Скільки людей, стільки й думок! Цей вислів як не можна краще описує ставлення будівельників і ремонтників до такої непотрібної, як може здатися на перший погляд речі, як основа під лінолеум. Суперечки не вщухають, а пристрасті все більше загострюються і вже ніхто не може дати точної відповіді, чи потрібна підкладка чи ні? Давайте розвінчаємо всі міфи прямо зараз остаточно і безповоротно.

Коли потрібно укладати основу під лінолеум

Зміст

 • Що являє собою підкладка
 • Види підкладки під лінолеум
 • В яких випадках підкладка під лінолеум обов’язкове
  • Холодна підлога
  • Нерівна підлога
  • Безосновний лінолеум
 • Коли можна обійтися без підкладки
 • ? Що являє собою підкладка

  Підкладка — це ізоляційний матеріал, який виключає можливість дотику підлогового покриття (в нашому випадку лінолеуму) з основою підлоги.

  Цей будівельний матеріал покликаний виконувати відразу три функції:

 • Компенсація нерівностей. Дуже часто лінолеум укладають поверх бетонної стяжки, яка не завжди відрізняється ідеально рівною поверхнею. Горбки, западинки, тріщинки — все це може стати причиною для швидкого зносу нового ПВХ-покриття. Підкладка ж покликана компенсувати всі вади, збільшуючи тим самим термін служби лінолеуму.
 • Утеплювач. Якщо під основою підлоги розташоване підвальне неопалюване приміщення або куплений лінолеум не має спеціального утеплювального шару, то підкладка цілком може виконувати роль теплоізолятора.
 • Звукоізолюючий шар. Підкладка відмінно поглинає звуки, що лунають з нижніх поверхів. Ця якість особливо актуально для багатоквартирних будинків старої споруди або готельок, де навіть звук води, що ллється з крана води чутний відразу на трьох поверхах.
 • ? Види підкладки під лінолеум

  • підкладка пробкова під лінолеум

  Вже з самої назви зрозуміло, що даний тип підкладки виготовлений з пробки, вірніше з подрібненої пробки, яка в плані теплопровідності і шумопоглинання є чи не найкращим варіантом для укладання лінолеуму. Правда, є у такої підкладки і мінуси — досить висока ціна і «м’якість». Що мається на увазі під другим мінусом? Пробка — м’який матеріал, який під ногами дуже приємно пружинить, але ось під меблями він пружинить вже не так приємно, адже саме невисокі показники жорсткості пробки і є причиною деформації лінолеуму під важкою шафою, диваном або комодом.

  Коркова підкладка під лінолеум

  • джутова підкладка

  Складається з натурального джутового волокна, стійкого до загнивання, горіння і пліснявіння. Вартість такого «природного» задоволення також досить висока, тому даний тип підкладки не дуже популярний в Росії.

  • лляна підкладка

  Це 100% — екологічно чистий матеріал, виконаний з льону. Але найкраща основа — це основа з суміші льону, вовни і джуту. Вона міцна, в міру жорстка і дуже щільна, що дозволяє забути назавжди про холодну підлогу. До того ж цей матеріал обробляють протигрибковими препаратами і антипренами, так що ви можете не турбується про те, що через пару років під вашим лінолеумом з’явиться ціла колонія нежданих гостей.

  Підкладка з суміші джуту, вовни і льону

  • спінена підкладка

  Це самий популярний тип підкладок в Росії, адже його ціна, порівняно з іншими видами, мікроскопічно мала. До того ж піноізол або ізолон (спінений матеріал для підкладки) володіє відмінними теплоізоляційними властивостями. Але фахівці не рекомендують використовувати вспененную основу під лінолеум і ламінат, так як підлога у цьому випадку придбає додаткову пружність і м’якість, що стане причиною швидкої втрати зовнішнього виду підлогового покриття. Така підкладка з часом обов’язково помнеться і буде негарно випирати на поверхні підлоги.

  Піноізол — матеріал, вкрай не підходить для укладання на нього лінолеуму

  Господарі цієї квартири, напевно, вже пошкодували про те, що постелили новенький лінолеум на спінену основу

  ? В яких випадках підкладка під лінолеум обов’язкове

  Насправді таких випадків небагато, але все ж вони є.

  ? Холодну підлогу

  Холодний стать — це перша причина, по якій ви просто зобов’язані постелити підкладку під час укладання лінолеуму. Як вже говорилося вище, підкладка захистить підлогу від холоду, що надходить з підвалу, вона стане своєрідною перепоною на шляху підступного і злого протягу. Не економте на власне здоров’я та здоров’я своїх близьких — купуйте якісну джутову основу або основу з суміші джуту, льону і вовни — така тепла «одяг» для підлоги сподобається не тільки йому, але і вашим ніжкам.

  ? Нерівна підлога

  Напевно жоден господар власного житла в Росії не може похвалитися ідеально рівною підлогою. Звичайно, при певній частці вправності і досвіду, можна зробити стяжку практично бездоганною, але все ж… Невеликі, ледве помітні западинки або горбки все-одно будуть, і від цього нікуди не дітися. Підкладка покликана приховати ці недоліки, усунути їх і дати можливість лінолеуму лежати так, ніби він лежить не на холодному бетоні, а на теплому каліфорнійському пляжі.

  ? Безосновний лінолеум

  Є такі види лінолеуму, які випускаються без основи, тобто таке покриття складається лише з одного шару. Безосновний лінолеум, на жаль, не може самостійно забезпечувати підлогу теплом, тому під нього обов’язково потрібно укладати підкладку.

  ? Коли можна обійтися без підкладки

  Щоб не розводити зайву демагогію, зазначимо, що всі інші випадки (окрім двох описаних вище) передбачають укладання лінолеуму без підкладки. До таких випадків можна віднести настил лінолеуму на старе підлогове покриття і укладання лінолеуму на спіненої або джутовою основі.

  У першому варіанті перш ніж проводити роботи по настилу лінолеуму, слід ретельно перевірити старе покриття на наявність на ньому вад, відколів, тріщин та інших дефектів, які можуть стати причиною швидкого зносу нового лінолеуму.

  У другому випадку взагалі все гранично просто: багатошаровий побутовий лінолеум вже має основу, яка може скласти цілком здорову конкуренцію підкладці. Таке покриття складається з декількох шарів: скловолокна, просоченого пастою ПВХ і підкладкою із тканини, джуту, спіненого ПВХ або поліестеру. Найоптимальніша для російської дійсності основа спінений полівінілхлорид. Він має такий же коефіцієнт температурного розширення, що і верхній шар підлоги, а значить, в разі нагрівання лінолеум не зазнає деформацій.

  Лінолеум на джутовою основі — прекрасна альтернатива підкладці

  Велике значення має і спосіб нанесення основи лінолеуму на скловолокно. При хімічному способі нанесення підкладка буде м’якою і пружною, що стане причиною появи на поверхні покриття вм’ятин від важкої меблів. Механічний спосіб повністю виключає подібні казуси, тому і є найбільш підходящим.

  Підіб’ємо підсумки: лінолеум на основі з джуту, ПВХ і тканини чудово впорається і самостійно, ніякі підкладки йому не потрібні. А ось безосновний лінолеум обов’язково повинен укладатися на спеціальні теплоізолюючі підкладки. Так само підкладка знадобиться і в тих випадках, якщо підлога в квартирі є провідником холоду і протягів або на ньому є невеликі нерівності.