Про високих експлуатаційних характеристиках лінолеуму гомогенного ходять легенди. Мовляв він і слона витримає. Дійсно, це підлогове покриття дуже міцне, адже недарма його використовують у багатьох великих торгових центрах, магазинах, вокзалах. Витримати щоденне «топтання» тисяч пар черевиків і туфель під силу хіба що підлогової керамічної плитки, однак гомогенний лінолеум цілком може скласти їй конкуренцію. Про те, що таке комерційний (гомогенний) лінолеум, про його переваги й особливості монтажу буде йти мова в цій статті.

Витримати фізичний вплив від тисяч ніг, прилавків сотень і візків зможе тільки плитка і гомогенний лінолеум

Зміст

 • Склад гомогенного лінолеуму, переваги і недоліки
 • Особливості укладання лінолеуму гомогенного
  • Настил лінолеуму
  • Стиковка сусідніх полотен
  • ? Склад гомогенного лінолеуму, переваги і недоліки

   До складу лінолеуму гомогенного входять:

   • полівінілхлорид
   • пластифікатори
   • доломіт
   • крейда
   • вапно
   • кварцовий пісок
   • фарбувальні пігменти

   Для додання додаткової міцності на розкатаний пласт свіжого лінолеуму наносять шар поліакрилу і поліуретану, який до того ж захищає покриття від фізичних впливів. Правда, цей шар досить тонкий і швидко зношується, але його завжди можна відновити за допомогою спеціальних складів.

   Гомогенний лінолеум має однаковий малюнок по всій своїй товщині

   У чистому вигляді полівінілхлорид — дороге задоволення, тому деякі не зовсім чисті на руки виробники всіляко намагаються на ньому зекономити, зокрема, в суміш додають різні наповнювачі у вигляді вапна і каоліну в пропорціях, які не відповідають стандартам. Велика кількість добавок позначається не тільки на вартості виробу (природно воно стає значно дешевше), але і на його якості: по мірі стирання верхнього шару починають проступати білясті плями, які надають лінолеуму неохайний вигляд.

   Важливо: щоб помилково не придбати неякісний гомогенний лінолеум, проведіть невеликий тест прямо в магазині. Зігніть лінолеум і подивіться на місце згину. Якщо ви побачите білу смужку, значить, у складі покриття в достатку присутні наповнювачі. А якщо лінолеум на згині і зовсім порвався, значить вапна в ньому набагато більше, ніж того вимагає ГОСТ.

   Товщина лінолеуму гомогенного зазвичай коливається від 1,5 до 3 мм. Чим товщі покриття, тим більші навантаження воно зможе «виносити». Крім цього, існує два типи такого покриття: без основи і на основі спіненого ПВХ, армованого скловолокном. Останній дещо м’якше першого, але від цього не менш міцний.

   Переваги лінолеуму гомогенного:

   • однорідність малюнка по всій товщині покриття
   • високі міцнісні характеристики
   • зносостійкість
   • пружність
   • еластичність
   • гнучкість
   • антистатичність
   • низька стираність
   • простота у догляді

   Недоліки:

   • досить висока ціна
   • жорсткі вимоги до основи підлоги (воно має бути ідеально рівним)
   • невеликий асортимент дизайнів (виробники обійшлися дрібної цяточкою, мармуром, абстракцією і однотонними варіантами)

   Вибір лінолеуму гомогенного невеликий, але зате таке покриття в десятки разів міцніше і надійніше звичайного побутового лінолеуму

   Якщо вже зайшла мова про недоліки, можна відзначити ще один момент: після стирання захисного поліуретанового шару поверхню лінолеуму стає пористою. У ці мікропори легко проникає вода і бруд, що в свою чергу дуже псує зовнішній вигляд покриття: на ньому з’являються темні плями і смуги. Позбутися від такого дефекту важко, але мастики здатні творити дива, у тому числі і видаляти брудні розводи та плями.

   ? Особливості укладання лінолеуму гомогенного

   Єдина вимога до основи — воно повинно бути рівним. Будь-які щілини, вибоїни і виступи «не пройдуть» безслідно — вони обов’язково стануть причиною появи дефектів на поверхні лінолеуму. Тому, якщо підлога дерев’яна, то всі дошки повинні бути щільно підігнані один до одного, а ще краще, якщо вони будуть закриті фанерою або ДСП. Для бетонних основ теж немає винятків — вони також повинні відрізнятися гладкістю і рівністю. Стяжка допоможе створити саме таку підставу, яке вимагає гомогенний лінолеум.

   ? Настил лінолеуму

   Бажано, щоб ширина рулону відповідала ширині кімнати, але якщо підібрати підходящих розмірів покриття не вдалося, то нічого страшного — у процесі настилу все зайве обріже.

   Надлишки лінолеуму легко обрізаються за допомогою ножа

   Розкачайте лінолеум і за допомогою канцелярського ножа обріжте надлишки: слідкуйте за тим, щоб краї полотна не заходили на стіни, інакше після встановлення плінтусів можуть з’явитися здуття. Плінтус можна монтувати відразу, адже гомогенному лінолеуму не потрібен час для «отлеживания» — він чудово розправляється ще на етапі його розкочування по кімнаті.

   ? Стикування сусідніх полотен

   Іноді може виникнути необхідність з’єднати краї двох полотен, наприклад, при переході з кімнати в кімнату або в тому випадку, якщо ширина рулону виявилася менше ширини приміщення. Існує кілька способів з’єднання шматків лінолеуму.

   • Холодна зварка. Щільно підігнавши полотнища один до одного і поєднавши малюнок, у проріз заливається рідкий клей. Після застигання за умови, що візерунок повністю збігається, шов практично не буде помітний.
   • Холодне зварювання, спосіб другий. Даний спосіб склеювання полотен лінолеуму гомогенного можна використовувати навіть на старих покриттях. Для втілення задуму вам знадобиться клей для ПВХ покриттів, малярний скотч і двосторонній скотч. Спочатку потрібно приклеїти два шматка лінолеуму на двосторонній скотч, потім на поверхню покриття приклеюється малярний скотч, який стане таким собі бар’єром для клею, адже останній досить сильно може зіпсувати лінолеум. У підсумку обидва полотна будуть захищені від випадкового попадання на них клею, а проріз між ними буде доступна для роботи. Клей заливається в щілину і полімеризується, змішуючись з компонентами лінолеуму.

   Холодне зварювання лінолеуму дозволяє повністю приховати шов

   • Гаряча зварка. Для з’єднання двох полотнищ лінолеуму методом гарячої зварювання використовується спеціальний зварювальний шнур і будівельний фен. З’єднавши між собою два полотна, проріжте між ними рівну лінію для шнура. Далі заправте шнур в насадку і проведіть нею по лінії — шнур залишиться там. Підсушіть Феном ділянка і все! Готове. Якщо колір шнура підібраний правильно, то шва ви не помітите.

   При гарячому зварюванні залишається видно зварювальний шнур, але він анітрохи не псує картину

   Не варто думати, що гомогенний лінолеум можна використовувати тільки в приміщеннях з великою відвідуваністю — в звичайній міській квартирі застосування його теж цілком виправдано. По своїм теплоізоляційним характеристикам таке покриття можна прирівняти до керамічної плитки, паркету та ламінату, а значить, він відмінно буде «відчувати себе» на підлозі вітальні, кухні, коридору. А якщо ще врахувати, що навантаження в квартирі в сотні, а то й тисячі разів менше, ніж в тому ж офісі або торговому центрі, то він прослужить вірою і правдою не один десяток років. Чим не вигода?