Ванна кімната – місце, де «живуть» сирість і волога. Ці два компоненти не можуть існувати одна без одної – вони руйнують бетон під кахельною плиткою, просочуються крізь тріщини в підлозі і одного разу можуть дістатися до вашого сусіда з нижнього поверху. Гідроізоляція ванної кімнати – це саме той надійний спосіб захисту підлоги від вологи, який дозволить вам уникнути зустрічей з розлюченим сусідом і не тільки з ним — цвіль – вірний супутник вогкості. Вона розмножується там, де волого і тепло, а значить, ванна кімната, не має спеціального захисту від вологи, піддається ризику «навали» небажаного гостя.

Гідроізоляція ванної кімнати — важливий етап на шляху до комфорту

Зміст

 • Матеріали для гідроізоляції підлоги
  • Обмазувальні матеріали
  • Обклеювальні матеріали
 • Підготовка підстави
 • Пристрій гідроізоляції підлоги у ванній кімнаті
  • Укладання рулонних матеріалів
  • Гідроізоляція підлоги у ванній за допомогою обмазувального матеріалів
  • ? Матеріали для гідроізоляції підлоги

   Природно, гідроізоляція підлоги у ванній повинна здійснюватися із застосуванням спеціальних матеріалів, які будуть надійно захищати підставу від вологи. Існує два їх різновиди: обмазувальні і обклеювальні матеріали.

   ? Обмазувальні матеріали

   Даний тип гідроізоляції, як правило, виготовляється на основі окисленого бітуму з додаванням до нього різних наповнювачів і органічного розчинника. В якості наповнювачів можуть виступати латекс, гумова крихта, пластифікатор. Ці компоненти підвищують еластичність покриття, роблять його більш надійним і стійким до зовнішніх впливів.

   Бітумно-полімерні чи бітумно-гумові мастики володіють хорошим зчепленням з основою підлоги, проте, їх захисні властивості спрацьовують тільки в поєднанні зі стяжкою на основі армуючої фібри – ця складова бетонної основи підвищує його міцність та стійкість до стирання, а також знижує ймовірність появи усадочних тріщин.

   Крім готових сумішей гідроізоляція підлоги у ванній кімнаті може здійснюватися з застосуванням цементно-полімерних мастик, які готуються з сухого цементу, мінерального наповнювача і води (можливе використання спеціальної сполучною або водної емульсії, акрилової, вінілової або силіконової дисперсії полімерів). Така суміш по консистенції нагадує рідкий пластилін, а її витрата при двошаровому нанесенні складає 3 кг на 1 кв. м. Цементно-полімерна мастика завдяки входить до її складу цементу володіє хорошою адгезією до основи підлоги, а добавки допомагають їй успішно працювати на будь-яких типах поверхонь.

   ? Обклеювальні матеріали

   Обклеювальні матеріали для гідроізоляції підлог створюються на основі бітуму, армованого склотканиною або поліестером, модифікованого полімерами атактичного поліпропілену або стиролбутадиенстирола. Випускаються ці матеріали в рулонах.

   За типом укладання обклеювальні гідроізоляційні матеріали діляться на:

   • направляємі – монтуються із застосуванням газового пальника;
   • самоклеючі – укладаються швидко і просто, без будь-яких пристосувань.

   Рулонна гідроізоляція в рулонах — відмінний спосіб захистити ванну кімнату від вологи

   Безумовно, рулонні матеріали для гідроізоляції – річ зручна, однак, в останні роки намітилася тенденція застосування обмазувального матеріалів. Фахівці схиляються на користь останніх з двох причин:

  • Бітум, з якого виконані рулони гідроізоляції, має дуже неприємний і досить стійкий запах.
  • При укладанні рулонних матеріалів неприпустимі нерівності на підлозі, а також необхідна ідеально суха основа, попередньо оброблена бітумною ґрунтовкою. Крім цього клеїти полотнища потрібно дуже акуратно, адже навіть найменша неточність може стати причиною протечки води.
  • Але не дивлячись на ці недоліки, обклеювальні матеріали є найекономічнішим варіантом для гідроізоляції підлоги. Вони швидко укладаються, добре фіксуються по всій площі приміщення, виключаючи можливість зміщення полотен, та й ходити по такій підставі можна відразу ж після його монтажу.

   ? Підготовка підстави

   Перш ніж приступити до гідроізоляції, необхідно ретельно підготувати поверхню підстави. Для цього прибирається сміття, проводиться знепилювання і при необхідності вирівнювання стяжкою. Якщо поверхня підлоги рівна або ж має зовсім незначні перепади (не більш 2 мм), то можна обмежитися тільки грунтовкою.

