Фото ламінату по діагоналі в інтер’єрі: поєднання з інтер’єром

Фото ламінату по діагоналі в інтерєрі: поєднання з інтерєромОрнамент паркету, візуально перетинає кімнату навскоси – прекрасний спосіб додати в загальну концепцію інтер’єру динаміку, надати йому оригінальності.

Особливості діагональної укладання ламінату

Зміст статті

  • Особливості діагональної укладання ламінату
  • Які бувають схеми монтажу діагональної кладки
  • Поєднання з інтер’єром кімнати

Ламінат любимо сучасними власниками квартир та майстрами за його універсальність. Цей матеріал просто монтувати, за ним легко доглядати. Він не боїться найменшої подряпини, як лак на паркеті, не тьмяніє, як лінолеум, не скрипить, як дощаний настил. У продажу можна знайти ламінат з верхнім шаром, дивно точно імітує дерево або камінь. Словом, це хороше співвідношення якості та витрат на придбання.

А чи є недоліки у діагональної укладання ламінату? Так, недоліки можна вивести і в цьому випадку. В першу чергу це буде підвищення витрати будівельного матеріалу і ускладнення розрахунків перед укладанням. Робота буде більш копітка, яка вимагає уваги і старанності. Кількість будівельних відходів збільшиться, якщо кімната невелика.

Увага! Відмовтеся від діагональної укладання ламінату і у випадку, якщо в приміщенні часто спостерігається підвищена вологість, наприклад, в їдальні. Від надлишку вологи ламінат може набухати, поверхня підлоги в цьому випадку втрачає ідеальну гладкість, і при діагональному укладанні нерівності будуть ще більш помітні.

Фото ламінату по діагоналі в інтерєрі: поєднання з інтерєром

Які бувають схеми монтажу діагональної кладки

Найзручніше укладати ламелі під кутом в 45 градусів. Ця схема полегшує підрахунки при розробці початкового ескізу, і фахівці радять зупинити свій вибір саме на ній. Як вже було сказано вище, ламінат потребує максимально рівною підкладці, благо, матеріал в цьому випадку може бути будь-який: старі лінолеум, дерево, камінь і т. д. Але основа під ламелі повинно бути рівним і міцним, інакше неминучі перекоси, нерівності або скрип, порушення привабливого зовнішнього виду підлогового покриття. По можливості потрібно скористатися шумоізоляційної та/або влагоизоляционной прошарком.

Майстри виділяють кілька способів укладання ламінату по діагоналі. У першому випадку укладання починають від середини приміщення, а в другому – з кута. Перший спосіб вважається більш економічним. Беруть ламель по довжині діагоналі приміщення і укладають точно посередині, розсікаючи площа підлоги на два рівних робочих поля. Після цього працюють поперемінно на лівому і правому полі, поступово нарощуючи» укриту ламінатом область поля. Якщо ви новачок в цій справі, то попередньо накресліть просту схему на листку паперу, щоб не допустити помилки в розрахунках і не зіпсувати матеріал. Кріпляться ламелі один до одного дуже просто, ніякого скріплюючого розчину або клею не потрібно.

Фото ламінату по діагоналі в інтерєрі: поєднання з інтерєром

Довідка! Як саме закріплювати панелі, можна подивитися на численних відео майстер-класах в інтернеті.

Краще всього розташовувати ламелі так, щоб вони не були перпендикулярні напрямку потоку світла з вікна. У цьому випадку підлогове покриття буде виглядати єдиним цілим, без помітних швів. Оскільки ламінат має властивість розбухати від надлишку вологи, потрібно обов’язково залишати між покриттям і стінами проміжок приблизно в 1 см. Це буде запас на надзвичайний випадок (наприклад, поломку крана у сусідів зверху), щоб набряклий паркет не пожолобиться. Усунути такі наслідки буває непросто і недешево.

Фото ламінату по діагоналі в інтерєрі: поєднання з інтерєром

Поєднання з інтер’єром кімнати

Може, це звучить дивно, але деякі люди навіть не підозрюють, що підлогове покриття можна укласти по діагоналі! Здається, що можна тільки по ширині і довжині, іншого способу немає. Так що косою орнамент на підлозі без слів скаже вашим гостям про те, як ви любите нестандартні, сучасні підходи в оформленні житла.

Діагональний орнамент може візуально розширити приміщення, він немов би «продовжує» підлога, позбавляє інтер’єр статичності замкнутого приміщення. В окремих випадках є сенс комбінувати декілька варіантів напрями «руху», по-різному розташовуючи ламелі при монтажі. Ніяких обмежень тут немає, питання тільки в наявності фантазії! Цікавим може бути поєднання кількох різних моделей ламінату, гра на контрастах (світлі і темні смуги, плавні переходи декількох відтінків).

Фото ламінату по діагоналі в інтерєрі: поєднання з інтерєром

Довідка! Добре, якщо при цьому стіни і стелю не перевантажені декоративними елементами, адже надлишок деталей зробить приміщення дуже завантаженим.

Якщо в квартирі є стіни з нерівностями, то їх візуально замаскувати також допоможе діагональне укладання ламінату. Орнамент, «віддаляючись», буде відводити точку фокусування присутнього в кімнаті людини, «запрошення» звернути увагу на розташовані по шляху предмети меблювання. Глядач, зайшовши в кімнату, буде бачити в першу чергу саме нестандартне розташування мостин ламінату, і тільки потім – стіни і стеля.