Зміст

 • Готуємо все необхідне до роботи
 • Приступаємо до процесу виготовлення воріт

Наявність в будинку елементів, зроблених власноруч – це завжди показник господарності його власника.

Ворота з незвичайним кованим визерунком є одним з головних таких показників.

Ковані ворота своїми руками

 

Найцікавіше, що це металеве декоративний виріб можна виготовити в домашніх умовах самостійно.

Головне в цьому питанні – враховувати деякі важливі особливості, які допоможуть зробити все правильно.

Ковані ворота своїми руками – це можливість втілити в життя свій творчий і будівельний потенціал, при цьому заощадивши чимало грошових заощаджень.

Ворота з кованим малюнком завжди привертали погляд оточуючих своєю вишуканою красою, яка створює враження дорогий розкоші.

Готуємо все необхідне до роботи

В домашніх умовах ковані ворота, ви можете зробити кількома способами. Якщо ви володієте базовими навичками кузнецького справи і у вас є всі необхідні інструменти, ви зможете створити ворота з самого початку. Для цього вам доведеться викувати всі елементи візерунка самим.

Більш простий спосіб – це скористатися вже готовими металевими заготовками, які вам потрібно буде у відповідності з ескізом лише прикріпити на лицьову частину воріт за допомогою зварювання. Ці декоративні прути ви зможете придбати в спеціалізованому магазині.

Ковані елементи

Для того, щоб своїми руками зробити повністю нові ковані брами вам знадобиться певний набір інструментів, у нього повинні входити:

 • потужні металеві лещата;
 • спеціалізована ковальная піч – горн;
 • кілька типів ударних молотків;
 • шліфувальний апарат;
 • чотиригранні металеві прути діаметром близько 1 см;
 • сталеві профілю або труби;
 • залізні листи;
 • кріпильні петлі;
 • електрична ножівка по металу;
 • апарат для зварювання;
 • вимірювальні прилади – рулетка, будівельний рівень або метр.

Підготувавши весь цей інструментарій, вам потрібно буде провести всі необхідні виміри місця, під яку ви збираєтеся створити виріб. Якщо ви хочете спорудити гаражні ворота, виміряйте вхідний проріз гаража.

Для звичайних в’їзних воріт повинні бути передбачені спеціальні стовпи, вам потрібно буде заміряти їх висоту і відстань між ними.

Отримавши всі необхідні дані, необхідно буде створити креслення з ескізами візерунків ваших майбутніх воріт. Для цього можете використовувати оптимальний і поширений креслення, який наведено нижче.

Ворота металеві в гараж — схема

Виходячи з креслення, вам потрібно буде тільки підставити свої цифри. Ворота з елементами ковки – це повністю металевий виріб, для виготовлення якого потрібні не тільки кузнецької навички, але й уміння в образотворчому мистецтві.

Для формування декоративного малюнка можете обійтися власними творчими думками. А якщо з фантазією не складається і намалювати своїми руками не виходить, можете скористатися вже готовими зображеннями з якогось художнього журналу.

Приступаємо до процесу виготовлення воріт

Для початку вам потрібно спорудити самі ворота. Якщо це гаражні ворота, почніть з виготовлення металевої рами. Для цього потрібно буде взяти сталеві профілі, обрізати їх за допомогою ножівки і у відповідності з вашими параметрами розкласти їх на рівній поверхні.

Підрівняйте отриманий квадрат або прямокутник з рівнем, перевірте, щоб діагоналі були рівними і точково заваріть кути.

Потім приступайте до створення комірних стулок. Для цього потрібно точно так само розкласти металевий профіль на рівнині, розмістити залізні зміцнюють балки в середині віконниць, і зварити місця стиків.

Врахуйте, що стулки повинні вільно входити в виготовлену раніше раму, а між ними повинен залишитися невеликий міліметровий проміжок.

