Ходьба по холодній підлозі заняття не особливо приємне. Більш того, не безпечне, тому що може привести до виникнення простудних захворювань. А якщо в будинку ростуть маленькі діти, то підігрів підлоги найкраще захистить їх від небезпечних недуг. Тому, щоб захистити своїх близьких від хвороб і зробити свій будинок затишним і комфортним, домовласникам варто подумати про те, щоб встановити у ньому інфрачервоний тепла підлога.

Інфрачервоне випромінювання обігріває не повітря, а предмети, що знаходяться в приміщенні

Зміст

 • Чим гарний інфрачервона тепла підлога?
  • Переваги інфрачервоного плівкового підлоги
 • Монтаж інфрачервоної теплої підлоги
  • Укладання тепловідбивного покриття
  • Укладання термоплівки
  • Встановлення терморегулятора
  • Укладання монтажних проводів
  • Підключення сполучних проводів до терморегулятора
  • Підключення терморегулятора до електромережі
  • Тестування роботи системи інфрачервоного обігріву
  • Укладання фінішного покриття
  • ? Чим гарний інфрачервона тепла підлога?

   Інфрачервоний плівковий тепла підлога – новітня розробка на ринку послуг. Багато людей цікавляться, чому ж така підлога краще інших добре відомих теплих підлог, як, наприклад, водяний? Найбільша відмінність такої підлоги від інших полягає в тому, що в його пристрої використовуються інфрачервоні випромінювання.

   Одне з найбільш сучасних і актуальних покриттів для підлоги – плівкова тепла підлога нанотермал. Нанотермал – це новітній матеріал, відкритий японським ученим в 1991 році. Структура даного інфрачервоної теплої підлоги така: на основу з поліестерової плівки наноситься мідь, срібло, а також графітова паста (карбон). Срібний і мідні провідники володіють найменшим опором і забезпечують відсутність окислення, а карбон (основний нагрівальний елемент) має чудові експлуатаційні характеристики. Верхній шар підлоги складається із захисної ламінуючої плівки.

   Електричний струм проходить через мідну смугу і потрапляє на графітові смуги (нагрівальні елементи), які випромінюють інфрачервоні хвилі. Довгохвильове випромінювання само по собі обігріває не повітря, а об’єкти, що знаходяться в приміщенні.

   Звичайні теплі підлоги нагрівають в основному повітря в приміщенні, який піднімається нагору і знаходиться під стелею, а не там, де ви знаходитесь, тому для створення загального теплового шару витрачається великий обсяг електроенергії.

   Інфрачервоний плівковий тепла підлога в дитячому саду

   А ось плівковий тепла підлога рівномірно нагріває всі приміщення і тепло зберігається саме в тому місці, де ви знаходитесь. Характерним для таких підлог є той факт, що вони абсолютно не сушать повітря і не сприяють циркуляції пилу в приміщенні. Також вони не генерують негативні іони, тому добре підходять людям, страждаючим алергічними захворюваннями.

   ? Переваги інфрачервоного плівкового підлоги

  • Легкість монтажу. З його укладанням може впоратися навіть непрофесіонал.
  • Безпека. Відсутній ризик короткого замикання, пожежі.
  • Можливість монтажу в будь-яких приміщеннях, і навіть в тих, в яких відзначено високий рівень вогкості.
  • Обігрів можна встановити не тільки на підлогу, але і на стіни, стеля, інші поверхні (на дзеркало, картину, килим та ін).
  • Високий (97%) ККД. Такий показник найвищий серед усіх видів опалювальних систем.
  • Сумісність з будь-якими покриттями.
  • Відсутність електромагнітного випромінювання.
  • Благотворний вплив інфрачервоного випромінювання на людський організм (підвищення імунітету, поліпшення кровообігу, нормалізація обміну речовин і ін).
  • Стійкість до будь-яких механічних пошкоджень (навіть якщо станеться якийсь розрив, можна ремонтувати або міняти секцію, а не всю систему).
  • Екологічна чистота, безшумність.
  • Систему обігріву можна встановити не тільки на підлогу, але і на стелю

   ? Монтаж інфрачервоної теплої підлоги

   Перш ніж почати монтаж теплого плівкового підлоги, необхідно уважно оглянути місце майбутнього монтажу, прибрати всі виступаючі предмети, видалити сколи, тріщини, які могли б порушити систему обігріву. Не забуваємо, що не потрібно монтувати під плівку площа підлоги, зайняту меблями. Буде нормально, якщо вкриємо плівкою близько 70% площі приміщення.

