Кріплення гіпсокартону до стіни на дерев’яний каркас

Кріплення гіпсокартону до стіни на деревяний каркасВстановлюючи конструкцію з гіпсокартону каркасним методом, кожен майстер повинен правильно зробити несучий остов. Це забезпечить якісне завершення роботи і довговічність готового виробу. Каркас під гіпсокартон можна виготовити з дерева або з оцинкованого профілю. Металопрофіль вважається більш надійним, однак з бруса теж можна створити міцний і довговічний каркас для гіпсокартонної конструкції.

 

Що потрібно врахувати

Якщо ви вирішили провести монтаж гіпсокартону на стіну за допомогою каркаса з дерев’яних рейок, зверніть увагу на характеристики ремонтованого приміщення. Кімната не повинна бути сирою, надмірно вологого або нежитловий.

В неопалюваному приміщенні навіть захищена антисептиками деревина з часом починає руйнуватися.

Цегляні або кам’яні стіни ідеально рівними можна зустріти в дуже рідкісних випадках. В основному, їх вирівнювання проводиться за допомогою гіпсокартону, тому під час монтажу ГКЛ до стіни слід врахувати на поверхні всі нерівності. Монтаж дерев’яної обрешітки ускладнений тим, що рейки не настільки міцні, як металопрофіль і підігнати їх чітко за рівнем часом буває дуже важко.

Кріплення брусків каркаса повинна проводитися у відповідності з вертикальним та горизонтальним рівнем. Ігнорування правил технології спочатку процесу призведе до кривих стін у підсумку.

Кріплення гіпсокартону до стіни на деревяний каркас

Як зробити дерев’яну підконструкцію

Дерев’яний брус або монтажна рейка – відмінний матеріал, який підходить під спорудження основи для гіпсокартонних конструкцій. Працювати з ним легко, швидко і дуже зручно. Основа з дерева обійдеться вам трохи дешевше, ніж аналог з металевого профілю.

Також рекомендуємо прочитати:Як встановити кронштейн для телевізора на гіпсокартон
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?
Підготовка гіпсокартону до поклейки шпалер: важливий етап ремонту

Підбирати дерево під установку просто, головне – звернути увагу на його якість, відсутність сколів, сучків. Монтаж відбувається прямо на стіну, але з урахуванням всіх нерівностей, а також товщини утеплювача і комунікацій, які можуть встановлюватися в каркас. Для цього вибирають планку або брус чітко за розміром, залежить від уподобань майстра і від навантаження на конструкцію (20х40 мм, 30х50 мм і більше).

Розмітка кріплення елементів основи відбувається на стіну, строго з використанням спеціальних вимірювальних інструментів, з дотриманням кутів і рівнів. Монтаж здійснюється на дюбелі, які підходять для встановлення на базову поверхню.

Дерев’яний остов встановлюється так, щоб на стиках могли вільно закріплюватися краї окремих листів гіпсокартону, а також, щоб відстань між планками обрешітки не перевищувало 60 див. Набагато зручніше робити крок в 50 см, так як це стандартний розмір ширини багатьох утеплювачів.

При установці каркаса з бруса під ГКЛ обов’язково слід пам’ятати про обробку деревини захисними складами, так подконструкция прослужить набагато довше.

Кріплення гіпсокартону до стіни на деревяний каркас

Якщо стіна має видимі нерівності, монтаж каркаса проводиться наступним чином:

 • На стіні виявляються всі нерівності.
 • Робиться розмітка під вертикальні стійки. Для цього уздовж зовнішнього краю нижньої горизонтальної планки проводиться лінія і відзначаються місця кріплень вертикальних стійок (крок між ними повинен бути не більше 60 см).
 • Стієчний брус притискається вертикально до стіни і відзначається положення торця через рівні відстані, позначки з’єднуються лінією.
 • Опорний брус прикріплюється до горизонтальної поверхні.
 • Вертикальні стійки встановлюють на опору. Будь-яка кривизна зовнішніх поверхонь стійок вирівнюється підкладками. Рівність стійок можна перевірити за допомогою схилу, правила та будівельного рівня. Зручніше встановити спочатку крайні стійки, натягніть між ними нитку або шнур і рівність установки проміжних стійок перевіряти вже по натягнутому шнуру. При видимих нерівностях підлоги підкладки використовуються також і при монтажі опорного бруса.
 • Верхній горизонтальний брус кріпиться до стелі.
 • Особливості монтажу

  Під металевим каркасом під ГКЛ завжди мають на увазі основу з спеціального оцинкованого профілю. Для різних цілей використовуються різні види профілю, тому його слід вибирати згідно з проектом майбутньої конструкції. Профнастил має низку переваг, серед яких можна виділити міцність, довговічність і простота в обробці.

  Кріплення гіпсокартону до стіни на деревяний каркас

  Металевий профіль для обрешітки обирається в залежності від:

  • Вимог до міцності і стійкості каркаса;
  • Ширини і глибини залягання комунікацій та утеплювача (тобто відступу від основної стіни);
  • Якості і виробника (як правильно вибрати профіль для гіпсокартону, ми також розповідали раніше).

  Для установки каркаса вам потрібно направляючий і стієчний профіль, кількість якого можна розрахувати виходячи із загального розміру конструкції і відстані між кроками профілю по стіні.

  Процес монтажу з використанням якісного інструменту і матеріалів відбувається дуже швидко, тому переживати про час роботи, навіть якщо ви новачок, не доведеться.

  До того як зробити каркас під гіпсокартон, необхідно провести точну розмітку стіни під профіль. Зробити це потужно з допомогою візуальної проекції або готового креслення. Монтаж металевого каркасу під гіпсокартон починається з установки напрямних профілів на підлогу, і на стелю. Кріплення профілів до поверхонь здійснюється за допомогою дюбель – цвяхів. Після того, як напрямні профілі виставлені по рівню, можна кріпити стійки.

  Важливі нюанси

  Багато людей впевнені, що швидкість зведення каркасу під гіпсокартон або завершення самої роботи – це головне в будівництві або ремонті, але це не так, і з цим погодиться кожен профі. Головне – якість, яке буде забезпечувати довговічність конструкції, зручність її обшивки і подальшої обробки.

  Для професіоналів від цього фактора залежить їх заробіток, так як ніхто більше не звернеться до майстра, який створив хитку конструкцію, стіну з нахилом або поставив профілі не по розмітці.

  Крім того, щоб забезпечити якість роботи і власне зручність її реалізації, бажано працювати тільки з хорошим інструментом і матеріалом, расходниками і допоміжними елементами, використовувати всі свої знання та навички в роботі, не забуваючи при цьому про поради професіоналів.

  Монтаж гіпсокартону на дерев’яний або металевий каркас технологією особливо не відрізняється. Головне в цій справі – зібрати міцну і рівну підконструкцію, щоб не виникало непередбачених труднощів при подальшій обробці поверхонь.

  Як кріпити гіпсокартон до стіни на дерев’яну обрешітку (відео)