Грамотний вибір дизайну кухонного приміщення площею 13 кв. м.

Зміст статті:

  • Планування кухні 13 кв м
  • Який стиль вибрати для кухні
  • Побутові прилади в інтер’єрі кухні 13 кв м

Кухня по праву вважається таким місцем у будинку, де люди проводять значну частину свого особистого часу. Це пред’являє до кухонного інтер’єру такі вимоги як практичність, комфорт і функціональність. Власникам кухонь, які мають корисну площу понад 12 кв. метрів, забезпечити відповідність цим вимогам набагато простіше, ніж власникам невеликих кухонних приміщень. Грамотно складений дизайн проект кухні 13 кв м дозволить раціонально розподілити меблі в певному порядку. У проекті повинно бути вказано, в яких місцях проходять комунікації, де розставлені певні побутові прилади, а де розміщуються підвісні шафи і інші предмети меблів.

Кухня 13 кв м вважається приміщенням середніх розмірів, тому там можна розмістити достатню кількість кухонних меблів, а також необхідне кухонне обладнання. У такій кухні достатньо місця для розміщення як робочого, так і обідньої зон. В результаті виконаної роботи планування кухні 13 кв м повинна радувати господарів своєю зручністю, індивідуальністю і приємною атмосферою.

Грамотний вибір дизайну кухонного приміщення площею 13 кв. м.

Планування кухні 13 кв м

Загальне розташування кухонних меблів залежить від форми кухні:

1. Якщо прямокутне приміщення, то практичніше за все буде розташувати меблі у вигляді літери «L», біля короткою і довгою стін. Елементи робочої зони (мийка, плита, холодильник, тумба для приготування їжі) будуть розташовані в максимальній близькості один до одного. Це дозволить переміщатися між даними елементами з найменшими витратами часу. Зручність приготування їжі багаторазово зростає. Обідня зона розташується близько іншої довгої стіни.

Грамотний вибір дизайну кухонного приміщення площею 13 кв. м.

Дизайн проект вашої кухні 13 кв м може бути і дещо іншим, припускаючи розташування меблевого гарнітура тільки уздовж однієї стіни. Такі випадки далеко не рідкість в будівельній практиці. Буває, що кухня має дві довгі і дві дуже короткі стіни. Розташування меблів уздовж однієї стіни, без наявності робочого кута» виконується у випадку, коли близько короткої стіни кухні немає вільного місця. Наприклад, в тому місці знаходиться вихід на балкон.

Також можна розмістити меблі в дві лінії, вздовж довгих стін. Правда, місця для обідньої зони не залишається, але якщо кухня виконана з еркером, то обідню зону цілком можна перенести саме туди. Ремонт кухні 13 кв м, фото якої можете знайти на нашому сайті InteryerDizayn.ru.

Грамотний вибір дизайну кухонного приміщення площею 13 кв. м.

2. В квадратної кухні має сенс розташувати меблі у вигляді букви «П», задіявши при цьому, три стіни приміщення. Обідню зону раціональніше зробити в центрі кухні або біля вікна. Якщо обідня зона розміщена в центрі кухонного приміщення, то таке розташування вважається острівним. Зрозуміло, у випадку з еркером дизайн кухні 13 кв м можна урізноманітнити шляхом переміщення в еркер зони відпочинку або обідньої зони. Туди ж можна, при бажанні, помістити квіти або якісь красиві речі. Це створить святковий настрій в процесі прийому їжі.
Грамотний вибір дизайну кухонного приміщення площею 13 кв. м.

Який стиль вибрати для кухні

Дизайн проект кухні 13 м. кв обов’язково передбачає обробку кухонного приміщення в якийсь колірній гамі. Якщо ви вибрали якийсь певний кухонний стиль, то відповідність всієї кухонної атрибутики повинне йому відповідати. Оскільки кухня 13 кв м є середньою по площі, то вам підійде будь-який стиль оформлення кухонного: хай-тек, кантрі, прованс. Трохи детальніше:

Стиль кантрі сподобається любителям сільського способу життя. Кольори переважно пастельні або білі. Характерно наявність натуральних предметів меблів. Також бажано присутність сільських атрибутів, картин, сушених прянощів і трав.

Стиль хай-тек. Характерною рисою інтер’єру стилю хай-тек є максимальна функціональність всіх приладів і меблів. Як правило, любителі хай-тек підкреслюють мінімалізм у зовнішньому вигляді, і максимальну зручність у користуванні всіма кухонними пристосуваннями. Ремонт кухні 13 кв м в стилі хай-тек, що видно з фотографій, більше підходить для людей сміливих і сучасних. Переважні кольори — світлі, холодні відтінки, велику кількість металу і скла. Практично вся меблі є вбудованою.

Стиль прованс. Цей стиль сподобається тим, хто в душі є романтиком і любить сонячне світло і живу природу. Стилю притаманні яскраві кольори, живописні картини, квіткові візерунки на стінах, рясне природне освітлення, наявність живих та штучних квітів. Переважні кольори — світлі. Це відноситься до всіх предметів меблів і навколишнього оточення.

В цілому можна зробити висновок, що дизайн кухні 13 кв м переважніший в світлих тонах. Також чималу роль відіграє вміло підібране освітлення. Здавалося б, дрібниця, але наявність прихованих світильників здатна повністю перетворити будь-яку кухню за одну секунду. А якщо виконати його кольоровим, то ввечері на такій кухні постійно буде виникати відчуття свята.

Побутові прилади в інтер’єрі кухні 13 кв м

При складанні проекту для дизайну кухні 13 кв м необхідно попередньо відзначити на плані місця розташування основних приладів. Це холодильник, СВЧ-піч, витяжна шафа, посудомийна машина, газова або електрична плита, духова шафа та ін Іноді на кухні мають навіть пральну машину. Найбільш популярна вбудовані меблі, яка в сучасній кухні дозволяє заощадити масу вільного простору.

Грамотний вибір дизайну кухонного приміщення площею 13 кв. м.

В процесі ремонту кухні 13 кв м, як видно на фото, до потрібних місць спочатку підводяться комунікації, а вже потім проводиться заключний етап робіт. При розміщенні кухонних приладів враховуйте зручність користування даними приладами, а також необхідність їх взаємного розташування.

Витяжка обов’язково повинна перебувати над варильною панеллю, а посудомийна машина зручна поруч з мийкою і сушаркою. Не забувайте про підводі електричних розеток до тих місць, де вони необхідні. Це позбавить вас від необхідності проводити додаткову електропроводку вже після завершення ремонту.

Грамотне розподіл кухонних меблів, приладів, систем життєзабезпечення, а також правильний вибір загального дизайну кухонного приміщення дозволить вам і вашій родині почувати себе на кухні з максимумом комфорту. Це позитивно позначиться і на настрої всіх відвідувачів кухні та стан їх здоров’я.