   Достатньо накрити термоплівкою близько 70% площі приміщення

   ? Укладання тепловідбивного покриття

   Спочатку на очищений вирівняну підлогу укладають шар парогидроизоляции з 20-сантиметровим перекриттям. Це спеціальна термостійка плівка з високою щільністю. Закріплюємо її за допомогою скотча.

   Укладання тепловідбивного покриття

   Укладаємо по верху пенополиэтиленовый утеплювач, шар має напилення металізованою фольгою, прикріплюємо його до підлоги двостороннім скотчем. Смуги кріпимо між собою. Звертаємо увагу на те, щоб утеплювач був покладений відбиваючою поверхнею вгору.

   Важливо знати! Не можна застосовувати в якості тепловідбивного покриття алюмінієву фольгу або інші матеріали на її основі. Використовувати потрібно тільки рекомендовані постачальником матеріали.

   Система інфрачервоного обігріву ізолюється з двох сторін ізолюючою плівкою у вигляді рукава. Якщо не маємо таку плівку, можна використовувати два шари гідроізоляції: один — укладаємо на чорнову підлогу, інший – на термоплівку, під фінішне покриття.

   ? Укладання термоплівки

   Плівку кладуть лицьовою стороною догори. Мідний провідник при цьому знаходиться внизу. Смуги енергопленкі розрізаємо на шматки потрібного розміру і вкладаємо їх на відстані не більше 10 см один від одного. Розрізати плівку можна тільки у спеціально зазначених на ній місцях. Найкраще монтувати термоплівку по довжині приміщення, тоді вийдуть більше цілих смуг і, відповідно, менше точок підключення проводів.

   Укладання термоплівки

   Прикріплюємо смуги плівки до теплоотражающему матеріалу, використовуючи малярний скотч. Це робиться для того, щоб уникнути її зсуву при подальшої укладання фінішного покриття підлоги.

   Плівкові смуги приклеюють малярським скотчем до теплоотражающему покриттю

   Бічні краї термоплівки (там, де немає струмопровідних елементів), кріпимо за допомогою монтажних скоб або саморізів.

   Кріплення бічних країв термоплівки за допомогою монтажних скоб

   Термоплівку не можна укладати внапуск. Мідні струмопровідні смуги допускається розташовувати не ближче ніж на 2 см один від одного. Виконуючи монтаж інфрачервоної теплої підлоги, намагаємося не ставити на плівку важкі предмети, не ходити по ній у взутті, щоб не пошкодити її чи з’єднувальні дроти.

   Встановлюємо контактні затиски на мідну смугу таким чином, щоб його гладка сторона перебувала всередині теплої підлоги, а друга сторона – із зовнішньої сторони на мідній смузі. Закріплюємо контактний затискач, перевіряємо, щоб він був щільно затиснутий і не давав іскріння. Потім ізолюємо лінії відрізу мідної смуги в кінці підлоги, використовуючи ізоляцію з комплекту теплої підлоги.

   У місцях ізоляції контактних затискачів і смуг виходить, як правило, потовщення системи. Тому в таких місцях рекомендується зробити надрізи в шарі теплоізоляції для вирівнювання поверхні підлоги під укладку фінішного покриття.

   ? Встановлення терморегулятора

   Перед установкою терморегулятора потрібно вибрати місце його кріплення. Найзручніше встановлювати його на стіні, де є поруч електропроводка і щоб згодом він не завадив монтажу кухні, побутової техніки або розстановці меблів.

   Встановлення терморегулятора

   Терморегулятор може бути монтований як стаціонарно (з зовнішньої або прихованою проводкою), так і вільно, з підключенням до вже наявної розетки за допомогою шнура.

   ? Укладання монтажних проводів

   Місця приєднання монтажних проводів до термопленке рекомендується виводити під монтажний короб або під плінтус. Якщо передбачається зробити прихованим з’єднувальний кабель, тоді попередньо необхідно проштробити в стіні канал. Плівку під’єднують до мережі паралельно, а це значить, що всі монтажні дроти підключаються по одній стороні приміщення.

