Зміст

 • Гарні ворота — безпека вашого майна
 • Види гаражних воріт
 • Етапи встановлення гаражних воріт
 • Випадки, при яких необхідно підняти ворота гаража і як це зробити

Безпека вашого майна залежить від надійності й міцності гаражних воріт. Крім захисної функції, яку вони виконують, також можуть служити привабливим доповненням вашого будинку.

Залізні гаражні ворота

Що ж робити, якщо з якихось причин ви не можете відкрити ворота? Для нормального функціонування досить підняти їх. Виникає питання, як підняти ворота в гаражі? Відповідь дуже проста: достатньо керуватися деякими рекомендаціями і у вас все вийде.

Конструкцію запросто можна зробити своїми руками. За якістю вона не буде відрізнятися від тієї, яку встановлять фахівці. При цьому потрібно обов’язково виконувати покрокові рекомендації по установці воріт і бути гранично уважним. Крім того, установка гаражних воріт не займе багато часу.

Розглянемо позитивні моменти, без яких ворота будуть просто непотрібними.

Гарні ворота — безпека вашого майна

 • Автомобіль повинен легко заїжджати в приміщення.
 • Розміри воріт повинні забезпечити нормальний заїзд. Все залежить від моделі вашого автомобіля. Ширина прорізу повинна бути такою, щоб при зупинці в ньому машини залишався зазор приблизно в 30 см. Висота для легкової машини повинна становити від 1,70 до 2 метрів, для вантажівки — 2,5 метра.

 • Ворота повинні бути міцними і стійкими до злому.
 • Ворота повинні захищати ваше майно. Захисні функції залежать від матеріалу, з якого буде зроблена конструкція. Металеві — найбільш надійні та міцні. Сталевий оцинкований лист шириною до 2,5 мм відмінно впорається з цим завданням. З допомогою накладних запорів для зовнішніх колодок і накладок на броньовані внутрішній замок можна додатково зміцнити конструкцію. Дерев’яні двері не дуже надійні, тому їх можна встановлювати лише на стоянках.

 • Ворота повинні бути стійкими до впливу зовнішніх факторів.
 • Чим щільніше полотно прилягає до рами, тим надійніше захист. Використовуйте вертикальні запори для фіксації потрібного положення дверей. Вертикальні запори запобігають перекіс конструкції, а також надійно тримають двері. Можна використовувати ущільнювач для ще більш сильного прилягання до конструкції рами.

  Види гаражних воріт

  Існують такі види воріт.

 • Розпашні
 • Складаються з двох стулок, отпирающихся всередину або назовні. В основному перевагу другим. Для нормального функціонування конструкції дуже важливо наявність перед нею простору. Це найдешевший тип механізму.

 • Відкатні
 • Відкриваються вздовж паркану, з внутрішньої сторони. Основною перевагою є відсутність потреби в додатковій території попереду пристрою.

 • Секційні
 • Включають в себе окремі секції, які переломлюються при відкритті, і завдяки спеціальній системі пружин і профілів полотно йде вгору, під стелю. Цей вид воріт також економить територію.

 • Ролетні
 • Полотно містить алюмінієві пластини, покриті полімером. При відкритті воно згортається в спеціальний короб над входом в гараж.

  Рулонні ворота

 • Підйомно-поворотні
 • У цьому вигляді пристрою відбувається вертикальний підйом полотна до стелі.

  Етапи встановлення гаражних воріт

  Перш за все, зніміть мірки, щоб зрозуміти розмір майбутніх воріт. Як правило, своїми руками роблять розпашні металеві гаражні ворота. Цей вид більш простий та дешевий. Відкатні ворота зробити буде складніше і дорожче, але при цьому також можливо. Необхідно взяти креслення, придбати готовий комплект системи для збірки. У комплект входить інструкція з встановлення, за допомогою якої робиться монтаж конструкції. Як правило, їх встановлюють на дачах, в приватних домоволодіннях, складах.

  Також можна зменшити витрати, встановивши автоматику самостійно. Взяти креслення, купити необхідні комплектуючі і слідувати інструкції.

  Виготовити розпашні ворота можна, не купуючи дорогих комплектуючих. В якості матеріалів використовують профіль, листовий метал 1-3 мм, сталевий куточок.

  Встановити гаражні ворота можна в кілька кроків:

  Крок №1. Виготовлення рами

  Рама включає в себе зовнішній і внутрішній каркас із сталевого куточка, розміри якого складають 65х65 мм Потрібні такі інструменти:

  • Болгарка;
  • Рівень будівельний;
  • Косинець;
  • Зварювальний апарат;
  • Рулетка.

  Орієнтуємося на висоту і ширину воріт при виготовленні рами. Відміряйте і відріжте заготовки для рами з залізного куточка з перерізом 16-20 див. Строго за рівнем сформуйте майбутній каркас, використовуючи підкладки. Потім виставте кути за допомогою косинця. Перевірте, щоб діагоналі конструкції були однакові, і потім її зваріть.

