Зміст

 • Відмінні риси конструкції і принцип її функціонування
 • Особливості складання та установки

Сьогодні комфорт та зручність є важливими елементами нашого повсякденного життя. Цей фактор безпосередньо стосується автолюбителів, які часто намагаються забезпечити найкращі умови для утримання своєї машини. Надійне зберігання в цьому випадку здатний забезпечити добре обладнаний гараж з добротними воротами.

Зручні і практичні секційні ворота

Однак багато автовласників задаються питанням про те, які ворота краще вибрати, щоб вони були зручні і практичні. У результаті не всі роблять правильний вибір.

Найкращим варіантом у цьому плані є секційні ворота. Цей тип виробу дійсно зручний, при цьому для нормального функціонування він вимагає особливої уваги при встановленні та експлуатації.

Тому для того, щоб їх правильно самостійно зібрати і встановити, слід знати, як влаштований і діє конструкція секційних воріт.

Відмінні риси конструкції і принцип її функціонування

Секційні ворота – це сучасний винахід, який представляє собою полотно, що складається з секцій, металевих панелей, з’єднаних між собою спеціальними петлями. Завдяки такому пристрою суцільний стулки і підйомно-силового механізму гаражних воріт забезпечується ефект рухливості. В результаті ворота відкриваються плавно, при цьому ви будете приємно здивовані зручністю при їх використанні.

Тепер ви можете забути про обов’язком отворении стулок і додаткових замків, як при орної конструкції, адже можна за допомогою легкого руху руки підняти полотно вгору та відкрити ворота. Пристрій такого типу гаражних воріт являє собою досить просту і в той же час ефективну підйомну систему. Ворітної полотно на підшипникових роликах встановлюється в кутові металеві напрямні, які монтуються з боків гаражного отвору.

Конструкція напрямних для секційних воріт

Коли ворота відчиняються ручним шляхом, секційна стулка піднімається і закочується під стелю в горизонтальному положенні. Для більшої зручності більшість гаражних воріт секційного типу облаштовується автоматичним приводом. Пристрій цих приводів може бути двох типів.

 • Перший механізм – це торсіонна система, яка найбільш поширена і часто використовується для обладнання звичайних домашніх воріт. Цей привід встановлюється на стелі в центральній частині в декількох метрах від прорізу і принцип його дії досить простий. Привід безпосередньо з’єднаний з воротним полотном спеціальним тросом. Для надійного кріплення у верхній частині секційної стулки монтується тяговий важіль. При запуску автоматики трос тягне важіль і саме полотно, відчиняючи ворота і заводячи їх під стелю.

Секційні ворота з електричним приводом

 • Другий тип – це навальний привід, який встановлюється з однією з сторін верхнього торсіонного валу. Сам вал кріпиться над полотном воріт, прямо над гаражним отвором. Навальне автоматика приводить в рух ворота, обертаючи вал за допомогою силового впливу.

Навальний тип приводу воріт

Додатково такий мотор має посилену ланцюгову систему, яка може відкривати ворота навіть за відсутності електроенергії.

Такий привід дозволяє відкривати ворота при відсутності електрики

Найчастіше така автоматика не використовується в домашніх гаражах, оскільки вона могутніше попереднього типу виробу, більш дорога і призначена для великих масивних воріт. Тому цей привід найчастіше встановлюється в ангарах великих і громадських гаражах.

Ці типи автоматичних приводів можуть бути обладнані спеціальними опціями, наприклад, можливістю дистанційного керування. Однак при тому, що така система забезпечить найвищий рівень комфорту, вона буде найбільш дорогою, і її вартість може сягати кількох тисяч доларів. Відмінною рисою будь-яких підйомно-секційних воріт є також запобіжні пристрої у вигляді балансують пружин і храповых муфт.

Торсіонний привід воріт

Такі елементи забезпечують автоматичну зупинку руху полотна воріт при виникненні непередбачених обставин. Ця функція дуже важлива для підйомно-поворотного механізму, оскільки загальна вага конструкції може становити близько 100– 300 кг.

