Багато господарі приватних угідь приділяють особливу увагу їх облаштування, самостійно вигадуючи різні корисні дрібниці.

Розпашні ворота

Одними з таких виробів є дворові ворота, які в деякій мірі виступають особою будь-якого приватного ділянки.

Для власноручного виготовлення найкраще підійдуть стандартні розпашні ворота. Але для того щоб змайструвати справді добротна споруда, яка прослужать не один рік, слід ретельно підготувати надійний фундамент.

Для дворових розпашних воріт цей елемент конструкції є визначальним. Справа в тому, що від міцності фундаменту залежить рівність і нормальне функціонування стулок.

Якщо при будівництві воріт зробити ненадійну підземну основу, через деякий час у процесі користування, опори почнуть спочатку просідати і нахиляться, а потім розхитуватися.

В результаті відбудеться деформація всієї конструкції.

Щоб такого не сталося, потрібно приділити особливу увагу підготовці монолітного фундаменту, який робиться за спеціальною будівельної технології.

Хороший фундамент для домашніх воріт являє собою ретельно укріплені щебенем і цементним розчином підземні підстави стовпів або всього поземного простору в області розташування конструкції.

На сьогоднішній день виділяються кілька типів таких фундаментів:

 • Фундаментальне укріплення опор. Спочатку робляться заміри і у встановлених для опорних стовпів місцях, викопуються ями. Потім у них за рівнем встановлюються стійки у вигляді металевих труб і поглиблення засипаються і зміцнюються цементним розчином. Це найпростіший тип фундаменту.

Бетонування стовпа

Для більшої надійності багато майстрів обкладають труби облицювальними цеглою. У цьому випадку в певних місцях до труби, приварюються спеціальні закладки-тримачі для майбутнього кріплення петель.

При необхідності внутрішня основа цегляного стовпа зміцнюється армуванням з залізних прутів і заливається будівельним розчином.

Заливка бетоном основи стовпа

 • Суцільний фундамент траншейного типу. Такий пристрій підземного підстави воріт найбільш надійне. У цьому випадку викопуються не тільки ямки для несучих опор, а виривається цілісна траншея протягом всієї довжини воріт. Довгасте заглиблення зсередини зміцнюється арматурної сіткою, потім в певних місцях в окремі ямки встановлюються за вертикальним рівнем опорні стовпи. У підсумку вся траншея засипається щебенем і заливають цементною сумішшю.

Суцільний фундамент траншейного типу

Кожен з цих видів фундаментів готується на основі величини і ваги загальної конструкції воріт. Якщо ви плануєте змайструвати невеликі розпашні ворота шириною до 5 і у висоту до 2 метрів, можете вибрати перший варіант і просто зміцнити опорні стовпи.

Якщо ж ви хочете зробити масивні металеві ворота з хвірткою до 10 метрів в ширину, вам краще викопати траншею і підготувати ґрунтовний суцільний фундамент.

Робимо фундаментну основу самостійно

Довговічність ваших розпашних воріт буде залежати не тільки від якості матеріалів, які ви використовуєте для спорудження самого виробу, але й від правильно підготовленого фундаментного підстави.

Тому при будівництві фундаменту вам знадобиться докладний креслення. Якщо ви будете зміцнювати стовпи, вам підійде стандартна схема, яка представлена нижче.

Схема фундаменту для стовпів

Для більш ґрунтовного суцільного траншейного фундаменту, можете для наочності використовувати малюнок, який зображено нижче.

Схема фундаменту

Визначившись з найбільш підходящої для вас структурою фундаментального підстави, вам потрібно буде підготувати до роботи певний набір матеріалів та інструментів, у нього повинні входити:

 • будівельний рівень і рулетка;
 • лопата і ручний бур (при необхідності);
 • бетономішалка або електродриль з насадкою «міксер»;
 • щебінь;
 • три або дві металеві труби потрібного розміру, діаметром мінімум 10 см;
 • пісок;
 • вода;
 • арматура;
 • апарат для зварювання (при необхідності);
 • цегла (при необхідності);
 • цемент.

Тепер можете приступати до роботи. Для початку потрібно зробити заміри і викопати ямки для опорних стовпів або прорити траншею, все залежить від того, який тип фундаменту ви хочете використовувати.

Глибина ями повинна бути не менше 1 метра, а діаметр на 10 см більше, ніж перетин самих труб. Такі ж параметри відносяться і до траншеї, вона повинна бути глибиною від 1 метра і завширшки 10 см з обох боків від країв опорних труб.

Якщо ви будете робити траншею, на її дні потрібно буде все одно зробити поглиблення для стовпів.

Траншея під фундамент воріт

Тепер прийшов час гарненько утрамбувати дно заглиблення і засипати їх піском, щоб подушка була не менше 5-10 см Після цього встановіть труби в отвори, вимірюючи вертикаль будівельним рівнем.

Якщо ви просто зміцнюєте опори, засипте ямки до половини глибини щебенем, а потім приступайте до виготовлення будівельної суміші.

Для цього в яку-небудь ємність насипте цемент і пісок у співвідношенні 1:3, додайте води в пропорції не менше 25% від загальної маси. Для більшої міцності можете додати в суміш трохи щебеню.

Тепер використовуйте бетономішалку або електродриль з насадкою «міксер» і ретельно перемішайте розчин. Дайте настоятися кілька хвилин.

Після того як цементна суміш готова, залийте нею залишилися поглиблення у підстав труб. Найпростіший фундамент по зміцненню опор практично готовий, тепер залишилося почекати кілька днів, поки він не підсохне і при необхідності обкласти опори облицювальними цеглою.

Після цього можна встановлювати ворота.

Якщо ви використовуєте траншейну основу для своїх розпашних воріт, перед установленням стовпів, вам потрібно підготувати армування. Для цього візьміть потрібну кількість металевих прутів певного розміру, зваріть їх за допомогою апарату для зварювання між собою, щоб вийшов довгастий, прямокутний паралелепіпед.

Тепер встановіть отриманий каркас в траншею і вставте стовпи в ямки, заливши їх будівельною сумішшю.

Армування бетонного фундаменту

Потім залийте повністю весь окоп цементним розчином і почекайте кілька днів, щоб він підсох. Такий пристрій фундаменту прослужить вам довго.

Отже, враховуючи всі ці особливості, ви зможете спорудити відмінний фундамент під орні ворота.

Головне, проводите якісні виміри, перевіряйте вертикалі опор будівельним рівнем і не порушуйте послідовність дій.