо розглядати різні види шпаклівки, то варто підбирати кожен вид шпаклівки під окремий випадок. Приміром, тільки цементна шпаклівка підійде для приміщень з високою вологістю. До того ж, шпаклівка на цементній основі дуже міцна. Її полімерна альтернатива наноситься тонким шаром і досить швидко висихає. Один з мінусів – можлива поява тріщин після висихання стіни. До того ж, вона у неї невелика витрата.

  Фінішна шпаклівка: значення та застосування

  Шпаклівку слід купувати тільки у фірмових магазинах, оскільки суміш повинна обов’язково відповідати нормам ГОСТ і мати сертифікат відповідності. Навіть якщо доведеться заплатити більше, але ви будете впевнені в якості матеріалу, який купили.

  Фінішна шпаклівка «Кнауф»: характеристики (відео)

  Як нанести фінішну шпаклівку

  Фінішна шпаклівка наноситься поверх основного шару стартової шпаклівки: вона усуває багато дефекти і нерівності стіни. Сама суміш наноситься тонким шаром: середня товщина — близько 2мм. Вона наноситься тільки після повного висихання стіни: зазвичай це час – 24 години.

  Фінішна шпаклівка: значення та застосування

  Не можна виливати залишилася шпаклівку у каналізацію: ця помилка призведе до засору каналізації.

  Якщо присутні явні дефекти, то можна застосувати сітку затиральну: найкраще підійде затиральна сітка на 240.

  Які шпателі підійдуть для фінішної шпаклівки

  Під час нанесення фінішної шпаклівки слід застосовувати і великі, і маленькі шпателі.

  Фінішна шпаклівка: значення та застосування

  В основному, потрібно застосовувати шпатель великого розміру, але у важкодоступних місцях краще всього підійде маленький шпатель, оскільки широкий інструмент не зможе проникнути скрізь. Рекомендований розмір великого шпателя – 40-50 див.

  Шпаклівка та інструмент для неї: правила вибору (відео)

  Фініш – дуже важливий етап під час будь-якого процесу. Саме від останнього етапу залежить результат і результат будь-якої роботи. Природно, у вас є можливість відмовитися від нанесення фінішного шару шпаклівки: але якщо згодом ви бажаєте правильно поклеїти шпалери, то без фінішної шпаклівки не обійтися.