Всупереч твердженням виконроба у виконанні Михайла Пуговкіна (Операція «И»), натуральна пробка має не стільки африканське, скільки європейське походження. Ареал зростання вічнозеленого коркового дуба — вузька смуга вздовж європейського і африканського узбережжя Середземного моря. І тільки в Португалії, центральної і південної Іспанії корковий дуб зустрічається далеко від моря. Світовий лідер з видобутку пробки та виробництва виробів з неї — Португалія. Швидше за все, коркове покриття для підлоги в салоні, який ви відвідали — родом з Піренеїв.

Зміст

 • Властивості пробкового покриття
 • Технології обробки пробки
 • Конструкція і різновиди підлогового покриття
 • Нюанси оздоблення підлоги пробкою
 • Дорослі з задоволенням будуть відпочивати на теплому м’якому підлозі

  ? Властивості пробкового покриття

  Кора коркового дуба — природний матеріал, що володіє справді унікальними властивостями. Її питома вага лише 200 кг/м3, адже 90% обсягу займають непроникні для повітря і води порожнини, заповнені газом. При цьому пробка дуже міцна, еластична і, деформуючись, потім відновлює первинну форму. А ще пробка буває чоловіча і жіноча. Корковий дуб, як і інші види дубів, росте повільно. Перший раз кору можна зняти тільки, коли дереву виповнюється чверть століття. Цей урожай не відрізняється високою якістю: пробка крохкая і годиться тільки в якості пакувального засипного матеріалу. Таку пробку називають «чоловічою». Наступного разу верхній шар кори зі стовбура дуба можна буде зняти тільки через дев’ять років. Зате отриману сировину буде володіти високою якістю, мати однорідну і міцну структуру. Це «жіноча» пробка.

  Натуральна пробка досить широко використовується в будівництві в якості звукоізолятора і утеплювача, декоративного матеріалу для обробки стін і, звичайно, покриття для підлоги. Перерахуємо основні властивості, що забезпечують чималу популярність корковим підлог:

  • Пробка витримує дуже великий тиск на стиск. Під впливом навантаження в покритті утворюється вм’ятина. Після того, як ніжку важкого столу або каблук-шпильку приберуть, через деякий час підлогу знову стане рівним.
  • Коркове покриття стійке до стирання. По ньому можна безбоязно ходити у вуличному взутті, слідів і подряпин не залишиться. Завдати йому шкоди можна, лише навмисно: подряпати або розрізати гострим ножем. Такі підлоги придатні не тільки для житла, але і для приміщень громадського призначення з високою інтенсивністю руху: в холах і залах готелів, ресторанів, офісних і торгових будинків.
  • Пробка — один з кращих будівельних теплоізоляторів. Господарям пробкових підлог не потрібні тапочки, босоніж ходити приємніше. Малюків можна сміливо пускати повзати по ньому, старші діти, та й дорослі теж не відмовляться повалятися на теплому м’якому підлозі.
  • Пробка поза конкуренцією щодо всіх інших будівельних і оздоблювальних матеріалів по тактильним відчуттям: м’яка, тепла, шовковиста на дотик.
  • Коркове покриття для підлоги не піддається впливу вологи. Його спокійно можна застосовувати у ванних кімнатах, кухнях, прихожих.

  Теплий пробкова підлога у ванній не боїться води. Можна заощадити на электрообогреве.

