Будівництво каркасного будинку — популярна технологія для зимових або дачних будинків. Цю технологію відрізняє простота, бюджетна вартість, економічність, порівняльна легкість складання, можливість швидкого виконання всіх робіт. Важливо спроектувати і розрахувати трудомісткість робіт, кількість матеріалів з урахуванням клімату і індивідуального бюджету.

В основі конструкції каркасного будинку — стіни, їх правильна конструкція є одним з факторів успішного будівництва. Каркасні будинки можуть бути зведені своїми руками.

Будете ви самі займатися виконанням робіт або віддасте перевагу звернутися до підрядників – знання про правильному пристрої стіни каркасного будинку будуть корисними, дозволять розрахувати вартість робіт, визначити кількість необхідних матеріалів і вибрати найкращий варіант.

Для будівництва своїми руками потрібно багато вільного часу: люди з повною зайнятістю не зможуть оперативно впоратися з обсягом робіт.

Пристрій стіни каркасного будинку (пиріг)

Зміст статті

 • 1 Пристрій стіни каркасного будинку (пиріг)
 • 2 Товщина стін і клімат регіону
 • 3 Утеплення, пароізоляція та гідроізоляція
 • 4 Зовнішня облицювання
  • 4.1 Вініловий сайдинг
  • 4.2 Металевий сайдинг
  • 4.3 Блокхаус та вагонка
  • 4.4 Цегла
  • 4.5 Плитка
  • 4.6 Штукатурка
  • 4.7 Штучний камінь
  • 4.8 Термопанелі
 • 5 Внутрішнє оздоблення
 • 6 Відео

Каркасний будинок заснований на жорсткій конструкції, в якій вертикальні стійки з’єднуються горизонтальними перемичками.

Пристрій стіни каркасного будинку (пиріг)

У вільні клітинки поміщається утеплювач, потім відбувається обробка поверхні стін зсередини і зовні. Каркас встановлюється безпосередньо на фундамент, але в ході будівництва потрібно спочатку зібрати кожну стіну, як окрему раму, на рівній ділянці поруч з фундаментом. Стіни каркасного будинку утворюють своєрідний «пиріг», зібраний за суворими правилами.

 • Розрахунок товщини стін проводятс урахуванням особливостей клімату і призначення будови;
 • При виборі утеплювача важливо досягти хорошої звукоізоляції, а також теплоізоляції, при цьому розрахувати його кількість і оптимальну вартість;
 • Утеплювач важливо захистити від зволоження та інших несприятливих впливів за допомогою спеціальних плівок;
 • Правильна технології укладання утеплювача запобігти втратам тепла, для економії енергії також розрахунок і планування.

Товщина стін і клімат регіону

Будівельники прагнуть знизити вартість опалення завдяки кращому утеплення будівлі. Розрахунок розмірів стін і підбір утеплювача — запорука успіху.

Розрахунок розмірів стін і підбір утеплювача

Для цього стійки каркаса потрібно виконати з бруса товщиною від 200 мм. Допускається також перехресний каркас, збитий з брусків розміром 50х50 мм

Розрахунок товщини стін залежить від клімату: в теплих районах, з жарким літом і м’якою зимою, товщина стін може бути зменшена.

Розрахунок показників для дачного будиночка, який відвідується тільки в літній час, буде простим: достатньо товщини стін до 40 мм, а для каркаса підійде обрізна дошка шириною близько 15 см, звана «сороковкой».

Утеплення, пароізоляція та гідроізоляція

Як утеплювачі використовуються пінопласт, мінеральна вата, а також ековата і поліуретан. Пінопласт відноситься до числа найбільш дешевих матеріалів, але він крихкий, є недостатнім в плані звукоізоляції, горючий, може бути пошкоджений гризунами. Популярна у сучасній практиці мінеральна вата.

Утеплення каркасного будинку ековатою

Ековата і пінополіуретан досить дороги, але володіють кращими захисними властивостями, їх застосування дозволить не турбуватися про пароізоляції, але в процесі будівництва буде потрібно спеціального устаткування для їх нанесення.

Оскільки поверхня каркасного будинку, як правило, для жорсткості і міцності, під час будівельник ства обшивають листами фанери або ДСП, утеплювач можна кріпити прямо до цим листам. Велике значення має розрахунок кількості матеріалів: рекомендується застосовувати подвійний шар утеплювача. Листи мінвати і матеріал обшивки поділяються вітрозахисною плівкою. Утеплювач прикріплюється спеціальним клеєм, більш міцна фіксація може бути досягнута за допомогою тарілчастих дюбелів.

Для зовнішнього захисту стінового «пирога» необхідна пароізоляція всередині будівлі і його гідроізоляція з зовнішньої сторони.

Пароізоляція всередині будівлі і його гідроізоляція з зовнішньої сторони

Пароізоляція необхідна, щоб уникнути конденсації вологих парів всередині стін і їх попаданню в утеплювач. При проникненні вологи, мінеральна вата значно втратить свої теплоізоляційні якості, і будуть потрібні великі енерговитрати на додатковий обігрів будівлі. Плівку для гідроізоляції укладають зовні, з боку фасаду, це дозволяє захистити конструкцію стін від вітру і опадів. Для пароізоляції використовують фольговані матеріали, наприклад, пенофол, для гідроізоляції потрібно пергамін, можливе застосування мембранних дощок. Такі дошки в ході будівництва кріпляться будівельним степлерів, внахлест, а вузли потрібно ретельно проклеїти на стиках спеціальною стрічкою.

