Зміст

  • Які ворота бувають.
  • Розпашні ворота
  • Секційні ворота
  • Ворота рулонного типу
  • Ворота підйомно-поворотні

У всі часи людина прагне до комфорту, затишку та краси. Люди прагнуть прикрасити свої оселі, а потім хочуть привести в порядок свої гаражі, якщо такі є.

Вразити сусідів або друзів можна новими воротами.

А ось які ворота поставити, давайте розберемося.

Гаражні ворота

Які ворота бувають.

Вибір є. Найпоширеніші у нас в країні — розпашні ворота. Розсувні (відкотні) в основному використовуються в промислових боксах і, як правило, в домашніх гаражах не встановлюються. Такий варіант використовують як вхідні ворота на територію ділянки. Ще є секційні, рулонні і, нарешті, підйомно-поворотні. Тепер можна детальніше розглянути кожний варіант.

Розпашні ворота

Такі ворота наш народ виробляв сам в домашніх умовах, в основному за допомогою зварювання і доступних матеріалів. Для зварника потрібні: металевий кутник (перетин залежить від розміру), лист металу, навіси може виготовити будь-токар. Складаються з двох стулок. Після зварювання встановили, пофарбували, ворота готові. Для того щоб гараж був тепліше, утеплюють ворота зсередини. Хоч і з’явилися інші варіанти, звичайний споживач з невеликим достатком залишається вірним колишнім старих конструкцій воріт.

Хоча, є і мінуси звичних конструкцій – це процедура відкриття гаража, яка займає деякий час. І необхідно деякий простір перед гаражем для відкриття дверей.

Йдуть роки, люди багатіють, ринок нашої країни наповнився більш вишуканим товаром. Сьогодні підприємства пропонують заводське виготовлення воріт. Вигляд їх набагато привабливіше.

Види гаражних воріт

Секційні ворота

Ця технологія знайшла свого споживача не так давно, якщо говорити про нашу країну, приблизно 20-30 років. Секційні ворота випускаються ще й з електроприводом, що дуже зручно. Їх можна відкривати, не виходячи з машини за допомогою пульта. Чому секційні ворота? Тому, що вони складаються з прямокутних панелей. Ці панелі між собою пов’язані петлями. Гаражні ворота такого типу піднімаються вгору по змонтованим вертикальних напрямних і підводять ворота паралельно стелі. Ворота йдуть вгору або механічно, або автоматично.

Виробники таких воріт запевняють споживача, що гараж з ними добре зберігає тепло. Значить, матеріал не боїться низьких температур. Товщина таких воріт до 40 мм. Секції є сендвіч-панелями, які між собою герметично з’єднані. Виробники радують широкою гамою кольорів, на будь-який смак.

Завдяки полімерному покриттю ворота не схильні до корозії. Для фарбування використовують особливу фарбу, порошкову. До того ж вигляд таких воріт вельми привабливий, сучасний, на заздрість всім сусідам. Є ще один плюс, взимку можна потрапити в гараж не прибираючи сніг перед воротами, адже вони піднімаються вгору і не заважають відкриттю. При ретельному вивченні інструкції встановити ворота можна своїми силами. Звичайно, якщо ви сумніваєтеся, краще скористатися послугами фахівців.

Ворота рулонного типу

Рулонні тому, що секційний лист металу, піднімаючись, скручується в рулон. Друга назва цих воріт, ролетні. Такий тип конструкції застосовують у різних місцях. Наприклад, в магазинах закривають віконні або дверні прорізи. Внизу секційного листа розташований замок. Гарантія того, що хулігани не розіб’ють скло в магазині. Улаштовують такі механізми і на гаражах. У них теж є два варіанти закриття (відкриття), механічний і за допомогою пульта, в магазині це зручно і надійно.

Є і деякі особливості. Контейнер, куди скручується лист з дрібних металевих секцій воріт, можна встановлювати і зовні, і всередині приміщення. А що стосується самої конструкції, то такі ворота, по-перше, не є теплими, так як металеві секції воріт тонкі. По-друге, вони не настільки надійні по своїй міцності, як хотілося б. По-третє, не довговічна конструкція, тобто невеликий термін експлуатації, якщо порівнювати з іншими видами воріт.

Але є один суттєвий плюс. Якщо їх підняти, вони компактно вміщаються в невеликому коробі у верхньому кутку гаража, з вулиці або в середині приміщення.

Ворота підйомно-поворотні

Такі ворота теж знаходять свого споживача. Багато умільців в нашій країні роблять їх самі, як та розпашні ворота. Що собою являють підйомно-поворотні ворота? На відміну від раніше перерахованих, тут застосовується в якості воріт цілісний щит, лист, а не окремі секції.

Як ворота роблять? Збирають каркас металевий або дерев’яний за розміром гаражного отвору, обшивають конструкцію металевим листом (оцинкуванням) або метало профілем. Можна спорудити цілісний дощаний щит.

В отворі гаража встановлюються направляючі, за ним піднімаються ворота, які підводяться під стелю гаража. Ворота можна піднімати і своїми силами і автоматично. Цілісний щит досить важкий, неважливо з чого він зроблений адже габарити дверей близько трьох метрів іноді і більше. Щоб полегшити підйом гаражних воріт, в конструкції передбачений противагу. Для герметичності торці воріт обшивають гумовим кантом. А зсередини, встановлюється запірний механізм, що допомагає запобігти злом.

Розглянувши різні варіанти гаражних воріт, можна вибрати ті, які найбільше сподобалися на вигляд, міцність, теплопровідність, а ще керуємося доступною ціною. Вибір воріт обов’язково вплине і на ваш настрій, пам’ятайте про це.