  • Високий рівень шумопоглинання — також відмітна властивість пробкових підлог. Вони не тільки усунуть відлуння в житловому приміщенні, але і зможуть забезпечити ідеальну акустику в приміщенні домашнього кінотеатру, музичному салоні, звукозаписної студії.
  • Матеріал не ковзає незалежно від типу взуття, пружинить при ходьбі.
  • Пробка не горить, руйнується тільки, вміщена у відкрите полум’я. Під впливом високих температур і вогню не виділяє шкідливих речовин.
  • Гіпоалергенний матеріал, рекомендується для застосування в дитячих і медичних установах. Не приносить занепокоєння астматикам та алергікам.
  • Пробка не боїться впливу органічних розчинників, більшості кислот і лугів. Не вбирає масел і жирів. Забруднення (крім, звичайно, чорнила) легко змиваються з поверхні.
  • Матеріал не накопичує статичну електрику, відповідно, не притягує пил.
  • Підлоги нескладно підтримувати в чистоті. Більшість забруднення легко віддаляються при звичайній вологого прибирання.
  • Пробкові підлоги вельми довговічні, мова йде про декілька десятків років. Щоб матеріал прослужив довше, масляне або лакове покриття рекомендується регулярно оновлювати.
  • Пробкові підлоги естетичні та мають безліч різновидів фактур і кольорів. Легко обробляються.

  Це теж пробка. Причому виконати такий малюнок на порядок простіше, ніж на паркеті

  • Єдиний недолік — відносно чимала вартість.

  ? Технології обробки пробки

  При виготовленні пластин для покриттів підлоги та стін застосовуються різні технології:

  • Шпон — найбільш якісне і дороге покриття. Являє собою цільні зрізи великих фрагментів кори дуба. Таке покриття має дуже красиву, мальовничу структуру.

  Шпон володіє оригінальною структурою

  • Агломерат виготовляють з крихти, спресованої під великим тиском. Обходиться набагато дешевше, має однорідну фактуру. Маючи подібні зі шпоном фізичні характеристики, програє йому в естетиці.

  Агломерат виробляють з крихти, яка піддається пресуванню

  • Комбіновані покриття виготовляються шляхом пресування з окремих фрагментів шпону (як правило, неправильної форми) та крихти.

  Використовуючи різні типи покриття (в даному випадку шпон і комбіноване), можна створювати візерунки на підлозі.

  ? Конструкція і різновиди підлогового покриття

  По конструкції і, відповідно, способу укладання коркове покриття для підлоги буває двох типів: клейове і плаваюче.

  • Клейове, як випливає з назви, приклеюється по всій поверхні до основи підлоги. Являє собою м’які плитки з однорідної пробки, без підкладки або підстави. Конфігурація плиток — прямокутна, або шестикутна з розміром сторін від 300 до 600 мм. найдешевші вироби мають товщину 3 мм Підлогове клейове коркове покриття товщиною 4-6 мм має кращі характеристики, прослужить довше. Підставою для підлоги може служити цементно-піщана стяжка, лінолеум, фанерне або дощате покриття. Головне, щоб воно було рівним. Застосовуються спеціальні, рекомендовані виробником клейові склади, звичайний ПВА використовувати не варто.

  Обклеїти пробкою можна не тільки підлогу, а й стіни. На фото навіть плінтуса коркові

  • Плаваючі підлоги конструктивно аналогічні двошарового паркету. Верхній опоряджувальний шар являє собою пластину з пробки, нижній — багатошарова деревина або плита МДФ. Більшість плаваючих покриттів має замок на стику і збирається беськлєєвим методом, як ламінат. Це дозволяє при необхідності швидко розібрати або відремонтувати підлогу. Плаваючий підлогу укладають на основу з пробки або спіненого поліетилену. Монтаж плаваючих підлог нескладний, а їх конструкція «прощає» невеликі нерівності основи.

  Плаваючий пробкова підлога укладається не складніше ламінату

  ? Нюанси оздоблення підлоги пробкою

  Коркове покриття для підлоги захищають фінішними складами. Це можуть бути лаки будь-якого хімічного складу, як водні, так і на органічних розчинниках.

  Пробка може бути покрита не тільки безбарвним, але і кольоровим лаком (на фото напівпрозорий білий). Проявивши творчий підхід, з м’яких плиток можна створити будь-який малюнок.

  Особливий шик — просочення пробки натуральним, екологічно сприятливим людині маслом, призначеним для підлог і деревини. За станом покриття необхідно стежити і, як на паркеті, регулярно оновлювати.