Конструкція воріт з секційним полотном проста

Як бачите, конструкція воріт з секційним полотном проста і принцип її дії зрозумілий. Головними перевагами таких воріт є:

 • Економія місця. На відміну від орних конструкцій, полотно заводиться під стелю при відкритті, економлячи простір в гаражі.
 • Довговічність і підвищена теплоізоляція. Сендвіч-панелі, з яких складається ворітної полотно, збираються та скріплюються між собою за особливими технологіями. На сьогодні існує кілька типів таких панелей. Найчастіше використовуються моделі з двома стінками і пенополіуретановим наповненням в якості утеплювача. Ці деталі виготовляються з алюмінію або сталі з полімерним покриттям, яке захищає від появи корозії та іржі. Високий рівень теплоізоляції забезпечується еластичними ущільнювачами, які щільно скріплюють сендвіч-панелі між собою, крім найменші щілини.
 • Універсальність. Ворота з такої конструкції можна встановлювати як у великих промислових, так і в маленьких домашніх отворах.
 • Зручність і простота у використанні. Обладнавши підйомно-секційні ворота з автоматикою датчиками руху, ви зможете відкривати гараж, навіть не доторкаючись до нього. Щоб кожен раз не відкривати повністю всі ворота, можете встановити полотно з вбудованою хвірткою. Однак вартість такого виробу буде десь на 30% вище, ніж стандартні моделі.

Ворота з хвірткою

Повністю спорудити своїми руками ворота з такою конструкцією буде досить складно, тому краще придбати вже готовий комплект, який без проблем можна зібрати і встановити самостійно. Головне в цьому випадку розуміти, що працездатність воріт буде залежати від точності вимірювань, рівності і якості монтажу. При проведенні будь-яких самостійних робіт потрібно ретельно дотримуватися інструкції.

Особливості складання та установки

Перед купівлею комплекту підйомно-поворотних воріт обов’язково виміряйте отвір. Проводите цю процедуру уважно, і краще використовуйте різні вимірювальні прилади, не тільки рулетку. Враховуйте, що для підйомно-секційних воріт величина притолоки повинна бути близько 2 метрів.

Розміри дверного отвору для гаражних воріт

Після придбання виробу, перед початком його складання вивчіть детально схему, яка додається до комплекту. Ви повинні розуміти всі нюанси функціонування конструкції гаражних воріт.

Схема елементів конструкції воріт

Потім підготуйте інструменти для монтажу, до їх складу повинні входити:

 • електродриль;
 • будівельний рівень;
 • шуруповерт.

Тільки після цього можете приступити до складання. Враховуйте, що всі кріплення у вигляді анкерів, кронштейнів і дюбелів часто додаються в комплекті вироби, проте краще придбати аналогічні деталі додатково на випадок, якщо якихось елементів не вистачить.

 • В першу чергу зберіть по інструкції напрямні.

Напрямні для секційних воріт

 • Потім проробіть отвори електродрилем зі свердлом по бетону у відповідних місцях по боковинам отвору. Встановіть напрямні з двох сторін отвору, закріпивши їх дюбелями. Верхні горизонтальні напрямні зміцніть кронштейнами. Перевірте рівність сторін рівнем.
 • Зберіть саме ворітної полотно, з’єднуючи між собою сендвіч-панелі петлями і ущільнювачами. Закріпіть з боків полотна ролики, прикручуючи їх шурупами з набору. Вставте полотно з роликами в напрямні.
 • Потім встановіть вал з пружинами і додатковими елементами.

Установка підйомних пружин

 • Тепер встановіть автоматику, якщо вона передбачається. Для цього прикріпіть привід на кронштейнах до стелі і проведіть трос до важеля на створі. Акуратно проведіть електропроводку по кутах між стіною і стелею, зміцнивши її невеликими власниками. Якщо у вас навальне пристрій, вмонтуйте його по інструкції на крайню частину валу.

Вид воріт зсередини

 • На закінчення встановіть заглушки, додаткові замки і ручки. Перевірте працездатність готових гаражних воріт.

Таким чином, система функціонування гаражних воріт з підйомним механізмом полегшить вам життя. Але для того щоб правильно її встановити у себе в гаражі, враховуйте величину отвору і перевіряйте рівність монтажу всіх деталей. При необхідності зверніться до фахівців, які краще розбираються в конструкції цього виробу.