Завдяки своїм експлуатаційним характеристикам лінолеум – повсюдно популярне підлогове покриття. Його можна стелити практично у всіх типах приміщень. Але в процесі укладання лінолеуму залишаються вельми помітні зазори на стиках полотен. Щоб приховати їх і створити цільну поверхню, застосовується гаряча і холодна зварювання лінолеуму. Зварювання швів лінолеуму – досить проста робота, але вимагає уваги і виконання певних правил і рекомендацій.

Для непомітного стикування швів лінолеуму використовують холодну зварку (спеціальні клеї) і гаряче зварювання

Зміст

 • Холодне зварювання лінолеуму
 • Відео-інструкція з холодної зварюванні
 • Гаряча зварювання лінолеуму
 • Відео керівництво по гарячій зварюванні
 • Зварювання лінолеуму може виконуватися двома способами: гарячим і холодним. Кожен з них має свої переваги. Варто відзначити, що холодна зварка – найбільш проста і не вимагає особливих навичок. А ось гаряча зварювання лінолеуму – кропіткий процес, що вимагає застосування професійного інструменту.

  ? Холодна зварювання лінолеуму

  Цей спосіб з’єднання двох полотен лінолеуму дуже простий. Для його реалізації потрібно ніж для лінолеуму, малярний скотч, двосторонній скотч і клей для холодної сплавлення ПВХ виробів.

  Важливо! Існує два типи клею – А і С. Тип А призначений для вузьких швів свіжоукладеного лінолеуму. Тип С – для широких швів і тих швів, що з’явилися в процесі експлуатації.

  Шов, з’єднаний холодної зварюванням, буде надійніше, якщо полотно лінолеуму буде приклеєне до основи

  Споювання двох полотен лінолеуму відбувається на молекулярному рівні, і по завершенню всіх робіт шов буде практично непомітний. Ще однією перевагою холодної зварювання є простота і доступність виконання всіх робіт самостійно, без залучення майстрів.

  Щоб виконати холодну зварювання лінолеуму, необхідно зробити наступне:

  • Якщо лінолеум ще не укладена, то для початку полотна лінолеуму необхідно підрізати так, щоб шов був мінімальним. Для цього можна накласти одне полотно на інше і прорізати ножем наскрізь. Отримані таким чином зрізи буде ідеально стикуватися.
  • По всій довжині шва наклеюємо двосторонній скотч на основу. Приклеюємо до нього обидва полотна. Це створить надійність зчеплення і не дасть полотнам розходитися, поки вони не будуть остаточно зварені між собою.
  • Подальші дії підійдуть і для того випадку, коли лінолеум вже укладений і приклеєний до основи. Поверх шва між полотнами лінолеуму приклеюємо малярську стрічку і прорізаємо її чітко по шву. Цей простий прийом вбереже лінолеум від випадкового попадання клею. Для розрізання малярської стрічки можна скористатися все тим же ножем для лінолеуму, а можна використовувати спеціальний ролик.
  • Тепер відкриваємо тюбик з клеєм і видавлюємо вміст всередину шва. Видавлюючи клей, поступово ведемо голкою тюбика по всьому шву до кінця.

  Важливо! Клей повинен трохи виступати над поверхнею. Так буде помітно наповнюваність шва.

  • Після висихання клею знімаємо малярську стрічку. Час висихання вказується на тюбику з клеєм, але зазвичай воно складає 15 – 20 хвилин.
  • Якщо після видалення стрічки на поверхні шва залишився затверділий клей, видаляємо його за допомогою ножа, сковырнув під кутом в 45 градусів.

  Важливо! Хотілося б відзначити, що на неприклеенном до основи лінолеумі шов, зварений холодної зварюванням, буде трохи помітний. Бувають випадки, що по шву полотно починає стовбурчитися. Хорошим виходом із ситуації буде – приклеїти його до основи, так міцніше і надійніше.

  ? Відео-інструкція з холодної зварюванні

  Зазвичай холодну зварювання застосовують в домашніх умовах для напівкомерційного і побутового лінолеуму. Навантаження буде мінімальною на поверхню, і шов, зварений холодним способом, прослужить досить довго.

  ? Гаряча зварювання лінолеуму

  Процес гарячої зварювання на порядок складніше і вимагає використання спеціального інструменту і навичок у поводженні з ним. Але шви, зварені цим способом, набагато надійніше і довговічніше на відміну від холодної зварювання.

  Гаряча зварювання швів лінолеуму за допомогою будівельного фена — міцно і надійно

  Для виконання робіт потрібно спеціальний інструмент для зварювання лінолеуму (промисловий фен та насадки), шнур з легкоплавкого полімеру, ніж для підрізування лінолеуму. Всі роботи проводяться вже після повного приклеювання лінолеуму до основи.

  Важливо! Гаряче зварювання краще довірити фахівцям, так як вона вимагає застосування професійного інструменту та вміння ним користуватися.

  Щоб виконати гарячу зварювання лінолеуму, необхідно зробити наступне:

  • Шов лінолеуму прорізаємо спеціальним ножем на повну глибину, а самі краї ретельно зачищаємо.
  • Приєднуємо до фену насадку потрібного діаметру і включаємо його. Налаштовуємо фен температури 350 °С.
  • Вставляємо шматок полімерного шнура в насадку і притискаємо сопло насадки поверх шва. Чекаємо на 3 – 4 секунди і починаємо переміщати фен уздовж шва. Якщо швидкість переміщення правильна, то шнур буде рівномірно плавитися і заповнювати канавку шва. Якщо цього не відбувається, значить, потрібно або зменшити швидкість переміщення, або трохи збільшити температуру на фені.

  Важливо! Для того щоб зварювання вийшла міцною і надійною, необхідно підібрати шнур, товщиною 1 – 2 мм більше, ніж товщина шва.

  • Як тільки закінчили гарячу зварювання, видаляємо надлишок шнура спеціальним серповидним ножем.

  ? Відео керівництво по гарячій зварюванні

  Для приміщень з великою прохідністю і навантаженням на поверхню зварювання лінолеуму проводять гарячим способом. Найчастіше його застосовують для комерційного лінолеуму, але він також підійде і для напівкомерційного.

  Зварений між собою лінолеум володіє прекрасними характеристиками по надійності і міцності. Таке підлогове покриття зможе витримати досить великі навантаження на відміну від свободноуложенного. Але необхідно розуміти, що зварювання лінолеуму більше підходить для однорідної поверхні, де шов буде непомітний. А ось якщо застосувати для зварювання лінолеуму з малюнком, тоді доведеться стикувати полотна по малюнку, інакше буде негарно.