Дерево — натуральний матеріал з унікальними властивостями. Він є природним регулятором рівня вологості завдяки своїй пористій структурі. При високій вологості дерево вбирає вологу, при пересушенном повітрі віддає її в атмосферу. Саме ці дивовижні властивості природного матеріалу слід враховувати, щоб виконана гідроізоляція дерев’яної підлоги у ванній кімнаті була якісною і надійною. Треба пам’ятати, що при впливі вологи на дерево може з’явитися пліснява, сирість, грибок, тому до даного етапу ремонтно-будівельних робіт необхідно підійти з усією серйозністю.

Дерев’яна підлога в ванній кімнаті

Зміст

 • Нюанси гідроізоляції дерев’яної підлоги
 • Підготовчі роботи
 • Види деревини для підлоги у ванній кімнаті
 • ? Нюанси гідроізоляції дерев’яної підлоги

  Гідроізоляція дерев’яної підлоги являє собою сукупність заходів, спрямованих на забезпечення надійного захисту натурального матеріалу від руйнівного впливу вологи. Неякісно виконана укладання цього шару може призвести до неможливості подальшої експлуатації дерев’яних конструкцій.

  Секрет від професіоналів!

  Існує невелика хитрість при влаштуванні гідроізоляції. У ванній кімнаті слід опустити рівень підлоги на кілька сантиметрів нижче існуючого рівня підлоги в інших кімнатах. Також необхідно відокремити ванну від інших приміщень невеликим поріжком. У разі витоку води ці заходи забезпечать її затримку на деякий час, якого буде достатньо для ліквідації неприємностей.

  Для виконання гідроізоляції у ванній кімнаті зазвичай використовуються наступні методи: обмазочный, фарбувальний і оклеечный.

  ? Підготовчі роботи

  Проведення гідроізоляції слід починати з підготовчих робіт. Перший етап робочого процесу починають з огляду стану підлоги, щоб визначитися з обсягами ремонту, технологією і матеріалами.

  Потім приступають до підготовки підстави, очищаючи його від пилу та сміття. Ретельне прибирання дуже важлива, так як зробити гідроізоляцію дерев’яної підлоги на належному рівні без дотримання цієї вимоги неможливо. З’явилися щілини, отвори необхідно закрити мастикою по дереву для забезпечення надійності захисного шару. Після завершення даних робіт проводиться остаточна очищення поверхні від виниклого сміття, пилу. Також обов’язково здійснюється обробка дерев’яної підлоги від цвілі з використанням антисептичної просочення.

  На наступному етапі необхідно прогрунтувати підлогу, щоб забезпечити хороше зчеплення гідроізоляційних матеріалів з поверхнею. Краще, якщо грунтовка буде такого ж класу, як гідроізоляційний склад.

  Ґрунтовка дерев’яної підлоги у ванній кімнаті

  Для приготування розчину правильної консистенції слід взяти 1 частину сухого грунтовки і 1 частина води. Готовий розчин повинен нагадувати густу сметану. Перед проведенням основних робіт по гідроізоляції прогрунтувати підлогу необхідно добре просушити.

  Всі стики, кути слід проклеїти спеціальної гідроізоляційної стрічкою, що забезпечує якісний захист від вологи в небезпечних, уразливих місцях. Тепер можна приступати безпосередньо до гідроізоляції дерев’яної підлоги у ванній кімнаті.

  Гідроізоляція стиків і кутів

  Обмазочный метод гідроізоляції

  Обмазувальна гідроізоляція підлоги в дерев’яному будинку володіє хорошими водовідштовхувальними властивостями, відрізняється простим процесом укладання.

  Обмазувальна гідроізоляція дерев’яної підлоги у ванній кімнаті

  Спочатку готується гідроізоляційний розчин. Суха суміш розводиться рідким компонентом в пропорції 1:1 і ретельно розмішати до однорідного стану. Також широко використовуються готові бітумні мастики. Підготовлений розчин валиком наноситься на поверхню рівним шаром, а у важкодоступних місцях використовують шпатель, пензлик. Витрата гідроізоляційного складу становить близько 2-3 кг/м2.

  При покритті поверхні необхідно пам’ятати про стінах, наносячи шар гідроізоляції на висоту 5-10 см вище очікуваного рівня підлоги. В результаті виходить так зване «корито», надійно перешкоджає проникненню вологи.

