Зміст

 • Яке обладнання знадобиться?
 • Правильно вибирає деталі для кованих воріт
 • Правильна фарбування воріт
 • Монтаж кованих воріт

Кожен власник свого будинку раніше чи пізніше замислюється про необхідність встановлення воріт у двір. Адже саме вони є першим враженням про житло і вважаються візитною карткою власника. Тому зазвичай на їх виробництво йде багато часу і грошей.

Найбільш вишуканим варіантом по праву вважаються ковані ворота, тому що вони здатні показати і розповісти про прекрасний смак господарів будинку. Якщо у вас на місці руки, то ви можете дізнатися, як зробити ковані ворота, при цьому заощадите значну суму грошей.

Ковані ворота можна зробити самому

Робота фахівця, який буде займатися монтажем «під ключ» обійдеться набагато дорожче, ніж виготовлення своїми руками. Якщо ви запропонуєте стандартну ціну, то не отримаєте нічого особливого.

У більшості сучасних майстерень використовують заготовки, які продаються в звичайних магазинах. Різниця полягає лише в тому, що за зварювання кожного елемента буде з вас стягуватися плата, яку за інших обставин можна зберегти в сімейному бюджеті.

На сьогоднішній день інструкції у великій кількості присутні в інтернеті, головне, велике бажання щось зробити для себе і свого дому.

Яке обладнання знадобиться?

Для створення воріт можна вдаватися відразу до двох способів. Перший є більш професійним, вам доведеться своїми руками зробити спіральні прути, піки і всі декоративні елементи, які будуть присутні. Ця робота займе чимало часу, а також вимагає навичок при роботі з металевими виробами.

Гаряча кування елементів

Що стосується другого підходу, то він вважається аматорським. Для нього не потрібен професійний інструмент. Якщо ви все ж вирішите вибрати перший варіант, то вам знадобляться:

 • Газозварювання;
 • Невеликі тиси з довгим важелем;
 • Потужні лещата;
 • Електрозварювання;
 • Листи металу;
 • Профільна труба;
 • Чотиригранник.

У другому випадку, щоб створити ковані ворота не потрібно буде так серйозно готуватися до процесу. Достатньо мати в наявності зварювальний апарат, до речі, його можна взяти в оренду, пачку електродів і захисну маску. Додати до такого набору буде потрібно лише металеві елементи, які ви хочете використовувати: пруток, лист, декорації і куточки. Перед початком зварювання необхідно зробити приблизний креслення, його можна своїми руками створити, або змалювати з прикладів в інтернеті.

Виготовлення кованих елементів методом холодного кування

Правильно вибирає деталі для кованих воріт

Незалежно від зовнішнього вигляду, всі металеві ворота – це полотно або ж сполучені в ряд прути, які прикрашаються додатковими декораціями. Як зробити самому і якісно ковані ворота? Весь секрет полягає в правильному виборі необхідних елементів, які ви будете купувати і в схемі, вона є у вільному доступі. В залежності від насиченості та індивідуальності вашого проекту ви отримаєте більш цікавий результат. Намагайтеся не використовувати занадто багато декоративних елементів, адже ворота можуть стати перевантаженими зовні.

Починаючи виготовлення воріт з профнастилу з декоративною ковкою, вам потрібен буде профільований лист і прикраси. До листа можна додати трохи металевих візерунків і мережив, так вигляд стане більш вишуканим. Розмістіть кожен елемент так, як намальовано на схемі, а після цього починайте їх кріпити на металевому полотні за допомогою зварювання. Намагайтеся робити так, щоб шви залишалися на непомітних місцях. Спочатку слід закріпити найбільш великі деталі декору, а після цього переходьте до більш дрібних деталей. Під час роботи ви зверніть увагу, що кожен новий процес проходить більш вдало і позитивно.

Схема кованих воріт

Правильна фарбування воріт

Починаючи виготовлення своїми руками кованих воріт, лише півсправи приварити всі необхідні елементи. Найбільш відповідальним етапом вважається фарбування, тому що від неї буде залежати зовнішній вигляд конструкції і її довговічність. Якщо процес буде зроблений вами неправильно, то взимку ворота наздожене корозія, як результат – повна псування всього полотна. Здається, що фарбування не являє собою нічого складного, але насправді це досить копітка робота. Вона включає в себе відразу три етапи: підготовка матеріалу, нанесення грунтовки і фарбування.

Якщо ви вже зрозуміли, як правильно зробити ковані ворота, то залишилося лише зрозуміти все про процесі фарбування.

Коли ви закінчите зварювання, зачистите кожен шов, що утворився. Цій роботі слід приділити особливу увагу, адже готовий результат повинен вас радувати. Після цього кожен елемент обов’язково потрібно покрити антикорозійним складом, якщо ви своїми руками виготовляли конструкцію.

Коли ворота будуть готові, їх потрібно знежирити і покрити грунтовкою, використовуйте один шар. В кінці починає наноситися фарба того відтінку, якому ви віддали перевагу.

Монтаж кованих воріт

Будь-який процес монтажу починається завжди з установки опорних стовпів, саме на них надалі закріпиться полотно. Якщо у вас вже є паркан, то такі елементи повинні вже бути присутнім. У цьому випадку вам потрібно буде тільки приварити петлі, а також навісити готову конструкцію.

Своїми руками можна не тільки зробити ковані ворота, але і навісити їх. Щоб це зробити не потрібно багато вмінь і часу, але краще, щоб процес здійснювався не поодинці, а з ким-то. Тоді для роботи потрібно близько години часу, металеве полотно не сильно важке.

Якщо стовпів все-таки немає на ділянці, то вам потрібно буде кілька цеглин і металева труба. Якщо готова конструкція відрізняється своєю вагою, то краще заздалегідь подумати, де розташувати петлі і приварити їх.

Важливо пам’ятати, що від нижнього краю воріт до землі повинно бути не менше десяти сантиметрів відстані. За рахунок цього з легкістю можна буде відкрити хвіртку, навіть якщо сильно занесе снігом.