Підлогове покриття для гаража має відповідати кільком вимогам – бути витривалим, міцним і зносостійким, витримувати як хімічні, так і механічні навантаження, стійко реагувати на впливу вологи та різкі температурні перепади. В іншому випадку його експлуатаційний термін буде недовговічним, а технічні характеристики – неудовлетворяющими запити. Асортимент матеріалів для обробки підлоги, представлений на ринку, досить різноманітний. Але гумове покриття для гаража вважається оптимальною альтернативою. Чому? Які переважні особливості роблять його максимально підходящим? Спробуємо розібратися, детально розглянувши особливості та технічні характеристики покриття.

Зміст

 • Що являє собою гумове покриття
 • Основні переваги гумового покриття для підлоги
 • Технічні особливості покриття
 • Підготовчі роботи перед монтажем гумових плит
 • Монтаж гумових плит на основу підлоги в гаражі
 • Розглянуте підлогове покриття складається з гумових плит, виконаних за сучасними технологіями з каучуків з додатковими хімічними добавками

  ? Що являє собою гумове покриття

  Гумове покриття для гаража – матеріал особливої структури, виготовлений з гуми на основі цисизопреновых і бутадієн-стирольних синтетичних каучуків з особливими хімічними добавками, що додають йому еластичність, пружність, витривалість і зносостійкість. Воно складається з модульних плиток, які створюють на поверхні підлоги щільну, водонепроникну основу, здатну витримати негативні впливи як природного, так і неприродної характеру. На відміну від інших підлогових покриттів, розглянутий матеріал пристосований до великих механічних навантажень і хімічних впливів. Він не втрачає свої особливі технічні характеристики при впливі з маслами, паливом, розчинниками та іншими агресивними речовинами, легко піддається очищенню і служить довгі роки, зберігаючи свій презентабельний вигляд. Крім того, гумові плити не підвладні гниттю, на їх поверхні не утворюються грибки і цвіль навіть в умовах підвищеної вологості в гаражі. Їх легко монтувати і обслуговувати в ході експлуатації.

  Важливо: гумове покриття постійно вдосконалюється і перед тим, як потупити в продаж, проходить ряд випробувань. Воно рекомендовано до застосування в гаражах, підвальні приміщення яких регулярно затоплюються.

  ? Основні переваги гумового покриття для підлоги

  Гумовому покриттю властивий ряд наступних переважних спільностей:

  • Еластичність і пружність. Основа, укладене гумовими плитами, легко відновлює свою форму після механічних впливів, не втрачає свою форму і виглядає бездоганно. Твердість гумового покриття становить 70 – 85 одиниць.
  • Водостійкість. Матеріал не пропускає вологу, не пліснявіє, не гниє, утворює на поверхні щільну основу, захищає основу підлоги в гаражі від різного роду пошкоджень.
  • Паропроникність. Підлога, настеленние гумовими плитами, «дихає», що запобігає накопичення пари і конденсату під покриттям, це в свою чергу позитивно позначається на терміні його експлуатації і мікрокліматі в гаражі.
  • Стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання. Покриття не вигоряє, не деформується і не руйнується від сонячного світла.
  • Стійкість до різких температурних перепадів. Гумові плити відмінно витримують як спеку, так і сильні морози. У будь-якій ситуації вони не втрачають свою фору і технічні особливості.
  • Стійкість до стирання. Термін служби гумового покриття становить 10 – 15 років навіть за умови його експлуатації в жорстких або екстремальних умовах.
  • Відмінні амортизаційні властивості.
  • Висока тепло – і шумоізоляція. Гумові плити завдяки звуко – і теплоізоляційними властивостями роблять гараж в кілька разів комфортніше і затишніше.
  • Екологічність. До складу покриття входять токсичні речовини і формальдегіди, здатні нашкодити здоров’ю людини і навколишньому середовищу.
  • Простота пристрою і демонтажу. Монтується матеріал досить просто, зняти його також зможе кожна людина, без спіральної оснастки і додаткових зусиль.

  Гумові підлогові покриття мають ряд переваг, що роблять їх незаперечними лідерами продажів

  Слід пам’ятати, що гумове неповне покриття для гаража не тільки поліпшить умови в ньому, але і в кілька разів продовжить термін служби будови.

  ? Технічні особливості покриття

  Гумові плити характеризуються такими технічними показниками:

  • розмір – 400мм на 400мм, товщина до 10 міліметрів;
  • умовну міцність – від 4.2 до 4.7 Мпа;
  • відносна деформація стиснення – до 42%;
  • коефіцієнт тертя і ковзання — сухий стан 0,58, мокре стан 0,47;
  • ступінь релаксації напруги стиску – до 48%;
  • опір стиску при величині деформації 50% — до 2,95 Мпа;
  • опір стирання – до 7,6 Дж/мм3
  • відносне подовження при розриві — 185-200%;
  • щільність – до 1100 кг/м3±5%;
  • твердість – від 52 одиниць;
  • температура експлуатації – діапазон від -50 до +120 °С.

  Важливо:

  гумове покриття відповідає стандартам пожежної безпеки і відноситься до матеріалів найвищої групи стираності, відрізняється високою хімічною стійкістю і витривалістю. Воно функціонує довгі роки, не втрачаючи свій первісний вигляд.

  Гумовому підлоговому покриттю властиві високі технічні характеристики

  ? Підготовчі роботи перед монтажем гумових плит

  Перед тим, як почати укладання гумового підлогового покриття, основа підлоги гаража слід ретельно підготувати. Перш за все, його необхідно очистити від забруднень, пилу і сміття, вивчити на наявність видимих дефектів – тріщин, виступів, западин, усунути їх, використовуючи спеціальні шпаклюющие суміші, вирівняти за допомогою піщано-цементної стяжки або самовирівнювальною суміші. Можливий варіант монтажу фальшпідлог, використовуючи спеціальний дерев’яний або металевий каркас. Укладання гумових плит може виконуватися як на сухе, так і на вологу підставу підлоги. Бажано, все ж, перед настилом покриття, підлога висушити і обробити складом грунтовки для поліпшення адгезії.

  Важливо пам’ятати: підготовчі роботи повинні бути виконані правильно, в протилежному випадку покриття не зможе повноцінно справлятися зі своїми функціями.

  Перед тим, як настелити-гумове покриття підлоги в гаражі, основа підлоги слід ретельно підготувати

  ? Монтаж гумових плит на основу підлоги в гаражі

  Гумові плити настилаються на підготовлену і заздалегідь оброблену спеціальним клеїть складом поверхню з нахлестом від 2 до 5 міліметрів. У місцях стиків найкраще фіксувати матеріал за допомогою спеціальної клейкої стрічки, це запобіжить не тільки відшарування, але і дозволить гідроізолювати шви.

  Монтаж гумового покриття для підлоги зможуть правильно виконати тільки фахівці

  На перший погляд, пристрій гумового покриття в гаражі здається дуже простим і легким, але це зовсім не так. Процес містить багато нюансів і тонкощів, які потрібно не просто знати, а успішно застосовувати на практиці. Якщо цього не робити, робота буде виконана неякісно. Через це дуже важливо довірити монтаж гумових плит фахівцям — вони впораються із завданням швидко і професійно.