При будівництві будь-якої споруди, а тим більше лазні потрібно забезпечити захист будівлі від вологи. Всім відомо, що підвищена вологість негативно позначається на конструктивних елементах і обробці приміщень і з часом призводить до руйнування будівлі. Тому при зведенні лазні однією з головних завдань є забезпечення якісної гідроізоляції та вентиляції її приміщень, що допоможе усунути підвищену вологість. Особливої уваги при плануванні будівництва заслуговує гідроізоляція підлоги лазні.

Зміст

 • Традиційна і проникаюча гідроізоляція підлоги лазні
 • Пристрій зливу води
 • Гідроізоляція дерев’яної підлоги
 • Гідроізоляція бетонної підлоги
 • ? Традиційна і проникаюча гідроізоляція підлоги лазні

  Традиційна гідроізоляція може бути обмазувальної і приклеюємо. Спочатку на підготовлений підлогу наноситься декілька шарів мастики. Потім на неї укладається рулонний гідроізоляційний матеріал, а поверх нього – обробний матеріал. Традиційна гідроізоляція забезпечує надійний водонепроникний шар, але зменшує висоту приміщення лазні приблизно на 5 див. Але головний її недолік – виділення їдкого запаху бітуму.

  Як оклеечного гідроізоляційного покриття підлоги в лазні дозволяється використовувати гідростеклоізол, склоруберойд, армобитеп, полімерні плівки, не схильні до процесу гниття.

  Оклеечный рулонний гідроізоляційний матеріал

  Проникаюча гідроізоляція найбільш доцільна для застосування в лазні. Попередньо підлогу очищають від забруднень і ґрунтують, а після висихання грунтовки наноситься гідроізолятор. Проникаюча гідроізоляція може бути:

  • бетонирующей;
  • неорганічної цементної;
  • полімерцементної;
  • безшовної.

  Всі ці види проникаючої гідроізоляції мають різні експлуатаційні та фізико-механічні показники. Приміром, бетонирующая гідроізоляція відрізняється високою щільністю і морозостійкістю. Її застосовують в основному при будівництві водонепроникних бетонних конструкцій. Неорганічна гідроізоляція використовується в приміщеннях з підвищеною вологістю. Полімерцементні суміші відрізняються екологічністю, великою міцністю і високим рівнем зчеплення. Найефективнішою вважається безшовна гідроізоляція. Вона підходить для застосування в будь-якому приміщенні.

  ? Пристрій зливу води

  Для правильного і своєчасного видалення води з лазні необхідно продумати ще на етапі планування будівництва, як і де зробити злив. Наявність такого зливу не тільки захистить деревину лазні і фундамент від руйнування, але й попередить появу неприємного запаху і грибка. Дренажний злив розміщують у найнижчому місці підлоги лазні. Для цього заливають цементну стяжку і весь настил роблять з ухилом у бік зливу, щоб вода стікала туди самостійно. Злив являє собою закриту трубу або жолоб з антикорозійним захистом, який повинен обов’язково витримувати високі температури.

  Злив води на підлозі лазні

  Після висихання цементної стяжки підлогу зволожують і обробляють спеціальною грунтовкою, щоб знепилити. Підготовка підлоги завершено, далі можна приступати до нанесення шару гідроізоляції.

  ? Гідроізоляція дерев’яної підлоги

  Найчастіше підлоги в лазні роблять дерев’яними – з хвойних порід деревини. Вони добре зберігають тепло, тому їх рекомендується стелити в передбаннику і парної. Звичайно, дерев’яні підлоги теплі і комфортні, однак під впливом вологи та плісняви вони піддаються гниттю і можуть прийти в непридатність вже через кілька років. Для продовження терміну їх експлуатації та для забезпечення захисту від вологи використовується такий ефективний метод як гідроізоляція.

  Гідроізоляція дерев’яної підлоги лазні

  Покриття з дерева бувають протікають і непротекающими. Підлогу називається протікає, коли вода йде крізь щілини настилу в грунт під банею. А в непротекающем покритті вода стікає в спеціальний водозбірник через дренажний отвір і потім йде по відвідної труби за межі лазні.

  Щоб взимку на поверхні дерев’яної підлоги не утворився лід, необхідно забезпечити надійну теплоізоляцію. Для цієї мети під лагами прикріплюються бруски перетином 50х50 мм і на них укладаються дошки «чорнової підлоги. На ці дошки слід покласти один або два шари толю або поліетиленової плівки.

  Далі на настил укладають теплоізоляційний матеріал – мінерально-ватні або скловатні мати. Можна, звичайно, використовувати для цієї мети і пінополістирол, але небажано, оскільки він пожежонебезпечний (легко запалюється). Зверху теплоізоляцію необхідно укрити від попадання вологи, інакше підлога буде промерзати взимку. Щоб вода не могла проникнути всередину «чорного» підлоги і не намочила теплоізоляцію, повинна бути проведена якісна гідроізоляція підлоги в лазні.

  Для цієї мети укладається 2-3 шари руберойду, який потім обмазується рідким гідроізоляційним матеріалом (розчин бітуму в солярі або розплавлений бітум). Добре зарекомендував себе новий гідроізоляційний матеріал – євроруберойд. При покупці даного матеріалу необхідно поцікавитися про умови застосування тієї або іншої марки євроруберойду.

  Виконавши цю роботу, можна перейти до настиланні підлоги. Для підлоги лазні рекомендується використовувати деревину хвойних порід, оскільки вона просочена смолами і менше схильна до гниття у вологих умовах. Дошки для підлоги повинні бути рівними, добре оструганными і шпунтованими. Незважаючи на низьку сприйнятливість хвойних дощок до впливу вологи, необхідно забезпечити шляхи виходу використаної вже води. Для цієї мети по всьому підлоги додатково свердлять діри невеликого діаметру, щоб вода не накопичувалася, а стікала вниз безперешкодно.

  ? Гідроізоляція бетонної підлоги

  Бетонні підлоги рекомендується заливати в парній і мийному відділенні. Якщо дерев’яна підлога в лазні можна експлуатувати всього близько шести років, то підлога залитий бетоном – всі 25 років. Але хороша гідроізоляція також необхідна для бетонних підлог. Цю роботу слід починати тільки після висихання бетону.

  На бетонну поверхню наноситься цементно-піщана стяжка товщиною близько 20 мм і по ній робиться гідроізоляція.

  Цементно-піщана стяжка під гідроізоляцію

  Поверхня підлоги повинна бути рівною, без ямок, тріщин і горбків. Спочатку наноситься декілька шарів рідкої гідроізоляційної обмазувальної мастики, а потім поверх неї вкладається рулонна гідроізоляція – руберойд або поліетиленова плівка.

  Гідроізоляція бетонної підлоги лазні рідкої бітумною мастикою

  У висновку хочеться сказати, що грамотно виконана основа будь-якого банного статі, як дерев’яного, так і бетонного, забезпечить надійний захист від підвищеної вологості і від вогкості .