  Гідроізоляцію проводять у два шари, дотримуючись між їх нанесенням часовий інтервал 4-6 годин. Слід враховувати, що другий шар наноситься перпендикулярно першому. Після завершення робіт потрібно просушити гідроізольований дерев’яна підлога протягом доби, а потім можна приступати до виконання ремонтних робіт.

  Фарбувальний метод гідроізоляції

  Фарбувальний спосіб являє собою гідну альтернативу обмазувальної гідроізоляції. Даний метод є більш доступним і легким у нанесенні, але відрізняється одним серйозним недоліком — недовговічністю результату. Гідроізоляція, виконана фарбувальним способом, прослужить із збереженням своїх захисних властивостей 3-5 років.

  Фарбувальна гідроізоляція дерев’яної підлоги у ванній кімнаті

  Фарбувальна гідроізоляція полягає в нанесенні на поверхню спеціальної суміші (бітумній, бітумно-полімерної мастики) за допомогою валика або кисті. Фарбування дерев’яної підлоги краще провести в три етапи. Перерва для просушування поверхні між першими етапами повинен становити 2-3 дні, а між наступними етапами — 5-6 днів. В основі даного методу лежить відновлення природних властивостей дерева при просоченні, що дозволить забезпечити надійність гідроізоляційного покриття.

  Так як дерев’яна підлога особливо чутливий до впливу вологи, то можна скористатися додатковими заходами для підстраховки. У цьому випадку на дерев’яні дошки підлоги укладають м’який лінолеум, вирізаний з урахуванням припуску на стіни в 5 див. Даний метод дозволяє надійно захистити дерев’яні конструкції від негативного впливу вологи.

  Укладання лінолеуму проводять з загином стику вгору. Після чого лінолеум з допомогою клею фіксують в місцях зіткнення зі стінами і рясно заливають силіконом.

  Це цікаво!

  Слід зазначити, що склади для гідроізоляції володіють здатністю проникати всередину дерева, відновлюючи його властивості і надійно захищаючи від вологи.

  Оклеечный метод гідроізоляції

  Оклеечный метод гідроізоляції дерев’яної підлоги у ванній кімнаті передбачає укладання на поверхню багатошарового гідроізоляційного килима. Для цих цілей використовують рулонні і листові матеріали, які монтуються при високій температурі.

  Матеріал для обклеювальної гідроізоляції підлоги

  Обклеювальна гідроізоляція проводиться шляхом приклеювання бітумно-полімерних, бітумно-рулонних полімерних матеріалів до дерев’яної підлоги за допомогою бітумної мастики. Склад рівномірним шаром в 1,5 мм наносять на всю поверхню і приступають до розкочування рулонного або листового матеріалу. Потім весь процес повторюють для досягнення потрібного кількості шарів.

  На завершення робіт проводять обробку кромок матеріалу спеціальної гідроізоляційної шпаклівкою, що включає до складу полімерні домішки.

  Обклеювальна гідроізоляція дуже вимоглива до підтримання теплового режиму в процесі роботи. Полімерні, бітумні матеріали необхідно укладати під впливом термічної обробки, що стає важким завданням при відсутності спеціальних інструментів і практичного досвіду.

  Потрібно знати!

  Рулонні матеріали для обклеювальної гідроізоляції розм’якшуються під впливом температури 45-55 градусів.

  ? Види деревини для підлоги у ванній кімнаті

  Надійність і ефективність гідроізоляції підлоги в деякій мірі залежить від якісних характеристик використовуваного виду деревини. Найголовнішим властивістю є хороша стійкість до вологи.

  Можна виділити кілька різновидів деревини, найбільш підходящих для пристрою підлог:

 • Модрина — оптимальний варіант, досить стійка до впливу вологи.
 • Пробкова підлога — один з прийнятних варіантів, володіє стійкістю до вологи, високою міцністю. Дане підлогове покриття відрізняється хорошими декоративними властивостями, майже не ковзає.
 • Тік — дороге рішення для ванної кімнати, не боїться вологи, так як містить високу концентрацію ефірних масел. Характеризується тривалим терміном експлуатації за умови ретельного заповнення герметиком щілин між дошками.
 • Термодерево — популярний новий матеріал, що представляє собою деревину, яка піддавалася обробці водяною парою при високій температурі (понад 220 градусів) в середовищі з відсутністю кисню. Завдяки такій обробці термодерево набуває підвищену стійкість до грибків, а також знижений водопоглинання.
 • Природно, при взаємодії з водою або вологою деревина почне набухати і гнити. Тому питання надійності гідроізоляції дерев’яної підлоги слід приділяти величезну увагу на всіх етапах проведення робіт.