Зовнішня облицювання

Вініловий сайдинг

У дачних будиночках застосовуються вініловий сайдинг.

Вініловий сайдинг

Вартість його недорога, він не схильний до гниття, впливу гризунів, легкістю при виконанні робіт і зручністю в подальшій експлуатації (легко миється, виглядає акуратно), тривалим терміном служби. Часто застосовується для обшивки дачних будиночків або при бажанні забудовника знизити вартість обробки.

Металевий сайдинг

Застосовується для обшивки фасаду і металевий сайдинг , він відрізняється довговічністю, стійкістю до впливів і привабливим дизайном — створюється образ казкової хатинки.
Металевий сайдинг

Оцинкована сталь з полімерним покриттям не іржавіє, добре переносить перепади температур.

Блокхаус та вагонка

Обшивка вагонкою відрізняється рядом недоліків, властивим дерев’яним матеріалів – схильність до розсихання (розбухання), впливів жучків-короїдів. Застосовуються сучасні просочення, що знижують ефекти від шкідливих впливів і пожежонебезпека будови, роблячи можливі осередки загоряння самозатухающими.

Блокхаус та вагонка

До числа дерев’яних матеріалів для обшивки фасаду відноситься блокхаус, що імітує брус, який застосовується і для внутрішньої обробки, і для зовнішньої обшивки. Цей матеріал міцніше оциліндрованої колоди, він привабливий по дизайну, але з часом він все ж змінює свою форму, оскільки являє собою модифіковану вагонку.

Обшивка не повинна кріпитися в ході будівництва безпосередньо до каркаса.

Схема установки блок хауса

Для літніх будиночків таке рішення можливе, але якщо потрібно провести в такому будиночку в зимовий період навіть кілька днів, парові конденсати почнуть руйнувати деревину і зволожувати утеплювач. Для будівництва зимового будинку, зверніть увагу на хорошу вентиляція фасаду: для цього прибивають по всій поверхні бруски, за товщиною 30-40 мм, потім займаються виконанням робіт з облицювання стіни. Важливий розрахунок навантаження на фундамент і точна його заливка, тоді циркуляція повітря в зазорах для вентиляції дозволить конденсату вивітрюватися природним шляхом.

Цегла

Можлива обшивка фасаду облицювальною цеглою, але необхідний ретельний розрахунок значною в цьому випадку навантаження на фундамент та стіни, щоб конструкції витримали його вагу.

Схема обшивки фасаду облицювальною цеглою

Цей матеріал добре захищає від шкідливих впливів, але вартість такого облицювання відноситься до числа найбільш дорогих.

Плитка

Плиткова облицювання фасаду відрізняється надійністю і тривалим терміном служби, але кріпити плитку до дерев’яних елементів на клей не можна.

Плиткова облицювання фасаду

Технологія прикріплення плитки за допомогою саморізів дорога і трудомістка, якщо вибирати цей матеріал, потрібно точний розрахунок: необхідно визначити і кількість матеріалів і вартість робіт.

Штукатурка

Штукатурка стін також мало популярна в Росії через її недовговічності.

Штукатурка стін

Рекомендується використовувати технології штукатурки в три шари. Для штукатурки в один шар краще всього використовувати складу з портланд цементу, білого цементу (лайм) і піску. Щоб не виникло тріщин, краще додати фіброволокно.

Штучний камінь

Обшивка фасаду штучним каменем відрізняється привабливим дизайном, такий матеріал досить легкий по вазі і зручний в процесі укладання, не створює значного навантаження на фундамент.

Обшивка фасаду штучним каменем

Будинок, облицьований штучним каменем, виглядає дуже привабливо.

Термопанелі

Обшивка фасаду дерев’яних будинків термопанелями рекомендується в таких регіонах, де температура взимку опускається нижче 25 градусів.

Обшивка фасаду дерев’яних будинків термопанелями

Необхідно точно розрахувати міцність фундаменту на стійкість до додаткових навантажень. Для облицювання кріпляться додаткові кріплення, на них встановлюють утеплювач, потім стіни облицьовують клінкерними плитками.

Внутрішня обробка

Для внутрішньої обробки застосовують вагонку, древоволокнистые плити, можливий гіпсокартон, але він не виносить температур нижче нуля.

Обробка вагонконкой

Застосовувати його для робіт по обробці літніх будиночків, опалення яких взимку не планується — не можна.

Як бачимо, каркасна технологія будівництва оптимально поєднує якість і вартість. Пристрій стін каркасного будинку відмінно підходить для якісного утеплення житлового приміщення.

Необхідно ретельно спроектувати каркасний будинок, виконати точний розрахунок робіт для довговічності і надійності будинку.

Дана технологія відрізняється простотою робіт і дозволить забезпечити прийнятну, їх невисоку вартість.

Відео

У цьому відео ви можете дізнатися багато цікавого і нового про те, як уникнути помилок та побудувати правильні каркасні стіни.