HDCP, що це в моніторі: опис, застосування

HDCP, що це в моніторі: опис, застосуванняСкорочення типу HDCP ставлять у глухий кут обивателя, не розбираються у високих технологіях. HDCP (англ. High-Bandwidth Digital Content Protection) — це протокол захисту, який застосовується при передачі даних. Простіше кажучи, це повноцінний захист інформації від копіювання, при якій застосовується багатоступінчастий доступ. Він був представлений корпорацією Intel — найбільшим виробником електронної техніки та комплектуючих.

HDCP у моніторі здійснює захист даних від стороннього доступу. Говорячи простою мовою, передача й вивід всіх відео-даних на полі екрану здійснюється за рахунок певного набору ключів. Вони також шифрують передану інформацію, не дозволяючи створити випадкового витоку даних.

Опис HDCP

Зміст статті

 • Опис HDCP
  • Завдання HDCP
  • Застосування HDCP
  • Що буде, якщо пристрій не приймає протокол HDCP?

Завдання HDCP

Основне завдання — запобігти передачі не зашифрованих даних. З цією метою протокол додатково оснащений трьома системами:

 • Аутентифікація. Всі пристрої реєструються в мережі, не даючи підключитися іншим приладам і отримати доступ до контенту. Наприклад, якщо підключений телевізор і комп’ютер, то ще один Тб-приймач без попереднього узгодження підключити не можна.
 • Шифрування всіх даних, які передаються. Виключається копіювання, ловля сигналу (навіть випадкова) і виконуються інші функції.
 • Анулювання ключів. Цей спосіб захисту також дозволяє зупинити і заблокувати передачу конкретного контенту на пристрої, які не отримали ліцензію на застосування технології.
 • У стандартному пристрої укладено мінімум 56 ключів. При підключенні (аутентифікації), телевізор і приймач обмінюються цими секретними ключами, накопичуючи їх. Протокол захисту влаштований так, що дані ключі для шифрування випадкові для кожного пристрою, і генеруються при передачі. Однак, саме вони накопичуються, на відміну від нової технології.HDCP, що це в моніторі: опис, застосування

  HDCP здійснює шифрування за допомогою аналогового потоку, який подається в зашифрованому випадковим чином вигляді. 24-бітне число генерується випадково, в алгоритм заздалегідь вкладена зміна ключів, що тільки підвищує захист від копіювання даних. Вони змінюються при кожній зміні кадрів.

  Застосування HDCP

  Зрозуміло, основною сферою використання пристрої, що підтримують відео і аудіопотоки високої якості. До таких відносяться всі сучасні моделі телевізорів. Крім того, застосування допускає для персонального комп’ютера і навіть ноутбука. Однак слід враховувати технічні характеристики пристрою. Наприклад, є два головних чинники — підтримка відеокарти та наявність на комп’ютері.HDCP, що це в моніторі: опис, застосування

  Що буде, якщо пристрій не приймає протокол HDCP?

  Багато користувачів в сучасному світі замислюються про захист інформації. Тому й вивчають такі способи убезпечити себе і матеріали. Однак їх пристрої можуть бути несумісні з HDCP, оскільки це одна з відносно нових розробок.

  На жаль, таку проблему ніяк не усунути. Простий приклад — blu-ray плеєр з підтримкою протоколу і телевізор без підтримки протоколу при підключенні видадуть такі варіанти:

  • відсутність зображення;
  • картинка буде сильно перекручена;
  • попереджувальний напис про невідповідне обладнанні.

  Щоб застосувати протокол у підсумку потрібно мати відразу передавач і приймач. Вони відрізняються один від одного. До передавачів відносяться пристрої відтворення — плеєри, відеокарти, комп’ютери. А до приймачів — телевізор і монітор — пристрої виведення зображення. Працювати протокол буде лише в тому випадку, якщо підтримка здійснюється на обох приладах.

  Дізнатися про те, чи підтримує пристрій цю технологію, можна досить просто: перевіривши технічну документацію. Якщо ж відшукати в параметрах не вдалося, потрібно звернутися до пошуку через інтернет. Але найпростіший спосіб визначити наявність підтримки протоколу захисту даних — відшукати спеціальну наклейку. Логотип HD ready зазвичай розміщується на всіх нових пристроях. Якщо він є, то підтримка технології ліцензійно здійснюється.