Тепер вам слід розмістити металеві листи потрібного розміру, по периметру каркасної основи і гарненько заварити всю лінії зіткнення на кожній стулці.

Потім приварите нижні частини кріпильних петель до рами в намічених місцях, а верхні частини прикріпіть до зовнішній стороні стулок. Для більш надійного кріплення на вушка петель зверху приварите невеликі металеві пластини.

Приварюють петлі до варотам

Тепер ваші ворота практично готові, залишилося лише поставити замки, ручки та засуви. Як засува можна використовувати металеву арматуру, яка кріпиться на одній із стулок. Виконавши відповідні отвір в землі, ви надійно закріпіть засув.

У разі, якщо ви конструюєте не гаражні ворота, а дворові, потрібно буде зробити все за таким же принципом, тільки без рами, петлі будуть кріпитися до забірних стовпів.

Робимо декоративний кований візерунок

Спорудивши ворота своїми руками, приступайте до виготовлення декоративного прикраси. Цей процес вимагатиме від вас особливої уважності і терпимості. Вам знадобиться використовувати ковальную піч і спеціальні ковальські щипці. Не забудьте, перед тим як починати роботу надіти захисні рукавички та окуляри.

Ковані ворота своїми руками – справа не з легких. Підготувавши всі необхідні інструменти, візьміть чотиригранні металеві прути, обріжте їх до потрібного розміру за допомогою ножівки. Потім вам слід помістити заготовки в горн і розжарити їх до характерного червоного кольору.

Після цього витягайте прути щипцями з печі і приступайте до куванні. Для цього покладіть заготовку на ковадло і, перевертаючи її за певним принципом, ударяйте молотком в певних місцях до тієї міри, поки вона не придбає потрібний вигнутий вигляд.

Гаряча кування елементів

Для великих прутів скористайтесь лещатами, якими можна зручно затиснути і вигнути металеві елементи. Готові ковані вироби розмістіть на особовому полотні воріт у відповідності з ескізом.

Перед цим краще нанесіть малюнок олівцем на поверхню, так вам буде легше зорієнтуватися. Що далі?

 • Приварите декоративні елементи до полотна. При цьому будьте уважні і стежте, щоб не зрушити з потрібного місця заготівлі. Під час зварювання можуть виникнути деякі помилки, які при сильному закріплення вже не виправити. Тому не приваривайте відразу все грунтовно, краще попередньо зробити в деяких місцях точкові зміцнення. Коли загальний малюнок вже буде вимальовуватися, ретельно огляньте всю площину на відсутність похибок.
 • Після того як ковані прикраси будуть повністю закріплені, скористайтесь шліфувальним електричним інструментом і затріть непривабливі місця стиків. Проробивши всі ці процедури, ваші ковані ворота практично готові, їх залишилося лише пофарбувати і змонтувати. Перед фарбуванням, покрийте врата спеціальної ґрунтової рідиною для запобігання корозії і потім розкрийте їх фарбою. Найбільш практичним вважається сірий колір. Зачекайте, поки виріб підсохне, і приступайте до монтажу.
 • Якщо це гаражні ворота, вам потрібно буде зміцнити раму в прорізі гаража. Для цього використовуються арматурні прути, які закріплюються в укосах і приварюються по периметру рами. Вам залишиться тільки встановити готові ворота з елементами ковки, які ви зробили своїми руками, на петлі рами. У випадку з дворовими брамою, їх потрібно буде посадити на підготовлені петлі стовпів. Все готово, тепер можете помилуватися зовнішнім виглядом.

Отже, враховуючи всі ці важливі моменти, ви зможете виготовити ковані ворота навіть у домашніх умовах. Головне, проводите точні виміри, будьте усидчивыми та дотримуйтесь правил безпеки.

Ворота, які ви зробили своїми руками, подарують вам відчуття гордості та натхнення.

І не забувайте доглядати за ними, подкрашивайте їх час від часу, а якщо десь почне скрипіти, змастіть ці місця солідолом.

.