Конденсаторний мікрофон — що це таке: пристрій, плюси, мінуси

Конденсаторний мікрофон — що це таке: пристрій, плюси, мінуси Конденсаторний мікрофон — унікальний пристрій для запису звуку. В основному використовується для студійного запису. В даний час цей пристрій отримало широке поширення і повсюдно використовується в музичній індустрії.

Своєрідність конденсаторного мікрофону

Зміст статті

 • Своєрідність конденсаторного мікрофону
  • Принцип дії
  • Види мікрофонів
   • Гомоэлектретные мікрофони.
   • Гетероэлектретные мікрофони
 • Переваги і недоліки конденсаторних мікрофонів
  • Плюси
  • Мінуси

Цей пристрій придбало популярність, завдяки своїм унікальним якостям, які Конденсаторний мікрофон — що це таке: пристрій, плюси, мінусизабезпечують високу якість звукозапису.

Великий динамічний діапазон дозволяє записувати звуки різної частоти, не втрачаючи якості на високих ділянках спектру, так і на низьких.

Завдяки цій властивості, музичні інструменти, записані з допомогою такого мікрофона, звучать найбільш глибоко, зберігаючи всю глибину. Крім цього, пристрій має рівномірної АЧХ, що забезпечує амплітудний баланс на всьому спектрі, без втрат на якій-небудь ділянці.

Принцип дії

Процес звукозапису заснований на властивості електричного конденсатора. Він складається з двох обкладок, одна з яких створена з еластичної плівки.

Під час дії спрямованих звукових хвиль (голосу або музики) м’яка обкладка вібрує, тим самим змінюючи ємність конденсатора. Зміна ємності конденсатора дозволяє модулювати постійний сигнал відповідно до зміни зовнішніх хвиль.

Отриманий АМ сигнал буде містити інформацію про записаному звуці в огинаючої.

ВАЖЛИВО! Для запису конденсатор повинен бути заряджений, іншими словами, до мікрофону має підводитися напруга.

Зазвичай використовується технологія фантомного живлення. Вона полягає в тому, що корисний сигнал передається по тим же каналам і каскадам, що і живляча напруга.

Види мікрофонів

Конденсаторний мікрофон — що це таке: пристрій, плюси, мінусиКрім конденсаторного мікрофона, також існують пристрої з однаковим принципом дії. Вони називаються електретними мікрофонами. Вони бувають двох типів.

Гомоэлектретные мікрофони.

Відмінність даних пристроїв у тому, що мембранна плівка поміщається в зазор конденсатора або на обкладку. В результаті при дії звукових хвиль, мембрана зміщується, і напруга з конденсатора змінюється в відповідності з частотою акустичного сигналу.

Зазвичай в конструкцію включають попередній підсилювач, виконаний на транзисторі, так як вихідний сигнал виходить занадто слабким і висока ймовірність зашумлення.

Гетероэлектретные мікрофони

Відрізняються від гомоэлектретных тим, що мембраною є гетероэлектретная стінка. При впливі спрямованих звукових хвиль на поверхні виникають заряди різної полярності. Їх реєстрація здійснюється електродами, розташованими на поверхні цієї плівки.

Переваги і недоліки конденсаторних мікрофонів

Плюси

 • Динамічний діапазон. Головною перевагою пристроїв, побудованих за такою технологією, Конденсаторний мікрофон — що це таке: пристрій, плюси, мінусиє великий діапазон. Він дозволяє отримати запис звуку на повному спектрі частот без обрізання верхніх або нижніх частот.
 • Рівномірна АЧХ. Ця властивість забезпечує відсутність спотворень на виході пристрою.

Довідка. АЧХ — амплітудно-частотна характеристика, вона показує залежність зміни амплітуди сигналу на частотному діапазоні. Ця характеристика повинна бути найбільш рівномірна, щоб уникнути зниження сигналу на одній ділянці і підвищення на іншому. Так як це спотворює саму природу сигналу.

 • Швидкість зміни характеру хвилі. Високе значення цього параметра дозволяє уникнути втрати інформації при записі.

Мінуси

 • Вимогливі у зверненні. Через властивості конструкції дані мікрофони надзвичайно чутливі до навколишнього оточення. Підвищена вологість повітря або перепад температури здатні змінити якість звукозапису через спотворення АЧХ.
 • Великий вплив сторонніх шумів. З-за широкого діапазону на запис, крім корисного сигналу, потрапляють сторонні шуми. Найчастіше ця проблема усувається наявністю підсилювача на виході мікрофона. Однак при детальній обробці на спектрі, можуть виявитися шуми. Щоб уникнути цього недоліку запис слід робити в звукоізольованому приміщенні.
 • Висока вартість. Якісні пристрої дорогі у виробництві, і коштують досить дорого. В домашніх умовах зробити якісний мікрофон не представляється можливим.