Теплий, чистий і сухий гараж — найкращі умови для зберігання автомобіля. Волога, що потрапила в автобудиночок, сприяє утворенню грибків, цвілі, виникненню корозійних вогнищ. Затоплення внаслідок підняття ґрунтових вод — часте явище, яке наносить шкоду не тільки будовою, але і залізного коня. Саме тому правильна гідроізоляція підлоги в гаражі — важливий етап будівельних робіт, про який необхідно подумати заздалегідь.

Про укладання гідроізоляції необхідно подумати заздалегідь

Зміст

 • Нюанси технології
 • Види гідроізоляції
 • Гідроізоляція підвалу
 • Витрата гідроізоляційних матеріалів
 • ? Нюанси технології

  Гідроізоляція гаража — захід, що допомагає захистити фундамент і стіни від сюрпризів погоди. Укладання гідроізоляції (незалежно від типу фундаменту) проводиться на висоті не менше 25 см від землі. Цієї відстані достатньо для запобігання основи споруди від вологи.

  На наміченої для побудови території варто утрамбувати грунт, що виключить усадку земляного полотна під вагою бетонної плити.

  Це важливо!
  При проведенні робіт необхідно враховувати не тільки рівень грунтових і паводкових вод, але і географічну дислокацію гаража.

  Потім на землю насипається кар’єрний пісок, який накривається геотекстилем. Зверху укладається гідроізоляційна мембрана. За бажанням можна накрити цей «пиріг» теплоізолятором.

  Гідроізоляційна мембрана

  ? Види гідроізоляції

  Якщо ви всерйоз задумалися над питанням: як зробити гідроізоляцію гаража своїми руками, то вам слід знати, що варіантів тут два — горизонтальна і вертикальна гідроізоляція.

  Горизонтальна виконується в гаражі, в якому відсутня підвал. Складається вона найчастіше з подвійного шару руберойду, нанесеного на гарячий бітум. Далі підлога покривається бетоном. Щоб бетон не порепатися, по периметру гаража збирається каркас з арматури. Він повинен бути цілісним, монолітним. Товщина бетонного шару — 150 мм.

  Каркас з арматури допоможе уникнути розтріскування

  Якщо в гаражі є підвал, то без додаткових коштів вологозахисту не обійтися — крім горизонтальної проводиться вертикальна гідроізоляція.

  Це важливо!
  Врахуйте, що вертикальна гідроізоляція проводиться не тільки внутрішні, а й зовнішні межі стін.

  Поверхня фундаменту вирівнюється бітумом або цементом. Підвал розташований нижче грунтових вод? Значить, гідроізоляція приймає вигляд безперервної замкнутої оболонки. Вертикальна гідроізоляція являє собою покриття з полімерного бітуму (подвійне), нанесене на рівну зацементовану поверхню.

  Настил водовідштовхувального шару на підлогу доцільний після обробки стін. Підлогові шари повідомляють з руберойдом, укладених під підошву основи фундаменту. Для зв’язки застосовується гарячий бітум. Пам’ятайте, цемент для гідроізоляції повинен бути низькою марки, тоді як бітум годиться будь-який.

  Рулонні матеріали зазвичай наносяться в два шари

  ? Гідроізоляція підвалу

  Гідроізоляцію підвалу можна здійснити двома способами:

  • мембранним (поверхневим) для якого підійдуть розчини на полімерній основі. Склад, нанесений на поверхню, утворює водовідштовхувальний шар. Переваги цього методу — швидкість і простота виконання;
  • пенетрирующих (проникаючим). В даному випадку принцип роботи іншого — розчин вступає в хімічну взаємодію з бетоном, витісняючи з нього воду. Це призводить до зміни властивостей бетону, збільшення щільності і захисних характеристик.

  Але на цьому класифікація не закінчується. Гідроізоляція підвалу гаража поділяється на такі види:

  • безнапірна. Спрямована на захист від осадових і паводкових вод. Виконується за допомогою нанесення полімерно-бітумних мастик. Поверхню необхідно підготувати: очистити, загрунтувати і просушити;
  • противонапорная, що захищає від грунтових вод. Для облаштування знадобляться шламові суміші і полімерні бітумні мастики. Гідроізоляція наноситься в декілька шарів на очищену і прогрунтовану поверхню;
  • капілярна, що оберігає від вологи, що потрапляє через бетонні капіляри. Аналогічна противонапорной гідроізоляції + проводиться ін’єкційна захист швів, тріщин і капілярів.

  Однак не варто забувати і про інші шляхи появи вологи. Наприклад, конденсат з труб водопостачання та опалення, що проходить через підвал, стає причиною появи грибка. Необхідно дослідити комунікації на предмет витоку і при знаходженні такої усунути і виконати теплоізоляцію трубопроводу.

  Гідроізоляція підвалу

  Пам’ятайте про якість вентиляції. Про це багато начисто забувають, а даремно. Навіть якщо в гаражі підвищена вологість, але вентиляція облаштована грамотно, турбуватися не варто — приміщення залишиться сухим.

  ? Витрата гідроізоляційних матеріалів

  Кожного автовласника, який бажає захистити гараж від потрапляння рідини, в першу чергу хвилюють два питання: які засоби можна використовувати і який буде витрата? Не кожен знає, що при приготуванні захисних сумішей слід дотримуватися загальноприйнятих стандартів. Отже, згідно ГОСТу витрата буде таким:

  • обмазувальна гідроізоляція (витрати 2-3 кг/м2). Товщина багатошарового покриття варіюється від декількох мм до 3-х см;
  • пенетрон (витрата 0.8 кг/м2 при двошаровому нанесенні) здатний повністю виключити попадання води через тіло бетонної стяжки на будь-яку поверхню;

   Витрата матеріалів залежить від типу гідроізолятор

  • кальматрон (витрата 1.6-3.2 кг/м2) застосовується для гідроізоляції цегляних і бетонних споруд. Наноситься як на вологе, так і на сухі поверхні. Схоплюється кальматрон протягом 20 хвилин, накладається у 3 шари як затирання;
  • лахта (витрата 1.7 кг/м2) використовується для захисту будівель з цегли, бетону, залізобетону. Розчин проникає глибоко в пори і утворює нерозчинні кристали, що забезпечують повну гідроізоляцію;
  • бітум (витрата 1.5-2.0 кг/м2) не вступає в реакцію з рідиною, а значить, успішно впорається з гідроізоляцією гаража. Широко застосовується у ролі ізолятора для захисту перегородок, фундаменту, при обробці стін і покрівлі.

  Крім перерахованого допускається використовувати водотривкі просочення:

  • оліфа + віск (10 : 1.5);
  • оліфа + парафін + скипидар (10 : 1 : 2).

  Суміш розігрівають і наносять на суху підлогу.

  Правильна гідроізоляція — гарантія надійного захисту авто

  Тепер ви знаєте, як здійснити гідроізоляцію підлоги в гаражі і створити найкращі умови для зберігання машини. Правильно облаштована гідроізоляція допоможе продовжити термін служби вашого автомобіля і в 2 рази скоротити витрати на ремонт.