Плінтус – це елемент інтер’єру, покликаний приховувати щілину між підлогою і стіною, щоб на неї не потрапляли бруд і пил. Крім того, плінтус надає підлоговому покриттю естетичний, завершений вигляд. Сьогодні в багатьох квартирах і будинках стало звичною справою укладати на підлогу керамічну плитку. Безумовно, і в цьому випадку для додання приміщенню стилістично закінченого вигляду ніяк не обійтися без плінтуса, і він повинен бути саме керамічним. Керамічний плінтус використовується для оформлення стиків поверхонь не тільки покритих плиткою, але і облицьованих іншими матеріалами.Зміст

 • Переваги застосування керамічного плінтуса
 • Основні характеристики
 • Як купити хороший плінтус
 • Монтаж керамічного плінтуса
 • ? Переваги застосування керамічного плінтуса

  Багато людей, бажаючи заощадити кошти, використовують в якості плінтуса керамічну плитку, якою був облицьований підлогу, розрізаючи її на шматочки потрібної ширини. Цей варіант не зовсім вдалий, адже такі саморобні плінтуси мають непрезентабельний вигляд: найчастіше зріз виходить нерівним, краю — гострими, і він виглядає неестетично. Крім того, при поганій обробці країв таких «плінтусів» про них легко можуть поранитися діти, а також домашні тварини.

  До підлоги, облицованному плиткою, підходить саме керамічний плінтус

  Професіонали, які виконують якісну роботу з укладання плитки, радять не економити на купівлі керамічних плінтусів, тим більше, що вони не такі дорогі. Крім декоративних якостей цей елемент оздоблення робить більш легким догляд за покриттям для підлоги з плитки, не залишаючи на обробний матеріал стін слідів від прибирання.

  Ефектне поєднання керамічного підлогового плінтуса з бордюрами і стельовими плінтусами

  Провідні європейські виробники плитки включають, як правило, в колекції своїй продукції відповідні плінтуси, так що, купуючи плитку, потрібно поцікавитися про їх наявність. Готовий керамічний плінтус для плитки виготовлений із закругленими краями і виглядає набагато витонченіше і акуратніше. Зазвичай він збігається по довжині з самою плиткою, але є компанії, які виробляють його в півтора-два рази довше. При такій довжині скорочується кількість швів, і укладена поверхня буде виглядати більш рівномірною. Керамічні плінтуси полегшують укладання плитки на підлозі під стіною, допомагають уникнути забруднення стіни в нижній частині.

  ? Основні характеристики

  Плінтус підлоговий керамічний виглядає естетично і відмінно поєднується з підлогою. Цей матеріал не накопичує бруд, стійкий до вологи, не утворює цвілі і грибків, тому він найчастіше застосовується в таких приміщеннях, як ванна, туалет або кухня.

  Керамічний плінтус у ванній — красиво і практично

  Плінтус для керамічної плитки володіє тими ж якостями, що і плитка:

  • стабільний в плані структури;
  • має високий показник міцності;
  • характеризується гідною твердістю;
  • володіє стійкою щільністю, що не дозволяє матеріалу деформуватися.

  Недолік у нього всього один – кераміка не витримує ударних навантажень, тому до даного матеріалу потрібно ставитися дбайливо під час монтажу і в процесі експлуатації.

  ? Як купити хороший плінтус

  Якщо фірма-виробник керамічної плитки подбала і в комплекті з плиткою йдуть також і плінтуси, то вони співпадають з нею по висоті, довжині і відтінку. Це зручно, адже при окремій покупці плінтуса можливі нестиковки цих оздоблювальних матеріалів або розбіжність за кольором і це буде виглядати не зовсім красиво. При купівлі плінтуса також потрібно поцікавитися, чи є в комплекті зовнішні і внутрішні куточки. Ці елементи виконують, на жаль, не всі компанії-виробники, а вони ой як потрібні, оскільки добре повторюють профіль плінтуса, закриваючи проблемні місця.

  Найбільш звичним плінтусом за формою є трикутний, який буває простим або рельєфним, а також може бути матовим або з глазур’ю. Останнім часом стали популярними плінтуси, в яких плавний фасад поєднується з вузькою підошвою. Модні і прямі европлинтусы висотою 15 мм із закругленою верхньою частиною. Вони дозволяють встановлювати меблі майже впритул до стіни, а ще зручні при розсувних дверях.

  Висоту плінтуса слід вибирати виходячи з висоти приміщення і дверного отвору. При високій стелі плінтус буде ширше, і навпаки.

  Для високих стель і плінтус повинен бути ширше

  За кольором керамічний плінтус для підлоги може відрізнятися від підлогового покриття максимально на один тон.

  Плінтус повинен поєднуватися за кольором з підлоговим покриттям

  Останнім часом багато підбирають плінтус не під колір підлогового покриття, а частіше під колір стін, що особливо властиво сучасним інтер’єрам. Така комбінація виглядає дуже ефектно.

  Сучасний інтер’єр з ефектними білими плінтусами

  ? Монтаж керамічного плінтуса

  От вже цей потрібний елемент інтер’єру придбаний, тепер не менш важливе завдання – встановити його правильно. У фабричного плінтуса верхній зріз, як ми вже говорили, округлений у вигляді фаски. Продається він, як правило, упаковками, але можна закупити і поштучно.

  У фабричного плінтуса верхній зріз округлений у вигляді фаски

  Завдяки тому, що по довжині плінтус зазвичай такий же, як плитка, його легко встановлювати щодо покладеної вже керамічній плитці. Для монтажу використовуються ті ж клейові суміші для укладання плитки. Суміш наносять рівномірним шаром (приблизно 3 міліметра) на внутрішню частину плінтуса, прикладаючи його до потрібного місця. Підбиваючи гумовою киянкою, верхню крайку вирівнюють зі стіною, домагаючись необхідного нахилу відносно підлоги. Ці дії повторюють до кожній плитці. Необхідні шви роблять за допомогою хрестиків. Витрата сухої клейової суміші становить в середньому 5 кг на один метр квадратний. За допомогою будівельного рівня потрібно перевірити рівність приклеювання кожної частини плінтуса.

  Наявні в комплекті куточки з’єднають плінтуса зовнішніх і внутрішніх кутах приміщення. Якщо кутів в комплекті немає, доведеться різати плінтуси рівно під кутом 45°, щоб вийшов рівний і акуратний шов. Найчастіше керамічною плиткою оброблена і сходи.

  Для сходів знадобиться плінтус г-подібної форми

  Для неї знадобиться г-подібний плінтус, складається з двох деталей. Для сходинок з фігурним карнизом і плінтус повинен мати фігурну проріз.

  Кутовий плінтус з фігурним прорізом для сходинок з фігурним карнизом

  Пам’ятайте: плінтус несе в собі дві основні функції – практичну і естетичну, тому вибір треба зробити обдумано, щоб він гармонійно поєднав декор підлоги і стін. Якщо керамічний плінтус буде поєднуватися з підлоговою плиткою, він не буде різати зорово кімнату на частини, а забезпечить підлозі цілісний і монолітний вигляд. А при правильній експлуатації і догляді прослужить не один десяток років.