Гіпсоволокно і гіпсокартон: різниця, сфери застосування

Гіпсоволокно, як і гіпсокартон, є обробним матеріалом листового типу, виготовленим із спеціального будівельного гіпсу з різними добавками, армований розпущеної целюлозою. Він відрізняється від гіпсокартону своєю однорідністю. ГЛВ не має додаткової картонної оболонки, але при цьому володіє набагато більшою щільністю, яка становить 1250 кг/м3. Завдяки цьому такі пласти значно міцніше стандартних гіпсових аналогів.

Подібні панелі бувають двох типів:

 • стандартні – ГВЛ;
 • вологостійкі листи – ГВЛВ.

Різниця між гіпсокартоном і гипсоволокном також в міцності матеріалів.

Характеристиками оздоблювального матеріалу визначає область їх застосування. Ми пропонуємо більш детально розглянути гіпсоволокно на прикладі високоякісних плит КНАУФ.

Технічні характеристики матеріалу

Гіпсоволокно від всесвітньо відомої компанії КНАУФ називають суперлистом. Це дійсно якісний матеріал для будівництва та оздоблення приміщень, який володіє високими технічними показниками.

Також рекомендуємо прочитати:Водостійкий гіпсокартон
Пристрій перегородок з гіпсокартону по системі Кнауф
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Гіпсоволокно відрізняється:

 • високим рівнем екологічності;
 • відмінними показниками теплоізоляції і звукоізоляції;
 • вогнестійкий матеріал;
 • конструкції, створені на базі плит Кнауф, мають високу міцність і зносостійкість;
 • високий рівень гігроскопічності матеріалу, що дозволяє регулювати рівень вологості в приміщенні;
 • простота реалізації установки плит;
 • мінімізація утворення незатребуваних будівельних відходів (за умови здійснення попередніх розрахунків);
 • достатня гнучкість аркушів дозволяє розширити спектр застосування.

Гіпсоволокнисті лист добре відшліфований і оброблений засобами проти меления, а також гідрофобізатором, що значно покращує його показники у порівнянні з аналогічними матеріалами. Варто зауважити й те, що в процесі виробництва пласт проходить кілька ступенів жорсткого контролю фахівцями Кнауф, які попереджують появу на прилавках неякісного товару.

В залежності від призначення листи випускаються з двома типами кромок:

 • з крівлі;
 • з прямої.

Перший тип використовується для обробки каркасних конструкцій (обшивки стін і стель, виготовлення перегородок тощо), а другий для пристрою Кнауф-полу.

Якість ГВЛ Кнауф підтверджено сертифікатами відповідності, гігієнічними висновками, сертифікатом служби пожежної безпеки, а також ГОСТом.

Область застосування

Вологостійкий, а також стандартний ГВЛ призначений для використання в житлових приміщеннях, громадських будинках, адміністративних комплексах, а також на виробничих територіях.

Подібний матеріал застосовується для:

 • обробки базових поверхонь у сантехнічних кімнатах, предбанниках, кухнях і підсобних приміщеннях. Так як для зазначених площ характерний нестабільний, часто високий рівень вологості, то тут доцільно встановлювати вологостійкий вид ГВ панелей. Для додаткового захисту поверхня листів обробляють гідрофобними складами, а в якості декоративної обробки застосовують водостійкий матеріал (наприклад, керамічну плитку);
 • обшивки мансардних, підвальних і горищних площ. Єдиною умовою при цьому є обладнання згаданих приміщень системою вентиляції;
 • пристрою сухої стяжки. Укладання вологостійкого типу описуваного в цій статті матеріалу на підлогу дозволяє замінити трудомісткий процес виготовлення стяжки класичним методом на менш трудомісткий і времязатратный;
 • обшивки стін і стель господарських будівель і гаражів. Високий рівень морозостійкості суперплит Кнауф дає можливість встановлювати їх в недостатньо опалювальних приміщеннях, де існує ймовірність промерзання стін;
 • для ремонту і первинної споруди спортивних та тренувальних залів, дитячих ігрових кімнат, кортів. Відмінна міцність матеріалу здатна витримати високу точкову навантаження, зберігаючи первинний вигляд покриття при попаданні в нього спортивного снаряда або іграшки;
 • обшивки шахт ліфтів вантажного призначення і пасажирського типу, котелень і щитових. При виникненні короткого замикання або пожежі ГВП досить довго зберігає форму, не руйнуючись. Крім того, в деякій мірі він сприяє стримуванню розповсюдження полум’я.

Як правильно вибрати ГВ плити для роботи

Спочатку потрібно звернути увагу на виробника. Багато рекомендують купувати матеріали вітчизняного виробництва, так як можна добре зекономити. Проте досвідчені фахівці воліють застосовувати плити Кнауф, які відрізняються відмінною якістю і експлуатаційної довговічністю.

Купуючи ГВ плити потрібно звернути увагу на наявність маркування і сертифікатів відповідності.

Слід також оглянути листи. Поверхня їх повинна бути гладкою, без визуализирующихся дефектів. Не допускаються тріщини і відколи, опуклості і западини.

При можливості слід визначити, в яких умовах зберігався матеріал. Якщо листи перебували в приміщенні, де рівень вологості перевищував 71%, то це може негативно позначитися на характеристиках матеріалу.

Якщо установка ГВЛ буде реалізовуватися самостійно, то варто проконсультуватися у фахівців, які зможуть не тільки дати слушні поради по установці плит, але і порекомендують перевірених постачальників матеріалу.

Секрети монтажу гіпсокартону (відео)