Красиво і недорого, зручно і доступно — фартух для кухні з МДФ

Зміст статті:

 • Фартух для кухні з МДФ — достоїнства і недоліки
 • Кухонний фартух з МДФ — правильний монтаж
 • Фінішні роботи по установці кухонного фартуха

Заради краси і зручності на кухні багато готові йти на фінансові витрати. А як бути тим, хто, наприклад, не може собі дозволити дорогу плитку або скляний фартух на кухню, але дуже хоче, щоб вона була красивою? Безумовно, виходом може стати менш дорогий матеріал для обробки, наприклад, — МДФ.

А адже вибір матеріалу для кухонного фартуха (детальніше за посиланням) досить великий: метал, літокераміка, плитка, гартоване скло, пластик, натуральний або штучний камінь, мозаїка і, звичайно, — листової МДФ. Чому ж споживачі вирішують купити кухонний фартух з МДФ?

Фартух для кухні з МДФ — достоїнства і недоліки

Почнемо з реальних переваг:

 • Доступність і невисока ціна матеріалу.
 • Широкий, навіть найширший асортимент кольорів, відтінків, малюнків і фактур, а також видів поверхні за светоотражению.
 • Розмітка і різання не складає особливих проблем, якщо все робити не поспішаючи і акуратно. Монтаж настільки простий, що його подужає навіть новачок.
 • Немає необхідності в дорогих інструментах або пристосуваннях.
 • Найчастіше не потрібні ніякі демонтажні роботи, стару обробку стіни можна просто залишити на місці.
 • Фотодрук дозволить зробити стандартний лист МДФ носієм ексклюзивного зображення або візерунок.Красиво і недорого, зручно і доступно — фартух для кухні з МДФ
 • Замінити фартух для кухні з МДФ на новий не складніше, а навіть простіше, ніж при першій установці, причому в ті ж отвори.
 • За кухонним фартухом з МДФ можна прокладати слабкострумові, сигнальні і електропроводи.

Це не всі переваги, але і цих достатньо, щоб оцінити його переваги і купити кухонний фартух з МДФ.
Але є і деякі недоліки, від яких при монтажі можна захиститися:

 • Через вологи та нагрівання плита з МДФ може прогнутися або деформуватися якось інакше. А перегрівання призводить до займання і виділенню токсинів.
 • Для догляду за поверхнею підходять не всі реактиви та інші засоби.

Може, мінусів не так і багато, але їх не можна недооцінювати. Однак при правильному монтажі їх можна звести до нуля.

Кухонний фартух з МДФ — правильний монтаж

Хоча форма фартуха для кухні з МДФ найчастіше прямокутна, але з допомогою звичайного електролобзика або вручну можна виготовити фартух і більш складної конфігурації. У будь-якому випадку, після вирізки фартуха з МДФ його потрібно буде акуратно закріпити на своєму місці, як це краще зробити? Пропонуємо просту, покрокову інструкцію:

1. Закупити, розмітити і вирізати фартух, або з цільного листа, або з фрагментів обраної форми. Ескіз поверхні буде незайвим, щоб скоротити кількість обрізків до мінімуму (часто вирізати можуть і в магазині або в майстерні).

Красиво і недорого, зручно і доступно — фартух для кухні з МДФ

2. Купити кріпильні матеріали та монтажну планку для МДФ. Монтажної планки має бути вдвічі більше, ніж довжина робочого простору. Кріплення або йде в комплекті, або купується з розрахунку 2-3 штуки на метр панелі. Знову допомагає ескіз, на якому буде зображено також і дерев’яний каркас для листа МДФ. Там же купуємо рейки для декоративної обробки і спеціальний кухонний плінтус.

3. Сам монтаж починається з підготовки стіни, якщо вона занадто «погана»: стирчать прути або цвяхи, шматки старих шпалер і інші речі, здатні стати розсадником вологи і мікроорганізмів. Тут же відзначимо: важлива якісна антисептична обробка стіни і монтажних рейок.

4. Розмітка відступів і положення рейок каркасу: від робочої поверхні і від навісних шафок відступаємо по 10-15 см, а відстань між горизонтально розташованими рейками каркаса — не більше 45 див. Горизонтальність розмітки виконуємо і перевіряємо за рівнем, а не на око або по швах старої плитки.

5. Рейки потрібної довжини ріжуться і кріпляться до стіни дюбелями так, щоб дюбель пройшов крізь рейку і увійшов у стіну хоча б на товщину рейки, а краще — сантиметрів 5 і більше. Потім саморізами з декоруючими спецнакладками (під колір панелі або контрастного кольору) кріпимо фартух з МДФ.

Красиво і недорого, зручно і доступно — фартух для кухні з МДФ

Також можливий кріплення на «рідкі цвяхи» або спеціальні кріплення — клеймеры.

6. Кріплення цілісного кухонного фартуха з МДФ потребує помічника або двох, а якщо фартух складається з окремих панелей, то в них зазвичай вирізують пази для особливого кріплення.

Красиво і недорого, зручно і доступно — фартух для кухні з МДФ

У цьому випадку, почавши з одного краю, плитка за плиткою вставляються паз в паз замковим способом і кріпляться обраним кріпленням.

Практичний досвід: на вибір, купівлю матеріалу і розмітку йдуть дні, а на установку — максимум кілька годин, навіть без досвіду установки.

Фінішні роботи по установці кухонного фартуха

 • Торці плит МДФ легко декоруються торцевими рейками, причому їх велика кількість кольорів, так що або в тон, або на контрасті — вирішувати вам. Поверхня торців перед установкою рейок варто покрити клеєм (для надійності).
 • Щілини між меблями і фартухом з МДФ декоруються спеціальними пластиковими плінтусами. Плінтус можна також посадити на клей, або вони мають готовий до монтажу двосторонній скотч.

«Фішки» професійних дизайнерів для робочої поверхні

Можна також доповнити дизайн кухні, акцентуючи увагу на фартуху з МДФ або на інших елементах:

 • Використовувати насичені, яскраві кольори, але не отруйні і не дуже великою кількістю, щоб дизайн не став «попугайским». Підкреслити вигляд і настрій, але не перевантажувати і не пістрявити.Красиво і недорого, зручно і доступно — фартух для кухні з МДФ
 • Акцент краще робити на чомусь одному, а всі інші деталі підтримають стиль інтер’єру. Якщо акцент на меблях, фартух краще зробити непомітним, нейтральним, або навпаки.
 • Контрастний спосіб може підкреслювати красу кожного елемента дизайну, але довго рідко подобається. Не обов’язково все увагу приділяти фартуху, особливо якщо ви робите дизайн кухні в стилі «класика», «прованс» або «етно».