Зміст

  • Проводимо якісні виміри
  • Складаємо детальну схему майбутнього виробу

Більшість власників автомобілів особливу увагу приділяють не тільки догляду за своїми «залізними улюбленцями», але і облаштування гаража, в якому вони зберігаються.

Такі чоловіки часто люблять майструвати різні корисні речі для свого гаража.

Металеві гаражні ворота

Не винятком у цьому плані є гаражні ворота. Існує безліч різних видів цього виробу, однак, найбільш зручним і практичним з точки зору самостійного виготовлення є орними тип воріт.

В домашніх умовах самому змайструвати такі ворота не складе великої праці, їх конструкція досить проста. Головне, слід розуміти, що у цьому процесі підготовчий етап відіграє визначальну роль.

На стадії підготовки до початку роботи потрібно буде ретельно продумати кожен робочий етап, вимірювати всі необхідні місця і скласти найбільш докладний креслення майбутніх розстібних гаражних воріт.

Проводимо якісні виміри

Для початку за допомогою вимірювальних приладів, таких як рулетка, будівельний рівень і метр вимірюйте гаражний вхідний отвір. Якщо ж у вас ще немає гаража, і ви проектуєте його з самого початку, продумайте оптимальний розмір не тільки для всієї будівлі, але і для майбутніх розпашних воріт.

Важливо враховувати, що всі складові гаража мають свої стандарти, за якими він будується. Виходячи з цього, вхідний отвір повинен відповідати деяким вимогам, найбільш поширеними на сьогодні є такі стандартні параметри:

  • Ширина прорізу повинна бути достатньою для середньостатистичного легкового автомобіля. За загальноприйнятим стандартам проміжок між автомобілем і краєм гаражного отвору повинен бути не менше 30 см., Краще всього при можливості зробити це відстань трохи більше, розширивши вхідний простір на випадок придбання більш габаритної машини.
  • Висота вхідного отвору повинна бути не менше двох метрів.
  • Формування величини отвору гаража має здійснюватися з урахуванням кількох сантиметрів для рами. В цілому оптимальним розміром для нього вважаються параметри: по ширині – від 2,5 до 5,5; по висоті – від 2,1 до 2,4 метра.

Враховуючи ці цифри, ви зможете підготувати найбільш практичні розміри, які дадуть можливість в майбутньому не зіткнутися з додатковими проблемами. Вимірявши величину вхідного отвору, подумайте над параметрами майбутньої конструкції.

Зазвичай такі ворота ставляться на основі рами, тому враховуйте, що каркас стулок розстібних гаражних воріт буде трохи менше за величиною на відміну від рами.

Для вільного і плавного ходу комірних віконниць зазор між їх каркасної частиною і рамою повинен бути не менше 10 мм, краще, якщо в області верхнього і нижнього ребра проміжок буде становити 20 мм.

Складаємо схему воріт з ребрами жорсткості

Здійснивши заміри, можете приступати до підбору необхідної кількості матеріалів потрібної величини. Раму для прорізу гаража, яка буде монтуватися у вхідний простір краще зробити з сталевого куточка, у прямокутному розрізі він повинен бути не менше 6 см, оптимальний розмір – це 6?4 див.

А для формування стулок підготуйте міцні залізні профілі товщиною не менше 5 см у поперечному розрізі. Щоб виготовити покриття для розпашних воріт за стандартами, радиться використовувати листовий метал товщиною не менше 3 мм

Складаємо детальну схему майбутнього виробу

Отримавши всі необхідні вимірювання і подумавши над кількістю і розміром матеріалу, настав час скласти докладний креслення. Для цього можете використовувати вже готові малюнки. Також можна проявити свою фантазію та інженерні здібності, якщо такі є, і накреслити ескіз за своїм особистим проектом.

А якщо у вас є досвід роботи з графічними комп’ютерними програмами, можете спроектувати модель гаражних воріт в об’ємному зображенні. Так, у вас буде найбільш повне уявлення про майбутній виріб.

Однак, у цьому разі потрібно бути особливо уважним і розуміти, що для розпашних воріт важливо правильно розрахувати силу опорних балок для рами. Металеві стійки повинні бути міцними і витримувати навантаження розсувних стулок.

Для того щоб конструкція була побудована за правилами і прослужила не один рік краще використовувати різні варіанти креслень і на їх основі скласти найбільш повний і підходить під ваші параметри малюнок розпашних воріт. Також з практичної точки зору зручно скласти окремі ескізи для основних частин майбутніх гаражних воріт.

Так, почніть з оформлення зображення конструкції рами для прорізу гаража. Вона повинна складатися з чотирьох опорних металевих балок або куточків, на яких кріпляться спеціальні кріплення (вуха) для монтажу.

Закріплюють ці елементи монтуються в отвір, і від них залежить надійність всіх гаражних воріт. Найбільш зрозумілий і правильний креслення рами представлений нижче.

Креслення рами для гаражних воріт

Виходячи з цієї схеми, вам тільки потрібно буде підставити свої заміри. Після формування ескізу рами, приступайте до загального кресленням. На великому аркуші «А3» з допомогою олівця, лінійки і кутника накресліть схему у відповідності з отриманими цифрами після замірів.

Врахуйте, що найбільш повна схема розпашних воріт повинна містити зображення цілісної конструкції, і в нижній лівій частині листа слід вказати найменування всіх деталей, їх параметри, а також послідовність дій. Найбільш змістовний креслення для прикладу наведено нижче.

Повний креслення гаражних воріт

Як бачите, виходячи з зображення, можна з точністю до найменших частинок розробити план майбутніх гаражних воріт. Можете відразу ж нанести позначки на місця, де будуть розташовуватися ручки, засуви і додаткові замки.

Особливу увагу приділіть зазорам між елементами споруди, вони повинні відповідати нормам. В результаті стулки готових гаражних воріт повинні відкриватися плавно, а петлі не видавати будь-яких неприємних скрипів.

Таким чином, враховуючи всі ці моменти, ви зможете власноруч скласти повноцінну схему розпашних воріт. Головне, проведіть найбільш точні виміри прорізу гаража перед формуванням креслення, як можна повно обміркуйте всі етапи робіт, сформулюйте чорновий варіант схеми і визначитеся з потрібною кількістю матеріалу.

Лише вирішивши всі ці питання, можете приступати до складання чистового варіанту креслення.

Зовнішній вигляд готових гаражних воріт

Готова конструкція повинна бути цілісною і враховувати можливий силовий вплив під час користування, тому приділіть особливу увагу підготовчого етапу.

Якщо в процесі формування ескізного малюнка виникнуть проблеми, подивіться додаткові інформаційні джерела, де, можливо, знайдете слушні поради. В крайньому випадку, зверніться за допомогою до компетентного інженера.