Весь процес штукатурки стін прийнято ділити на дві частини: нанесення суміші і вирівнювання штукатурного шару, і друга частина – формування фактури і декоративних якостей. Основне обладнання для штукатурки – це шпателі, кельми, терки, гладилки, штампи і картушный пістолет.

Картушный пістолет

Даний пістолет для штукатурки являє собою напівавтомат, який обладнаний компресором, він підключається до ємності для розчину. Компресор дозволяє вибрати потрібну потужність роботи і потрібний режим.

У чому переваги:

 • Ремонтні роботи значно прискорюються;
 • Таке нанесення штукатурної суміші дозволяє ущільнити шар матеріалу;
 • Довговічність теж той фактор, який може «організувати» картушный пістолет;
 • Економія матеріалу і коштів;
 • Більш швидке схоплювання штукатурки.

Дуже важливо перед нанесенням штукатурного шару встановити маячки. Помилкою може виявитися заміс великого об’єму: ви просто не встигнете використати суміш за потрібний час.

Пістолет і резервуар ви повинні тримати в руках весь час, але зрідка доведеться наповнювати ємність, якщо потрібно. Це, звичайно, доставляє якісь незручності, але в цілому інструмент полегшує роботу.

Також рекомендуємо прочитати:Валики для декоративної штукатурки
Пістолет для декоративної шпаклівки
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

Штукатурка своїми руками за допомогою пістолета (відео)

Як вибрати насадку для міксера

Насадка в будівельному світі називається шнек. Шнек – це стрижень, що має круглий або шестигранне розтин, лопатки вздовж осі обертання.

Які бувають типи шнеків:

 • З прямими лопатками – цей вид використовується для перемішування клейового складу і герметика, а також інших субстанцій, для яких не бажаний такий фактор, як попадання повітря. Ці насадки дозволяють перемішувати суміш в горизонтальному напрямку.
 • З протилежними гвинтами – потрібні для перемішування лаків і фарб.
 • Зі спіралеподібними лопатками – вони призначені для перемішування шпаклівки, клеючих сумішей, бетону.
 • Універсальні – як не важко здогадатися, що використовуються для будь-яких будівельних сумішей.
 • Багато сучасні виробники постачають міксери в комплекті з насадками. Але якщо потрібного вам шнека немає в комплекті, його неважко купити.

  Інструменти для декоративної штукатурки

  Починається все з підготовки стін: вона гарантує подальше якісне покриття.

  Які інструменти потрібні на цьому етапі:

  • Шпатель;
  • Будівельний рівень;
  • Наждачний папір.

  Шпатель – досить простий інструмент, що представляє собою пластину з ручкою. Його застосовують для накладення матеріалу і, звичайно, для прибирання його надлишків. Шпателі можуть відрізнятися за матеріалом пластини, це і метал, і дерево, і гума, а також ширини (від 20 до 100 мм).

  Наждачний папір потрібна для затирання виступів, щоб позбутися залишків паперу і клею. Будівельний рівень допомагає переконатися, що все зроблено правильно.

  Також для декоративної штукатурки потрібні:

 • Гладилка для штукатурки – будівельний інструмент, який представляє собою сталеву пластину з ручкою, приробленою зверху. За допомогою цього інструменту можна домогтися того, щоб суміш рівномірно розподілилася на стіні, і та стала гладкою.
 • Терка для штукатурки – це теж пластина з ручкою, але потрібна вона для фінішної затирання штукатурної суміші, для розгладження матеріалу. Сучасна терка зроблена з поліуретану, де пластина і ручка – це одне ціле.
 • Структурний гумовий валик – це інструмент, покритий закольцованным виступаючим малюнком, їх частіше використовують для фарбування. З допомогою такого валика можна отримати гарний відбиток.
 • Окремо варто сказати про штампах для декоративної штукатурки.

  Штампи

  Для того, щоб ефектно обробити декор-штукатурку, можна скористатися штампами, які бувають різних розмірів і форм. Якщо ви вибрали цей підхід, ви отримаєте однотипні повторюються фігури, які розташовані близько один до одного.

  Які штампи поширені більше? Це, звичайно, цегляна кладка, міхури і декоративний камінь.

  Працювати з цим інструментом нескладно, якщо малюнок робити не потрібно по всій стіні, а тільки в певному місці.

  Щодо декоративних штампів є наступні рекомендації:

  • Штампування наноситься хвилин через тридцять-сорок хвилин, після того, як ви нанесли штукатурку;
  • Щоб до поліуретанового штампу розчин не прилипав, його заготівлю має сенс змастити машинним маслом або ж звичайним, не сильно розведеним мильним розчином;
  • Перед роботою ретельно підготуйте робочу поверхню – саме від цього і залежить якість, чіткість декоративних елементів, які ви створюєте. З поверхні обов’язково видалити пил, жир, сміття та інші домішки.

  Обов’язково потрібно зашпаклювати тріщини і відколи, вм’ятини, а потім нанести шар грунтовки.

  Дуже важливий момент – після висихання грунтувального шару не повинно залишатися слизькій плівки на поверхні.

  На свіжий розчин, вирівняний і ущільнений, потрібно піднести штамп і сильно вдарити по ньому спеціальним молотком. Поглибите штамп на 5 мм всередину, зніміть його і побачите на поверхні малюнок.

  Як використовувати штамп для штукатурки (відео)