Зміст

 • Якими мають бути ворота для гаража?
 • Установка металевих воріт для гаража своїми руками або дачі
 • Ремонт металевих гаражних воріт

В сьогоднішній час кожен власник гаража або дачі намагається заощадити і поставити ворота своїми руками. Різноманітність матеріалів, наявність інструкцій та креслень по установці дозволяють це зробити.

Установка гаражних воріт самостійно

Тим більше що установка металевих воріт для гаража або дачі своїми руками не забере у вас багато часу.

Етапи встановлення металевих воріт наступні:

 • Виготовити раму;
 • Виготовити каркас і зварити його;
 • Обшити ворота;
 • Встановити замки;
 • Пофарбувати;
 • Зробити монтаж.
 • Якими мають бути ворота для гаража?

  Важливо врахувати те, що якщо ви робите ворота своїми руками, вони повинні відповідати деяким вимогам:

  • Транспортний засіб повинен заїжджати і виїжджати з гаража без перешкод. Розміри повинні бути такими, щоб ваш автомобіль міг легко заїхати в гараж.
  • Відстань від боки машини до конструкції має становити не менше 30 див. Бажано зробити це відстань більше на випадок придбання автомобіля з іншими габаритами.
  • Як правило, роблять висоту 2 метри для легкового автомобіля і 2,5 метра для вантажного.
  • Розміри прорізу гаража складуть: від 2,4х2,1м до 5,4х2,4м.
  • Вони повинні бути міцними і стійкими до зломів. Найчастіше для цього використовують оцинкований сталевий лист товщиною не менше 2,5 мм. Зміцнюють полотно, використовуючи накладні замки та броньовані накладки.
  • Конструкція повинна забезпечувати захист від вітрів і опадів. Для того щоб міцно закріпити її, використовують вертикальні запори. Вони запобігають перекіс полотна. Для щільного прилягання стулки до рами використовують ущільнювач.

  Установка металевих воріт для гаража своїми руками або дачі

  Для того щоб зробити ворота, вам знадобляться такі інструменти та матеріали:

  Інструменти:

  • Болгарка;
  • Косинець;
  • Рівень;
  • Апарат для зварювання;
  • Рулетка.

  Матеріали:

  • Профіль. Розміри:60х20 мм або 60х30 мм;
  • Сталеві куточки для кріпильної рами;
  • Матеріал для обшивки (профнастил, дерево, металевий лист);
  • Петлі;
  • Засувка.

  Кріпильна (несуча) рама для воріт

  Кріпильна (несуча) рама: етапи виготовлення

  Несучу раму виготовляють із сталевого куточка. Вона включає в себе внутрішній і зовнішній каркас.

  Етап №1. Виміряйте ширину і висоту отвору. Поставтеся до процесу уважно, так як від цього буде залежати установка конструкції.

  Етап №2. Відміряйте і наріжте заготівельні матеріали для зовнішньої рами, використовуючи куточок з квадратним перетином (сторони складуть 160-200 мм).

  Етап №3. Розкладіть їх на поверхні, потім вирівняйте кути і відрегулюйте горизонтальність за допомогою підкладок. Вымеряв діагоналі, виставите прямі кути. Отже, потрібно викласти заготовки для несучої рами на рівній поверхні.

  Етап №4. Раму необхідно зварити. Зовнішня її частина повинна бути рівною. Це робиться для того, щоб ворота щільно прилягали. Для того щоб зовнішня частина рами була гладкою необхідно зашліфувати всі зварювальні шви, використовуючи болгарку.

  Етап№5. В кути вварите вертикальні важелі (використовуйте обрізки куточка). Це необхідно, щоб рама була жорсткою.

  Каркас: етапи виготовлення

  Зробіть каркас для стулок, які розорюються. Надалі до них прикріпимо полотно. Щоб виготовити каркас, використовуйте профіль. Розміри його складуть 60х20 мм

  Етап №1. Покладіть на рівну поверхню раму гаражної труби лицьовою стороною вгору.

  Етап №2. Напрямні вставити в раму, попередньо вирівнявши розташування кожної зі сторін.