  Для того щоб полотно щільно прилягав до поверхні каркаса, зовнішня його сторона повинна бути рівною. Зашліфуйте зварювальні шви. Зробіть із залишків куточка важіль, який потім приварите до кутах рами, що буде їх додатковим зміцненням.

  Крок №2 Робимо каркас

  Потрібно зробити каркас для двох орних стулок. До кожної з них кріпиться залізне полотно. Використовуйте профіль розміром 60х20 мм для виготовлення каркасу.

  Напрямні вставити в раму, вирівняйте кожну сторону. Між ними зробіть зазор 20 мм для того, щоб стулки вільно рухалися. Перевірте прямі кути каркаса, потім зваріть профілі. Ваш каркас готовий.

  Крок №3 Обшивка

  Для зварювання воріт використовуйте оцинковане металеве полотно товщиною 2-3 мм. Необхідно викроїти потрібний розмір, при цьому обов’язково накласти стулки один на одного на 10-20 мм. Таким чином, праве полотно буде нахлестываться на ліве.

  Зварює знизу і прикріплюємо його до каркаса.

  Зміцнення воріт можливо шляхом посилення: приварите горизонтальний залізний пояс на висоті одного метра.

  Крок №4 Установка

  Встановіть на ворота гаража силові петлі. Нижню частину необхідно приварити до рами гаража, а верхню до зовнішньої сторони. Для цього прикладіть до верхньої частини петлі і стулці вигнуту лінію металу товщиною 0,5-0,7 см. Для більш міцного з’єднання можете використовувати вкладку з арматури.

  Для надійної фіксації положення механізму необхідний засув. Для цього можна використовувати конструкцію з вертикальним штифтом. Просвердлите дірки у стелі і в підлозі. Приварите до каркаса напрямні петлі. Для штиря використовуйте трубу діаметром 20-25 мм

  Можна також використовувати затискний спосіб засува конструкції.

  Крок№5 Фарбування

  Обов’язково пофарбуйте полотно: це захистить його від несприятливих впливів таких, як опади, волога, пошкодження. Перед фарбуванням погрунтуйте, на поверхню нанесіть кілька шарів фарби для металу.

  Крок№6 Монтаж

  Перш за все, встановіть раму. Вона повинна сприяти вільному руху стулок.

  Встановити ворота нескладно. Спочатку до укосів прорізу прикріпіть зовнішню і внутрішню частину рами, використовуючи залізні штирі довжиною 15-18 див. Обварите їх виступаючі кінці, потім зашліфуйте болгаркою і зафарбуйте.

  Зварювання воріт самостійно

  Ці частини міцно скріпіть між собою металевими перемичками товщиною 20-40 мм через кожні 60 см. Це робиться для того, щоб найближчим часом не потрібно було робити ремонт конструкції. Далі, навісьте стулки на петлі і перевірте, наскільки легко вони рухаються.

  Бувають випадки, коли в процесі експлуатації необхідно підкоригувати роботу воріт, так як вони з якихось причин погано функціонують.

  Випадки, при яких необхідно підняти ворота гаража і як це зробити

  Підняття воріт при збереженні рівня

  Найпоширеніший випадок, коли з-за надто низького розташування воріт відкрити їх дуже важко, а іноді і зовсім не можливо. Якщо така проблема виникає літом, що вже говорити про зиму, коли сніг і лід заважають нормальній їх роботі. Як варіант, можна підрізати ворота, а в’їзд в гараж забетонувати. Завдяки цьому створиться ухил, і вода буде стікати вниз. Але якщо працювати за цим методом, то зменшується розмір отвору.

  Для того щоб підняти ворота гаража, необхідні такі матеріали: швелер, цегла, вода і ворота. Можна приступати до роботи.

  Розглянемо приклад, коли потрібно зберегти всі параметри і підняти ворота.

  Етапи роботи:

 • Зніміть двері;
 • Звільніть раму;
 • Приберіть кілька рядів цегли перед отвором;
 • Підніміть ворота;
 • У нижній частині підніміть відсипання;
 • Поставте ворота на початкове місце.
 • Перед початком демонтажу воріт на рівень вище 3 – 4 цегляних рядів, вимийте водою розчин між цеглою. На його місце укладіть куточок або швелер. Це робиться перед підняттям гаражних воріт для того, щоб будівля не руйнувалася. В іншому випадку з’їде дах гаража. Швелер або куточок надійно закріпіть анкерними болтами.

  Проблема в висоті гаража

  Іноді проблемою нормального функціонування воріт може бути їх висота. Її рішення вимагає досвіду і знання будівельної справи. Якщо ваш гараж цегляний, треба зняти 1 або 2 ряду кладки, після чого посилити отриманий укіс і підняти раму на потрібну висоту.

  Є багато способів вирішення проблеми поганого функціонування воріт. Ви можете вибрати оптимальний варіант вирішення проблеми. При цьому найпоширенішим і легким способом збільшення простору між воротами і землею є підрізання низу стулок дверей за допомогою болгарки.

  Зробіть гаражні ворота своїми руками. Від якісних матеріалів і точної покрокової установки буде залежати, наскільки довго гаражні ворота будуть функціонувати.