Килим у вітальні на підлогу, фото: як правильно вибрати, фото наймодніших новинок в інтер’єрі

Килим у вітальні на підлогу, фото: як правильно вибрати, фото наймодніших новинок в інтерєріКилим – саме він здатний принести в будинок тепло і затишок, створять відчуття комфорту і стилю. Але для цього при їх виборі потрібно керуватися певними правилами, з урахуванням того, в яку кімнату вибирається виріб.

До підбору килима у вітальню потрібно ставитися особливо ретельно, адже саме ця кімната є місцем, де збирається вся сім’я і куди приходять гості.

Як правильно вибрати килим в зал на підлогу

Зміст статті

 • Як правильно вибрати килим в зал на підлогу
 • Килими на підлогу — фото наймодніших новинок в інтер’єрі

Вибираючи килим у вітальню слід дотримувати наступні правила:

 • Габарити килима повинні відповідати розмірам гостьової кімнати. Не варто вибирати занадто великий килим, коли підлогове покриття саме по собі красиво і якісно. У цьому випадку килим не приховати, а підкреслити красу підлоги. Але й занадто маленьке виріб ризикує опинитися куцим.
 • Форма або співвідношення сторін килима. Тут швидше треба говорити про вигляді килимового покриття. Тобто має килим квадратний, овальний вигляд або виконаний у вигляді доріжки. Цей параметр вибирається швидше за все з урахуванням форми кімнати. Якщо вона вузька і довга, то можна вибрати доріжку. В інших випадках все швидше залежить від індивідуальних перевагу і тієї стилістичної спрямованості, в якій оформляється кімната.
 • Матеріал, з якого виготовлений килим. Він може бути як натуральним, так і штучним. Але головне, щоб він був досить щільним. Інакше велика кількість людей, які топчуться по ньому швидко витруть його. А також слід враховувати, що натуральні матеріали, такі як шерсть, шовк, льон, віскоза – ідеально підходять для стилів, які мають на увазі під собою екологічність або шик з дорожнечею.
 • Висота ворсу. Навіть цей фактор варто врахувати інакше килим може створити безліч клопотів. Для вітальні краще всього підбирати середню висоту ворсу. Вона. з одного боку, створить достатній рівень комфортності для стоп, так і візуального сприйняття. З іншого боку, доглядати за нею буде не надто проблематично.
 • Колір. Основні вимоги, які слід враховувати при виборі кольору полягають у наступному. Чим темніше кімната, то вона менша за розміром, тим світліше потрібно підлога, а, отже, і килим. Те ж правило діє по відношенню до кольоровим, дуже яскравим килимах. Їх можна покласти на підлогу тільки в добре освітлених просторих кімнатах. Інакше вони можуть виявитися занадто зухвалими і яскравими.
 • Принт. Малюнок на килимі також дуже важливий. Тут все прив’язане до: формою і розмірам кімнати, а також дизайну її оформлення. Якщо кімната невелика, то краще віддати перевагу не дуже помітний малюнок середній або невеликий за розміром. Якщо ж кімната має простір, то тут вибір набагато більше.

ВАЖЛИВО: слід обов’язково дотримуватися цих вимог, інакше можна отримати дискомфортне, з точки зору психологічного комфорту, простір. А в гостьовій кімнаті це не буде сприяти ні спілкування, ні душевної рівноваги.

Але це не все, що потрібно знати для вибору вироби на підлогу.

УВАГА: дуже важливо для стилістичної єдності простору вітальні зберігати одноманітність килима і всього іншого простору.

 • Класичний, арт-нуво, швейцарське шале – тут чудово будуть виглядати класичні орнаменти, виконані в спокійних м’яких тонах бежевого, коричневого, жовтого, вохряно, кавового і білого тонів.
 • Прованс, шеббі-шик – для такого стилю у вітальні обов’язково вибирати максимально м’які килими в ніжних пастельних тонах фіалкового, лавандового, фісташкового, ніжно-жовтого, коралового кольору. Орнамент може бути рослинний або відсутні зовсім. Але головне – ніяких геометричних і різких ліній.
 • Модерн – різноманітні кольори, але акцент у цьому випадку треба робити на незвичайному принті. Тут краще всього зіграє килим, на якому буде красуватися великий орнамент у вигляді одного або декількох бутонів на вигнутому стеблі. І все це повинно розміщуватися на всій площині килима.
 • Хай-тек, лофт – тут геометрія і яскраві кольори сплітаються гармонійним чином. Тим більше, що вітальня для таких експериментів підходить якнайкраще. На підлозі можна розташувати зигзагоподібний килим, чиї лінії буту утворені яскравими контрастними кольорами, наприклад, червоний + чорний або жовтий + фіолетовий.

ЗВЕРНУТИ УВАГУ: на те, що натуральні матеріали сприятимуть більшій комфортності, якщо існує звичка ходить босоніж. Вовна, натуральний шовк або віскоза сприятимуть формуванню приємних тактильних відчуттів. До того ж вийде розрядити нагромаджена статичну електрику.

Але також важливий існують килими, що імітують в’язане полотно. На даний момент це один з останніх трендів, що виявляє себе у багатьох модних каталогах європейських, азіатських і американських дизайнерів.

Килими на підлогу — фото наймодніших новинок в інтер’єрі

Сучасна індустрія дозволяє реалізувати найоригінальніші ідеї в найсучасніших або навпаки традиційних матеріалах. Так, на сьогоднішній день існує маса трендів і напрямків у моді на килими.

Для сучасної вітальні підійде килим має непросто геометричний малюнок, а скоріше навіть як би розкроєний на окремі частини, кожна з яких виконана у своєму кольорі і зі своєю індивідуальною фактурою. Килим у вітальні на підлогу, фото: як правильно вибрати, фото наймодніших новинок в інтерєрі

Якщо вітальня оформляється в етнічному стилі, то варто придивитися до килими, на яких розташовані національні мотиви.Килим у вітальні на підлогу, фото: як правильно вибрати, фото наймодніших новинок в інтерєрі

Стиль хай-тек сприйме килими в основі яких буде геометрія, причому в будь-якому прояві. Для такого випадку краще вибирати вироби, матеріалом для якого служать синтетичні волокна, причому краще, якщо це найсучасніші матеріали.Килим у вітальні на підлогу, фото: як правильно вибрати, фото наймодніших новинок в інтерєрі

Для вітальні в екостилі або сільському стилі підійдуть найпростіші вироби. За ним відразу повинно бути зрозуміло, що матеріалом для них слугували природні волокна. До того ж часто такі килими мають не ворс, а фактуру в’язаного або плетеного полотна. Так досягається ефект максимальної близькості до природи і на селі.Килим у вітальні на підлогу, фото: як правильно вибрати, фото наймодніших новинок в інтерєрі

Килим у вітальні на підлогу, фото: як правильно вибрати, фото наймодніших новинок в інтерєрі

Важливо пам’ятати, що незважаючи на найсучасніші тенденції, вибираючи килим у вітальні, саме для всіх членів сім’ї він повинен бути привабливий і комфортний, так як це загальна зона відпочинку і проведення часу.