Зміст

 • Для чого необхідний фундамент для в’їзних воріт?
 • Конструкція фундаменту для воріт
 • Як залити стрічкову опору своїми руками?

Ворота – головна в’їзна конструкція присадибної ділянки. Вони забезпечують вільний проїзд автомобіля всередину двору. Щоб збільшити міцність і довговічність конструкції, споруджують заглиблений фундамент для воріт.

Конструкція хвіртки

Для чого необхідний фундамент для в’їзних воріт?

Полотно в’їзних воріт завдяки своїм значним розмірам (від 2 до 3 метрів в ширину і 1,5 – 2,5 метра у висоту) являє стіну, воспринимающую вітрові навантаження. Якщо стіна будівлі міцно стоїть на ґрунті, то орні конструкції заглиблені в землю тільки одним опорним стовпом. При впливі вітру воротні стовпи відчувають колосальне навантаження, тому для їх зміцнення споруджують заглиблений стрічковий фундамент. Бетонна стрічка попереджає нахил стовпчастих опор при вітрі і морозному обдиманні. Що являє собою морозний пучение?

На будь-які заглиблені конструкції взимку впливають сили морозного виштовхування. Вони формуються при зимовому промерзанні грунту і її підйомі. Фундамент будівлі може частково протистояти цим силам завдяки тяжкості стін і покрівлі. Ворота не створюють такого тиску на поверхню. Тому опорні стовпи можуть бути видавлені вгору і опинитися в нахилі. У такому положенні стулки воріт важко або неможливо відкрити.

Жорстке з’єднання стовпів з стрічковим фундаментом збільшує монолітність конструкції. Щоб стовпи протистояли вітрі, їх вкопують на достатню глибину (80 см – 1 м), це дає їм можливість зберегти своє місце розташування в грунті. Конструкція фундаменту і воріт нескладна, виконати її можна своїми руками.

Фундамент для воріт

Конструкція фундаменту для воріт

Бетонна стрічка прокладається між двома опорними стовпами. Її заглиблюють в землю на 50 – 70 см З боків стрічки мають опори під стовпи. Їх заглиблюють в грунт до рівня непромерзаючості. Для різних ґрунтів і зимових температур даний рівень може відрізнятися. Для середньої широти території Росії заглиблення фундаментних паль повинно становити 1 — 1,2 м.

Заглиблення підстави для воріт повинно забезпечувати вільний проїзд автомобіля у двір. Верхня частина фундаменту не повинна підніматися над рівнем землі або дворового покриття. Можливо, щоб бетонна стрічка була повністю зарита в землю і засипано шаром ґрунту. Важливо, щоб стрічка міцно з’єднувалася з опорними стовпами, на зразок ростверку в пальовому фундаменті.

Надійне з’єднання стрічки і стовпів забезпечує арматура всередині бетону.

Металеві прути укладають по всій довжині бетонної стрічки і виводять за місце з’єднання з опорним стовпом (на 20 см).

Для «зв’язування» арматури своїми руками необхідний досвід зварювальника і зварювальний інвертор. Пересічні місця прутів зварюють, це найбільш міцне кріплення.

При відсутності зварювання і необхідності виконати роботу своїми руками прути арматури пов’язують металевим дротом у місці перетину.

Як залити стрічкову опору своїми руками?

 • Викопуємо траншею під ворота – яму глибиною 70 – 80 см і шириною 15 – 25 см З боків траншеї викопуємо ями під опорні стовпи глибиною. Траншея триває за діаметр ями на 30 див.
 • На дно траншеї засипається шар піску (5-7 см) і проливається водою для ущільнення.
 • В ями встановлюються опорні стовпи і фіксуються цеглою або камінням. Вимірюється вертикальність стовпів рівнем.
 • У поздовжню яму укладаються прути арматури. Відстань від лозини арматури до поверхні фундаменту має становити не менше 10 див. тобто від кінця прута до торця фундаменту – не менше 10 см. І від тіла прута до зовнішньої поверхні бетону – не менше 10 див.
 • У місцях перетину металеві деталі зварюються між собою.
 • Заливають опори під стовпи до рівня бетонної стрічки між опорами.
 • Заливають фундамент під ворота. Для економії матеріалу (що важливо для індивідуального будівництва, коли все робиться своїми руками) заливається фундамент без опалубки. Бетон ллють безпосередньо в яму і траншею. Заливка фундаменту виконується в декілька шарів, при цьому наступний шар ллють тоді, коли попередня вже затвердів.
 • Час твердіння бетону прийнято рівним 28 днів. Вважається, що за вказаний період фундамент під ворота, залитий своїми руками, набере гарантовану міцність.
 • Робота по зведенню фундаменту закінчена. Легкі дверні площині можна монтувати через кілька днів після встановлення опор. Важкі ворота навішують через 28 днів після заливки цементної суміші.