Гіпсокартон Кнауф: особливості матеріалу і застосування

Гіпсокартон Кнауф: особливості матеріалу і застосуванняКористуючись одним видом продукції Кнауф, раціонально і супутні матеріали набувати того ж бренду. Одна з концепцій виробника – сумісність матеріалів. Тобто, наприклад, гіпсокартон Кнауф і кріплення цієї ж марки ідеально один одному підходять.

Виробник

Вважається, що близько 70% гіпсокартону, реалізованого в Росії, випускається під цією маркою. Knauf не перший рік впевнено лідирує на своєму ринку, а заводи компанії широко представлені на російській території.

Knauf – міжнародна компанія, в основі якої класичні принципи сімейного бізнесу. Виробник дотримується цих досить рідкісних на сьогоднішній день принципів, що, безумовно, позначається на якості продукції. Ця компанія по праву вважається авторитетом в світі корпорацій, що виробляють будматеріали.

Не варто сумніватися, що заводи, що знаходяться на території СНД, працюють рівно за тією ж технологією, що і на заході. Обладнання на заводах найсучасніше і передове, і стандарти якості єдині як для, наприклад, заводу, що знаходиться на території Німеччини, так і для російського заводу.

Гіпсокартон Кнауф: особливості матеріалу і застосування

Технічні характеристики ГКЛ Кнауф

Будівельні лист-гіпсові плити типу А – так правильно називати знайомі всім ГКЛ. Це будівельно-обробний високоякісний матеріал, який використовують для облицювання стін, споруди перегородок, стельових конструкцій і виробів, завдання яких – звукопоглинання і шумоізоляція.

Кожен Кнауф-лист обов’язково містить на собі наступну інформацію:

 • Літерна маркування типу листа – ДСП – А;
 • Позначається тип поздовжніх кромок листа;
 • Позначається стандарт;
 • Цифри, які відображають ширину, довжину і товщину аркуша (розміри вказуються в міліметрах).

Якщо говорити про технічні характеристики, то Кнауф-лист – це прямокутний будівельний елемент, що складається з двох шарів спецкартона з гіпсовою прошарком і додаванням армуючих включень. Бічні кромки смуги зафальцованы краями картону.

Також рекомендуємо прочитати:Розмір листа гіпсокартону
Перегородки з гіпсокартону по системі Кнауф
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Сердечник такого листа — гіпсове в’яжуче під позначенням Г4 (ГОСТ 125-79).

Knauf-листи мають:

 • Напівкруглу стоншення кромки, що вважається хорошим технологічним рішенням;
 • Облицювальний картон, який відмінно зчіплюється з сердечником, це «організують» клейові добавки;
 • Картон використовується не тільки як будівельний каркас, але і як основа під нанесення будь-якої обробки.

До речі, технічні характеристики картону відповідають всім вимогам застосування цього матеріалу саме в житлових приміщеннях.

Гіпсокартон Кнауф: особливості матеріалу і застосування

Розмір

Листи Knauf мають певні розміри, які прийнято вважати в міліметрах.

Розміри ГКЛ:

 • Довжина має розмір в межах від 2000 мм до 4000 мм;
 • Товщина гіпсо-листа — розмір 6 з половиною мм, 8 мм, 9,5 мм, а також 12,5 мм, 14 мм, 16 мм, 18 мм, 20 мм, 24 мм;
 • Ширина аркуша — розмір 600-1200 мм

Стандартний гіпсокартонний лист має розмір 2500 х 1200 х 12,5. Лист площею 3 кв. м важить 29 кг. Фасується гіпсокартон в пакети, в кожному з яких по 50 плит. Однієї упаковки однозначно вистачить, щоб обробити 150 квадратних метрів.

Деякі умільці і ці розміри перекручують під себе, але вибрати потрібний розмір є з чого, тож такої необхідності може і не виникнути. Такі параметричні характеристики дуже зручні для вибору покупця.

Гіпсокартон Кнауф: особливості матеріалу і застосування

«Акустика»

Це перфорований гіпсокартон. Назва говорить сама за себе — перфоровані плити використовуються для звукоізоляції та шумопоглинання. Це лист, кромки якого обрізані, а на тильну сторону наклеєний звукопоглинаючий шар.

При цьому параметри звукопоглинання у плит можуть бути різними (знову ж таки, є з чого вибрати). І по малюнку гіпсокартонні плити розрізняються, можуть бути білими і чорними.

Гіпсокартон-тиги

Комплектні системи тиги Кнауф – ще одна відмінна знахідка-винахід цього будівельного бренду. Суть системи в тому, що ремонт відбувається без так званих ” мокрих процесів. Тобто, ніякої рідкої кладки, застосування штукатурки. Для багатьох майстрів цієї вагомий аргумент на користь покупки продукції саме цього виробника.

В комплект входять:

 • Самі плити для обшивки;
 • Матеріал для створення металевого каркасу;
 • Інструменти для роботи;
 • Допоміжні пристосування;
 • Докладні рекомендації по проведенню робіт.

Тобто, список предметів, які входять в комплектну систему, буде значним. Там і самі плити, і профілі, і подовжувачі, та з’єднувачі. Входить в комплектну систему підвіси, шурупи, анкерні елементи, дюбелі. Примітно, що і на армуючу стрічку, шпаклівку і грунтовку витрачатися також не доведеться – все є в комплекті.

Відгуки

Відгуки про лист Кнауф переважно позитивні, адже крім гарної якості, виробники намагаються максимально спростити процес монтажу.

У відгуках найбільше відзначають те, що лист Кнауф:

 • Відрізняється високою технологічністю;
 • Простий в обігу;
 • ГКЛ має малу питому вагу (тиск на несучі конструкції і фундамент мінімальні);
 • Відрізняється прекрасною звукоізоляцією і шумоізоляцією;
 • Має високу екологічну безпеку;
 • Його вартість більш ніж прийнятна;
 • ГКЛ має поверхню, яка ідеально рівна і гладка, готова до подальшої обробки.

Під ГКЛ можна ховати комунікації, електропроводку і т. д. Розкрій матеріалу також не відрізняється особливою складністю – його можна порізати простим будівельним ножем, знаючи, що при цьому лицьова сторона не деформується.

ГКЛ відмінно гнеться, завдяки чому лист може приймати криволінійні форми.

Гіпсокартон вважається пожежобезпечним – він не горючий і вогнестійкий, а це досить важлива сторона у питанні вибору ГКЛ для ремонту.

Гіпсокартон Кнауф: особливості матеріалу і застосування

Монтаж гіпсокартону Кнауф (відео)