Коркова підкладка під ламінат виконує функції захисту покриття підлоги від передчасного настання зносу матеріалу і негативного впливу зовнішніх факторів. З необхідністю розміщення цього елемента під укладаються на підлозі кімнати дошки ламінату стикаються всі, хто вибрав цей тип покриття. Однак, саме корковий матеріал останнім часом отримує все більше позитивних відгуків та рекомендацій від споживачів. Чим же він відрізняється від аналогів та для чого він потрібен? Обговоримо це питання докладніше.

Зміст

 • Суть коркової підкладки та її особливості
 • Причини укладання пробкової підкладки під ламінат
 • Класифікація пробкових підкладок
 • Висновки
 • ? Суть коркової підкладки та її особливості

  При виготовленні коркової підкладки під ламінат в якості вихідної сировини використовують крихту кори коркового дуба, яка за допомогою суберіна (клейка складова самої кори) або його аналогів спресовується у форму листа необхідної товщини. За формою випуску матеріал може представляти собою рулон коркової підкладки або набір аркушів.

  Мінімальна товщина коркової підкладки, що випускається в рулоні, становить 2 мм, в аркушах – 4 мм. Універсальна товщина, яку повинна мати підкладка під ламінат (коркова), – 3мм.

  Як і будь-який матеріал, що застосовується в будівельній справі, пробкова основа під ламінат має свої плюси і мінуси. До плюсів, які дає укладання пробкової підкладки під ламінат, відносяться:

  Екологічна чистота матеріалів (відсутність виділення токсинів і алергенів).

  Тривалий термін експлуатації, що дозволяє використовувати один шар матеріалу під кілька змін настилу ламінату або паркету.

  • Мінімальний вагу матеріалу.
  • Простота у розкрої матеріалу і процес його укладання.
  • Стабільність якісних параметрів по всім категоріям.
  • М’якість матеріалу, що гарантує відсутність у ньому тріщин.
  • Висока ступінь опірності загоряння та розповсюдження полум’я.
  • Висока ступінь ізоляції, завдяки пористості пробки.

  До того ж, при грамотному укладанні з попередньою обробкою матеріалу антисептиками, він не піддається розростання грибка.

  Крім перерахованих плюсів, є і мінуси, перелік яких значно коротшим від попереднього. Однак навіть один проти факт може вплинути на ухвалення рішення про покупку. Тому важливо зважити всі «за» і «проти». Отже, до негативних якостей коркової основи підлога ламінат відносять її високу вартість і неможливість використання в системах покриття типу «тепла підлога».

  І якщо в першому випадку питання вирішується простим підрахунком співвідношення вартості до терміну експлуатації та якісним характеристикам, то для системи «тепла підлога» потрібен інший тип матеріалу, так як пробка буде направляти тепло у зворотний бік. Пробкова основа може використовуватися для таких систем, якщо буде мати основу з фольги, однак, у такому випадку це буде елемент системи для збереження тепла.

  ? Причини укладання пробкової підкладки під ламінат

  Питання про те, чи існує, в принципі, потреба в укладанні коркової підкладки під ламінат, і яка її мета при настільки високій вартості, задають повсюдно. Адже асортимент можливих матеріалів, що позиціонуються як основа під ламіновані дошки, досить широкий, і більшість позицій мають прийнятну ціну. Проте варто пам’ятати, що при високій ціні корковий матеріал має значний ряд переваг, які не властиві іншим продуктам.

  Сама по собі підкладка, незалежно від матеріалу виготовлення, є обов’язковим елементом при настилання ламінатного статевого покриття. При її відсутності переважна більшість виробників навіть не дають гарантій на достатній термін експлуатації підлоги. З чим це пов’язано?

  Якщо при проведенні ремонту, що включає зміну підлог, власник приміщення має намір довго користуватися кінцевими результатами, все має встановлюватися відповідно до технології. Необхідність укладання бази під ламінат обумовлена виконанням функцій:

  • Оптимізації теплотехнічних характеристик підлоги приміщення.
  • Згладжування незначних існуючих недоліків поверхні, що забезпечує нормальний процес укладання ламінату, без пошкоджень замкових механізмів.
  • Перешкоджання забруднення замкової системи дощок пилом, яка може підніматися від стяжки підлоги приміщення.
  • Створення бар’єра для проникнення у ламінат вологи, що виділяється від основи.
  • Оптимізації механічного навантаження на підлогу.
  • Мінімізації шумових подразників, що виникають при ходьбі, падіння предметів.

  У зв’язку з обов’язковою умовою наявності підкладки при укладанні ламінату, велика частина виробників займається виготовленням даної складової в параметрах, найбільш придатних до їх продукції. Існує навіть окремий, можна сказати, елітний варіант, у якого панелі йдуть зі відразу закріпленою на них основою. Природно, остаточний вибір матеріалу, товщини коркової підкладки, форми випуску та виробника залишається за споживачем, всі матеріали універсальні і підходять один до одного.

  Рада!
  Купуючи дошки для настилу ламінату в приміщенні, корисно ознайомитися з рекомендаціями, які дає їх виготовлювач, так як саме виробник найкраще може порадити тип матеріалів до власного продукту.

  ? Класифікація пробкових підкладок

  Сам факт існування поділу коркової бази на типи пов’язаний з тим, що умови експлуатації настилу в різних приміщеннях можуть значно відрізнятися. Причому, в даному випадку не беруться до уваги варіанти, при яких ламінат часто піддається впливу вологи. Навіть при укладанні в стабільно сухому приміщенні можуть бути свої нюанси. А в залежності від них, варто правильно визначити оптимальний тип підкладки.

  Класифікація підкладок під ламінат з пробки виглядає таким чином:

  • Звичайна технічна пробка.
  • Бітумно-корковий матеріал.
  • Еластичний гумово-корковий матеріал.

  Звичайна технічна пробка використовується для укладання на давно залитий, добре відполірований, сухий бетонну підлогу. Причому за відсутності на поверх нижче приміщень підвищеної вологості, можна обійтися без гідроізоляції. Якщо ж такі є, необхідно попередньо укласти шар поліетилену.

  Бітумно-корковий матеріал, виготовлений з коркового дуба в суміші з бітумом, застосовується при укладанні ламінату в більш високому рівні вологості бетонної основи. Наприклад, якщо підлога залитий відносно недавно, він протягом декількох років стабільно буде віддавати вологу. Щоб уникнути згубного впливу води на ламінат з тильного боку, прийнято використовувати підкладку з суміші пробки і бітуму.

  Еластичний гумово-корковий матеріал створюють при змішуванні коркової крихти і каучуку. Властивості гуми у складі матеріалу дають можливість для використання даного типу в системі «тепла підлога». Матеріал володіє відмінною ступенем гідроізоляції і поглинає шум. Такий тип коркової підкладки під ламінат товщі 3 мм, що посилює її властивості згладжування шорсткостей.

  Всі описані види коркової підкладки випускають в рулонах і аркушах.

  ? Висновки

  Замислюючись про придбання ламінат-комплекти для підлоги, варто врахувати, настільки ви багаті, щоб купувати двічі? Адже при відсутності підкладки або при її низькій якості, що загрожує розривами, ламінату загрожує цілий перелік негативних впливів, починаючи від грибка і закінчуючи размоканием від вологи, що йде від підлоги.

  Саме тому термін економії в питаннях будівництва та ремонту передбачає не меншу вартість, а більший набір необхідних якісних характеристик і більш тривалий термін експлуатації. З такою позицією якраз і пов’язана зростаюча популярність коркової підкладки.