   Укладання монтажних проводів

   Проводу можна підключити механічним способом, за допомогою заклепок, або ж припаиванием до мідному провіднику, використовуючи для цього олово 90.Якщо підключення проводимо за допомогою заклепок, закріплення оголеного дроту до наконечника виробляємо за допомогою пасатижів.

   Під’єднання монтажних проводів до термопленке

   Далі переходимо до ізолювання місць з’єднання, а також місць виходу мідної смуги на лініях, де ми відрізали плівку. Для цього використовуємо входить в комплект термоплівки спеціальну ізоляцію. Виробник комплектує, як правило, кожний відрізок плівки 4-ма частинами ізоляції.

   Кожен відрізок термоплівки комплектується 4-ма частинами ізоляції

   Для ізоляції кожного з’єднання використовуємо 2 частини.

   Електро – та гідроізоляція з’єднання

   Одну частину закріплюємо з зовнішньої сторони, а інший закриваємо внутрішню сторону плівкового підлоги і наконечника з проводкою. Так забезпечується надійна електро – та гідроізоляція з’єднання.

   ? Підключення сполучних проводів до терморегулятора

   Тепер підключаємо дроти до терморегулятора. Для цього краще застосовувати різнокольорові дроти. Схема підключення детально викладена у посібнику користувача пристрою.

   Підключення сполучних проводів до терморегулятора

   Датчик температури підлоги встановлюємо ближче до терморегулятора. Закріплюємо його скотчем на чорній смузі плівки. Щоб поверхня підлоги була як можна рівніше, проробляємо штробу в утеплювачі і навіть в підлозі, якщо є така необхідність. А щоб провести швидкий демонтаж датчика при виниклої несправності, кабель від термодатчика до терморегулятора краще укласти в гофротрубку.

   Приєднання датчика температури до термопленке

   Кінець гофротрубки обов’язково потрібно загерметизувати за допомогою рідкого пластику або ізоляційної стрічки, щоб датчик не потрапила волога від плиткового клею або при укладанні стяжки.

   ? Підключення терморегулятора до електромережі

   Цю процедуру повинен виконувати кваліфікований фахівець. Обов’язково при цьому враховуємо всі електричні пристрої, які будуть підключені додатково до даної мережі. Якщо сумарна потужність системи перевищує 2 кВт, рекомендується підключити її через окремий автомат.

   Підключення терморегулятора до електромережі

   ? Тестування роботи системи інфрачервоного обігріву

   Укладання плівкового теплої підлоги практично завершена. Залишилося провести візуальний огляд системи, перевірити надійність кріплення проводів та ізоляції з’єднань. При необхідності усуваємо можливі джерела короткого замикання, потім тестуємо повторно систему. Вимірюємо опір кожної смуги термоплівки, воно повинно бути не менше 1 Мом. Щоб перевірити роботу установки, включаємо систему обігріву та притрагиваемся рукою до кожної смузі термоплівки. Вона повинна випромінювати приємне тепло приблизно 40°С.

   ? Укладання фінішного покриття

   Переконавшись в тому, що система працює справно, можемо приступити до укладання фінішного покриття. Укладаємо листи фанери на парогідроізоляцію (під лінолеум, ковролін, паркет, паркетну дошку) або ж ГВЛ (під плитку), прикріплюємо їх до підлоги шурупами і вирівнюємо під фінішне покриття.

   Укладання фінішного підлогового покриття на теплий пол

   Якщо для фінішного покриття не вимагається додаткова стяжка, воно укладається прямо на термоплівку. При установці ламінатної підлоги на термоплівку немає необхідності укладати підкладку під нього. Якщо укладаємо керамічну або керамогранітную плитку, не забуваємо використовувати будівельну сітку.

   Важливо знати! Після укладання керамічної плитки стяжці потрібно дати час для повного висихання (приблизно 20 днів), і тільки потім почати користуватися інфрачервоною системою обігріву підлоги.

   Укладаючи плівкова тепла підлога своїми руками, слідуйте всім рекомендаціям і правилам установки, і тоді ця унікальна система обігріву подарує здоров’я, затишок і тепло вашому дому.