  Етап№3. Для того щоб стулки легко рухалися, зробіть відстань між рамою і каркасом не менше 20 мм. Для цього використовуйте вкладки.

  Етап №4. Перевірте прямі кути каркаса, після чого зваріть профілі.

  Обшивка каркаса

  Від того, як ви зробите обшивку полотна, буде залежати привабливість зовнішнього вигляду конструкції. Обшивку, як правило, роблять із металу або профнастилу.

  Етап №1. Обріжте оцинковане металеве полотно, орієнтуючись на розміри стулок. Врахуйте, що ліва стулка накладається на профіль правою приблизно на 10-20 мм.

  Етап №2. Внизу в декількох точках приварите лист.

  Етап №3. Обшивку правого боку обріжте. Завдяки цьому металевий лист не доходить до краю профілю на 10-20 мм.

  Етап №4. Приварите лист по центру і по кутах кожної із сторін коробки гаража. Це робиться для того, щоб він не рухався, коли зварюють каркас. Після цього, точки зварювання зрізують. Якщо цього не зробити, один з кутів вигнеться на внутрішню сторону. Це можна усунути з допомогою кувалди.

  Верхні і нижні частини петель

  Завчасно приготуйте петлі.

  Приварите до рами нижню частину, верхню — до зовнішньої стулці. Для того щоб поліпшити скріплення, виріжте і выгнете смужку металу розміром приблизно 5-7 мм, прикладіть її до стулки воріт і до верхньої частини петлі.

  Приварюють петлі до варотам

  Монтаж замку

  На ворота зазвичай встановлюють навісний або врізний замок. Для більшої безпеки можна також використовувати міцний засув або стопори. Їх використовують для закриття воріт з внутрішньої сторони.

  Для того щоб замки функціонували довго, оберігайте їх від вологи. У зимовий час, якщо в замку замерзне вода, відкрити його буде неможливо. Крім того, змащуйте замки трансформаторним маслом або графітним порошком. Якщо використовувати останній варіант, потрібно витягнути стрижень з олівця, розім’яти в порошок і задути в замкову щілину.

  Фарбування воріт

  Для того щоб полотно не псувалося, не іржавіло, його необхідно пофарбувати. Спочатку потрібно ґрунтувати, далі нанести фарбу в 2 шари.

  Установка конструкції

  Останній крок — монтаж воріт. Він складається з таких етапів:

  Етап №1. Встановіть внутрішню і зовнішню частину несучої рами. З допомогою залізних стрижнів розмірами 15-18 см прикріпіть їх до укосів прорізу.

  Етап №2. Кінці стрижнів, які виступили, обріжте, обварите, зашліфуйте за допомогою болгарки.

  Етап № 3. З допомогою металевих пластин в 4 см скріпіть внутрішню і зовнішню раму. Приварите їх через 60 див.

  Етап №4. Навісьте стулки на петлі.

  Якщо бажаєте, можете встановити автоматику. Це робиться для того, щоб було зручно і комфортно відкривати і закривати ворота. Використовуючи пульт, ними можна керувати дистанційно.

  Утеплення

  Для того щоб у вашому гаражі було тепліше, можна встановити на внутрішню поверхню стулок дерев’яну обрешітку. В середину вкладають шар утеплювача в 5 див. Це може бути скловата, пінополістирол або мінеральна вата. Закрийте решетування зверху вагонкою.

  Ремонт металевих гаражних воріт

  Якщо існують труднощі при відкритті або закритті воріт, є кілька способів вирішення проблеми:

  • Якщо ворота низько розташовані по відношенню землі, потрібно підрізати низ стулок за допомогою болгарки.
  • Якщо не підходить висота отвору, то вибийте зверху 1-2 ряди цегли і підсильте укіс. Потім на цю висоту підніміть раму. Цей спосіб годиться тільки для гаражів з цегли.

  Приготуйте креслення, запасіться матеріалами, візьміть на допомогу друзів і зробіть ворота для гаража або для дачі своїми руками. Удачі!