Кожна людина, що вирішила самостійно укласти ламінат, повинен заздалегідь подбати про необхідні інструменти. Зараз продаються спеціальні готові набори, але можна обійтися і без них, інструмент для укладання ламінату є майже в кожному будинку, де господарі самі роблять ремонт. Для ремонту у звичайній стандартній квартирі, де немає великого навантаження, немає необхідності в дорогому професійному обладнанні, тому підійдуть інструменти з середніми характеристиками. Але вони повинні бути справними, хорошої якості, надійними в роботі, щоб через них не виникало вимушених зупинок і перерв у роботі. Інструменти потрібні не тільки для укладання ламінату, але і для підготовчих робіт для укладання плінтусів, тому все має бути готово.

 • Дриль

Дриль знадобиться ручна або з електроприводом. Вона потрібна для кріплення саморезов при виконанні стяжки з листів фанери, а також для усунення скрипу підлоги при підготовці підстави, коли мостини кріпляться до лагів.

 • Електролобзик

Ламінат краще розпилюється лобзиком з електроприводом, потужності достатньо 400-500 Вт. Краще, якщо у лобика є напрямна, щоб при розпилі виходила ідеально рівна лінія. Потрібно заздалегідь придбати запасні пилки, підійдуть Т101В, Т101BR, Т101АО. Пилки повинні бути гострі, щоб ламінат пилился легко, без особливих зусиль.

 • Молоток

Підійде звичайний молоток з дерев’яною ручкою вагою 0,5-0,6 кг Він необхідний для підбиття панелей, щоб вийшов рівний, міцний шов без зазорів. Голівка не повинна злітати з рукоятки, в разі необхідності вбивається клин. Можна скористатися киянкою — дерев’яним молотком.

 • Косинець

Потрібен звичайний металевий або пластмасовий косинець довжиною 30-35 див, щоб вистачало довжини на ширину панелі.

 • Лінійка

Знадобиться жорстка металева лінійка, краще якщо довжина не менше довжини панелі.

 • Олівець

Можна наносити лінії маркером або спеціальним будівельним олівцем. Лінія повинна добре виділятися, краще підібрати контрастний колір, щоб він не зливався з кольором панелей. Лінія повинна наноситися легко, без натисків.

 • Рулетка

Довжина рулетки повинна бути не менше 7 м. Вона потрібна для ретельного та точного вимірювання площі приміщення.

 • Брусок для підбиття

Брусок потрібен для підбиття панелей для більш щільного прилягання, щоб не було зазорів. Він може бути дерев’яним або пластмасовим. Фахівці радять пластмасовий, оскільки через нього удар не такий жорсткий. Це важливо, оскільки до підбиття можна зробити відколи й пошкодити краю панелей, а відрегулювати силу удару не завжди вдається. Брусок повинен бути ідеально рівним, без пошкоджень, міцним, не деформуватися при ударах.

 • Розпірні клини

Клини вставляються між панеллю і стіною при укладанні першого ряду, щоб зафіксувати необхідний зазор 10-15 мм., а також у місцях переходів в дверних отворах, на стиках з іншими підлоговими покриттями. Можуть бути дерев’яні або пластмасові.

 • Ручна ножівка

Ножівка з широким полотном і дрібними зубами знадобиться для підпилювання дверних косяків, коли потрібно укласти панель під двері. Вона повинна бути гостро відточена, щоб не пошкодити дверні отвори і зробити підпил акуратно, не зіпсувавши покриття. При відсутності електролобзика нею можна розпилювати панелі.

 • Струбцина або металева скоба

При укладанні останнього ряду завжди виникають труднощі, щоб покласти панель. Підбити з допомогою бруска і молотка вже неможливо, тому потрібно притискати край панелі від стіни. Якщо стіна з гіпсокартону, то тут потрібна акуратність і обережність, щоб не продавити стіну.

 • Перфоратор

Він потрібен, щоб свердлити в стіні отвори при укладанні плінтусів. В цьому випадку навіть слабкий перфоратор краще ударного дриля. У тих місцях, де проходить труба від батареї потрібно свердлити отвір у панелі. Для цього потрібна спеціальна насадка.

Інструмент для укладання ламінату, досить простий, і навіть непрофесіонал може швидко оволодіти навичками використання. Не потрібно фізичних сил, особливих знань і спеціальної кваліфікації. Але потрібна обережність і дотримання техніки безпеки, особливо при роботі з електроінструментами.