   Вирівнюючі стяжки з гіпсових, цементно-піщаних і гіпсо-піщаних розчинів укладають смугами шириною 2-3 метри за спеціальним маяках. Штукатурка, бетон і цементні стяжки через свою пористу структуру попередньо потрібно буде зволожити звичайною водопровідною водою з пульверизатора або за допомогою губки. Так ви зможете підстрахуватися від занадто швидкого висихання гідроізоляційного розчину, а отже, підстава буде найбільш міцним.

   У будь-якому випадку, який би підставу ви не мали, його обов’язково потрібно прогрунтувати – це дозволить посилити адгезію гідроізолятор з поверхнею підлоги. Через годину-півтора після нанесення праймера можна приступати до нанесення гідроізоляційного складу або до укладання рулонних матеріалів.

   Герметизуюча стрічка — обов’язковий елемент будь-якої ванної кімнати

   Всі стики попередньо проклеюються зміцнює герметизуючої стрічки: стики підлоги і стін, стики сантехніки та статі, в загальному, всі місця, які можуть «пропускати» вологу.

   ? Пристрій гідроізоляції підлоги у ванній кімнаті

   В цілому гідроізоляція ванної кімнати своїми руками цілком реальний процес, який не зажадає від вас енциклопедичних знань і особливих навичок. Всі матеріали знаходяться у вільному продажу, а їх укладання – справа кількох годин.

   ? Укладання рулонних матеріалів

   Самоклеючі гідроізолюючі матеріали укладаються практично також як звичайний лінолеум – відрізається фрагмент потрібної довжини і ширини, знімається захисна плівка з вивороту і отриманий таким чином шматок приклеюють до основи підлоги. Після цього за фрагментом потрібно пройтися важким валиком, щоб він як можна надійніше схопився з поверхнею стяжки.

   Наступні листи гідроізоляції укладають внахлест, захоплюючи приблизно 4-5 см попередньої смуги. У місцях стиків стін і підлоги роблять значний нахлест з заходом на стіну близько 15-20 див.

   Гідроізоляція ванної кімнати за допомогою оклеечного матеріалу

   Точно така ж тактика використовується і при укладанні наплавляються матеріалів, правда, тут є кілька тонкощів. Рулон розмотується в процесі монтажу, а сам матеріал «приклеюється» до поверхні основи за допомогою газового пальника, яка нагріває шар бітуму, «змушуючи» його надійно закріпитися на підлозі.

   Після проведення робіт з гідроізоляції підлоги у ванній за допомогою рулонних матеріалів можна відразу ж приступати до укладання бетонної стяжки, яка в подальшому стане основою для чистового статі.

   ? Гідроізоляція підлоги у ванній за допомогою обмазувального матеріалів

   Обмазувальну гідроізоляцію наносять на підлогу шпателем, кистю або валиком. У деяких випадках (наприклад, якщо потрібно обробити великі поверхні і консистенція розчину дозволяє це зробити) можна застосовувати автоматизоване нанесення за допомогою промислового розпилювача.

   Цементно-полімерні мастики дозволяють довести рівень підлоги у ванній кімнаті до потрібної висоти і домогтися практично ідеальної рівній поверхні. Застосування такого складу не вимагає подальшої заливки стяжки, а значить, керамічну плитку, лінолеум або наливну підлогу можна укладати прямо поверх гідроізоляції.

   Бітумна мастика при нанесенні тонким (до 2 мм) шаром вимагає проведення додаткових робіт з монтажу бетонної або цементно-піщаної стяжки.

   Гідроізоляція підлоги у ванній із застосуванням рідкої гуми

   Особливих вимог з нанесення обмазувального матеріалів немає, головне тут – робити це акуратно і точно, не залишаючи на поверхні підстави прогалин. Особливу увагу варто приділити стикам, адже саме в цих місцях існує ймовірність протікання.

   Після нанесення рідкої гуми, бітумної мастики чи інших обмазувального матеріалів необхідно дочекатися їх остаточної полімеризації, і тільки після цього можна починати заливку стяжки або укладання чистового статі.

   Тепер ви знаєте, як зробити гідроізоляцію у ванній, а значить, — підковані і маєте уявлення не тільки про те, які матеріали придатні для цієї «витівки», але і про те, яким чином їх потрібно укладати і наносити на основу. Як говориться: «Обізнаний-значить, озброєний».